co mi jest pytanie o dniagnozę nzj?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bobek2
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

co mi jest pytanie o dniagnozę nzj?

Post autor: bobek2 » 08 kwie 2015, 17:11

Witam jestem tu nowy może ktoś mi coś doradzi

Pod koniec stycznia tego roku zaczął mnie bolec brzuch następnie biegunka 5 stolców dziennie przez 3 dni 4 dnia pojawiła się krew w stolcu poszedłem do lekarza dostałem antybiotyk i smecte oczywiście nie pomogło następne 3 dni tylko gorzej doszły biegunki także w nocy i okropny boł na środku brzucha i po dolnej lewej stronie. Poszedłem do gastronterologa prywatnie dostałem następny antybiotyk już drogi i kazał zrobić posiew kału oczywiście nie pomogło doszło do tego ze wypróżniałem się samą krwią 20 razy dziennie i z 10 razy w nocy i ból brzucha jak szlak!
Wynik posiew kału : nie wychodowano pałeczek : Salmonella, Shigella, Yersinia, Escherichia, !

Poszedłem do kolejnego niby najlepszego GASTRONTEROLOGA i powiedział że trzeba zrobic kolonoskopie jak nic nie pomogło oczywiście prywatnie:
OB 18 o 10 przekroczone
Amylaza 152 o 50 przekroczone
Lipaza 146 0 70 przekroczone
Lekarz mówi że w stanaz zapalnych jeli enzymy trzustkowe są przeważnie podwyższone nic groźnego!Reszta wyników ok.

Badanie: opis endoskopowy typowy dla wrzodziejącego zapalenia jelita
Per rectum bez zmian ,instrument wprowadzono do wstępnicy na całym obszarze błona śluzowa przekrwiona obrzęknięta krucha z obfitym krwawieniem kontaktowym rysunek naczyniowy zatarty badanie przerwano!
Dostałem Asamax 3x2 i trzymać dietęi objawy ustąpiły po 2 dniach! tylko krew jeszcze miałem na papierze i ból/pieczenie brzucha ale mniejsze!

Wycinki hist. o nieznacznie zaburzonej architektonice ogniskowo nierównoległy układ krypt je;itowych! W blaszcze właściwej obecny jest ogniskowy nasilony limfocytynarny naciek zapalny. Nie stwierdzono obecności ropni krypt. Obraz mikroskopowy nie pozwala na pewne potwierdzenie rozpoznania klinicznego!

I teraz najlepsze lekarz powiedział że może to jakaś bakteria którą bardzo cieżko zlokalizować kazał brać asmax przez 2 miesiące i odstawić jeśli objawy nie wrócą to dobrze jesli wrócą to choroba na całe życie? szok
Aktualbnie nie mam biegunek jedynie krew na papierze sie pojawia ale boli mnie brzuch z dolnej lewej strony póżniej na wysokości żeber czasem w środku i doszedł ból z prawej strony brzucha ? zbliża sie czas kiedy mam odstawić Asamax ale czarno to widzę może ktoś podpowie jak żyć

Stosuje diete nic smażonego len mielony 2 radzy dziennie sok z marchewki raz dziennie!

Ktoś ma pomysł jakie badanie jeszcze zrobić albo z czego te bóle brzucha jest i czy to normalne że niemożna powiedzieć na 100% co mi jest?

//przesunąłem temat. cordo
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2015, 17:14 przez bobek2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: co mi jest pytanie o dniagnozę nzj?

Post autor: ulka1986 » 08 kwie 2015, 20:01

Jeśli jelito trochę się uspokoilo mógł byś pokusić się jeszcze raz na kolonoskopie.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 kwie 2015, 20:39

Moim zdaniem kolonoskopia nie ma sensu. To nie jest badanie nieinwazyjne. Można zrobić rektoskopię z powtórnym pobraniem wycinków. Badanie na Yersinię i C. Difficile.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

bobek2
Debiutant ✽

Post autor: bobek2 » 09 kwie 2015, 08:44

A co by dała 2 kolonoskopia?

bobek2
Debiutant ✽

Post autor: bobek2 » 09 kwie 2015, 08:47

Brałem antybiotyk na te baketrię to chyba odpada?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 09 kwie 2015, 14:43

Nie miałeś pełnej kolonoskopi, dobrze by było zrobić taką w której będzie można zajrzeć do samego końca i odróżnić czy to nie crohn. To że brales antybiotyk nie znaczy że nie masz bakterii, yersinie bardzo bardzo ciężko,, wytepic,, i kontrolne badania są potrzebne. zresztą może i to co zaproponowała mamcia było by lepsze, miał byś obraz jelita grubego i cienkiego, czyli ttomografia z opcją jelitowa, lub rezonans był by lepszy z powtorna rektoskopia i wycinkami
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

bobek2
Debiutant ✽

Post autor: bobek2 » 10 kwie 2015, 07:45

O boże to lekarz co robił kolonoskopie może nie odróżniać crohna od wrzodziejącego zapalenia jelita?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 10 kwie 2015, 08:41

Poczytaj poradniki, wielu ludzi latami żyli że świadomością choroby Cu, a okazuje się że mają cd, te choroby jest ciężko odróżnić, nawet kilkukrotnie badania nie dają nigdy pewności czy zmiany nie pojawią się poza jelitem grubym. Zresztą morfologia zmian też często jest zmienna, dlatego warto sprawdzić czy coś nie dzieje się z jelitem cienkim po to aby zmodyfikować leczenie, bo np. Sulfasalazyna nie działa w cienkim, zresztą asamax też tylko w końcowym jego odcinku.

bobek2
Debiutant ✽

Post autor: bobek2 » 10 kwie 2015, 13:11

No to się zdołowałem, a może się jeszcze jakaś inna choroba okazać?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 10 kwie 2015, 15:12

Nie no nie doluj się, nie pisze że masz Crohna i nie o to tu chodzi aby cie załamać, jeżeli masz diagnozę postawiona to się jej trzymaj, pytasz o badania więc sugeruje co ja bym zrobiła się :wink:
Pisałeś że lekarz sugeruje że może to być bakteria, którą ciężko zlokalizować, więc badanie na yersinie bardzo wskazane ale nie testem elisa tylko western Bolt. Z drugiej strony dziwne że obraz jelita i hist pat potwierdza Cu a lekarz z bakteria wyskakuje.... No i to odstawnie asamaksu jeśli brzuch boli bardzo dziwne jest, konsultacja z innym specjalistą najlepiej by ci zrobiła, psychicznie może lekarz inny cie nastawienie nastawi i faktycznie zleci dodatkowe badania, może terapia sterydami by dała lepszy efekt. :neutral:

bobek2
Debiutant ✽

Post autor: bobek2 » 11 kwie 2015, 10:37

Badanie histop. właśnie nie potwiedza CU! i dlatego mówi o bakteri chyba a co to za różnica z tym testem?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 12 kwie 2015, 07:45

ELSA wykrywa przeciwciała do bakterii w organizmie a wb konkretną bakterie, mając chorobę autoimunoligiczna można mieć przeciwciała nie mając bakterii.

bobek2
Debiutant ✽

Post autor: bobek2 » 12 kwie 2015, 09:56

Nic z tego nie rozumie, :smutny: c ale spróbuję pójść tropem tego badania

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 kwie 2015, 20:26

Nie ELSA, ale ELISA (ang. enzyme-linked immunosorbent assay) to test służący do wykrywanie białek za pomocą specyficznych przeciwciał. Tych testów jest parę głównych typów i można oznaczać mie tylko obecność przeciwciał, ale także antygenów bakteryjnych, czy wirusowych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

bobek2
Debiutant ✽

Post autor: bobek2 » 18 kwie 2015, 14:01

Czy przy tych chorobach to normalne że krew w kale jest zawsze źe tak powiem do końca źycia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”