Silne, kolkowe bóle jelit

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jusss
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Silne, kolkowe bóle jelit

Post autor: jusss » 18 lis 2015, 15:16

Witam

Mam nadzieje, że znajdzie się osóbka na forum, która poradzi mi cos odnośnie mojej przypadłości. Otóż choruje na chorobę L-CH od 8,5 roku. Aktualnie jestem na etapie (lekkiego stanu zapalnego - wynik z kalprotektyny). Jednak od prawie 3 tyg. męczą mnie bardzo silne bóle kolkowe zlokalizowane w prawej i lewej (górnej) części brzucha, które promieniują do pleców. Na początku ból był tak silny, że nie mogłam nawet wziąć głębokiego oddechu, ponieważ "łapała" mnie bardzo bolesna kolka, która uniemożliwiała oddychanie. Silne leki przeciwbólowe nie potrafiły całkowicie zminimaliwać bólu. Co ciekawe ból ustępował w pozycji leżącej, ale w bocznej już się nasilał. Często w nocy budziła mnie niemożność wzięcia głębokiego oddechu i taki ból kolkowy, który odczuwałam az w okolicach pleców. Mysłałam ze to od wzdęć, więć brałam coś na wzdęcia i trochę przechodziło. aktualnie bóle zmniejszyły się ale w ich miejsce przy każdym oddechu (ja to opisuje, że) w okrężnicy wstępującej i w okrężnicy zstępującej odczuwam charczenie (jak przy większym przeziębieniu w płucach słychać szmery) tak ja w jelicie. Ponadto czasami kiedy wypijało się bardzo dużo płynów w bardzo krótkim czasie, to słychać (w zołąku??? takie chlupanie) to ja na czczo z rana oraz przez cały dzień takie cos słyszę w okrężnicy zsępującej plus jakby jakieś ciągle gazy. Miałam skierowanie do szpitala ale na sorze zrobili mi usg i morf i wyniki w miare ok (crp nieznacznie podwyższone) wiec pozwolono pojsc do domu (plus przepisano silne przeciwbólowe) i jeżeli się pogorszy do przyjść do poradni. Wizyte mam dopiero na polowe grudnia, prywatnie również w grudniu, kolonoskopia najszybciej w grudni i generalnie nie wiem co ma robic, wariuje od tych kolek, uczucia pełności, wzdęć, charczenia podczas oddechu, chlupania w trakcie oddychania. Temperatura średnio 35,2 do 35,8, brak biegunek. Przechodziłam przez różne etapy choroby ale z takimi bólami jeszcze się nie spotkałam, Czasami mam wrażenie jakby w tych miejscach była niedrożność (ale to tylko moja taka interpretacja). Bardzo proszę o jakas rade, może ktoś posiada dużo większą wiedze ode mnie i nakierunkuje mnie na jakies badania zanim jeszcze trafię do specjalistów.

Z góry serdecznie dziękuję
Ostatnio zmieniony 18 lis 2015, 21:09 przez jusss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Silne, kolkowe bóle jelit

Post autor: obyty.z.cu » 18 lis 2015, 16:01

jusss pisze:Czasami mam wrażenie jakby w tych miejscach była niedrożność (ale to tylko moja taka interpretacja).
takie bóle występowały u mnie przy przewężeniach w jelicie,im większe zaostrzenie tym większe bóle,bo jelito "zatykało" się ...
Nawet miksowane i płynne pokarmy były problemem.Przed operacją 2 kolonoskopie się nie udały bo nie dało sie wejśc cienkim kolonoskopem.Po operacji okazało się dlaczego.Przewężenia,zbliznowacenia,zwłókniałe jelito itd...
Leki przeciwbólowe nie pomagały..inaczej,pomagały,ale nie rozwiązywały sprawy.
Tylko dobre podleczone jelito gwarantuje poprawę.
jusss pisze: Aktualnie jestem na etapie (lekkiego stanu zapalnego - wynik z kalprotektyny).
Trzeba pamiętać,że objawy nie zawsze pokazują jaki jest faktyczny stan jelita.Potrafią ukrywać ich zły stan.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 18 lis 2015, 21:07

jusss pisze:Często w nocy budziła mnie niemożność wzięcia głębokiego oddechu i taki ból kolkowy, który odczuwałam az w okolicach pleców.
też mam czasami takie bóle, zawsze radzę sobie z nimi w taki sposób- koc elektryczny, leżę na plecach i tabletki rozkurczowe, ale u mnie jest to spowodowane zrostami, w Twojej sytuacji może być to pod-niedrożność.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Libia » 19 lis 2015, 22:00

Zanim pojawiły sie jawne objawy cu też mialam napadowe bóle brzucha.Dwa razy trafiłam na izbe przyjęć z podejrzeniem ataku wyrostka robaczkowego. W drugim przypadku lekarz na izbie zdiagnozował kolke jelitową. Dostałam kroplówkę z lekiem rozkurczowym i pomogło. Teraz kiedy jestem na lekach na cu dawno już nie miałam takich bóli

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: palula88 » 20 lis 2015, 19:31

Badania jakie mozesz zrobic zeby dobrze ocenic swoje jelito to kolonoskopia i pasaz jelita cienkiego. Bole mialam podobne przy zaostrzeniu, napadowe kurczowe, nospa, spasmolina nie pomagaly zwykle p.bolowe jak apap tez nie.. Doreta pozwalala mi jakos funkcjonowac. Tak jal ty nigdy nie spotkalam sie z podobnymi bolami u siebie. Owszem bolalo ale nie tak.. Dopiero sterydy w dawce 40mg + metronidazol przez miesiac, sprawily ze bole ustaly calkowicie a przelewanie i burczenia zostaly.. jak to moja lekarka mowi - sa wynikiem tego ze mam niewielkie przewezenie przy polaczeniu j.grubego z cienkim i jelito gorzej przez to pracuje.
Imuran 100mg

Stikmen
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Stikmen » 20 lis 2015, 22:24

Witam.
Co prawda mój crohn jest bardzo nietypowy ale miewam bardzo podobne objawy. Bóle brzucha mam różnie czasem jest to trzy razy w miesiącu innym razem raz na dwa miesiące, zaczyna się od ogólnego zmęczenia tak jakby mnie rozbierała grypa ból po prawej stronie u dołu, silny ból trwa dwa do trzech dni i zaczyna się poprawa jestem mega osłabiony zaczynam jakoś dochodzić do siebie. Ale bywa tak że po tych trzech dniach mimo że czuję się lepiej zaczyna się silny ostry ból u góry pod żebrami częściej po prawej stronie, tak jak bym miał tam wbity nóż nie boli tylko jak leżę płasko, na boku nie ma możliwości. Nie mogę nabrać powietrza mam uczucie jak by spuchniętych jelit a przepona je zgniatała. Ulgę odczuwam jak przelewa się w jelitach niestety tylko na parę sekund. Byłem już z tym parę razy na SOR robili mi rtg, tomograf i badania krwi z wyjątkiem wysokiego crp stwierdzają ze jelita są drożne ale to lekarze z Częstochowy... Zauważyłem że im więcej staram się na początku ruszać, chodzić to szybciej się poprawia, staram się tez masować delikatnie. Biorę domięśniowo nospe, tramal, pyralginę i nic nie jem pomaga też uciśnięcie dłonią na boku z przodu i z tyłu ale to tylko na chwile najgorsze jest że trwa to czasem 3 dni i człowiek leży płasko w bezruchu i modli się żeby nie kaszleć albo kichnąć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”