Problem z diagnozą

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
auer
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie

Problem z diagnozą

Post autor: auer » 15 sty 2017, 20:07

Od blisko dwóch lat mam problemy z jelitami. Obecnie jest to zwiększona ilość wypróźnień (czasem 3-4 dziennie), dość silne parcie i pojawiający się niemal codziennie śluz przy parciu. Krew pojawiła się tylko raz czy dwa w minimalnej ilości w tym śluzie. Typowe biegunki mam raczej rzadko.Straciłem na wadzę około 6-7 kilo, ale kiedy z powrotem zacząłem normalnie jeść odzyskałem wagę jaką miałem półtora roku temu i obecnie ważę 80 kg przy 177 cm wzrostu. Wcześniej miałem często żółte stolce - obecnie są normalnego koloru. Mam też problem z uczuciem niepełnego wypróźnienia. Miałem zrobione następujące badania:

- kilkukrotnie morfologia z aspatami, alatami itp na przestrzeni dwóch lat bez znaczących odchyleń.
- Badanie kału na pasożyty kilkakrotnie - wszystko ok
- Antygen Lamblii i Clostridium difficile ujemny
- badanie na krew utajoną ujemnę
- kolonoskopia bez pobrania wycinka (!) do zastawki bez najmniejszych zmian oraz gastroskopia bez pobrania wycinka delikatne gastritis bez helicobactera
- 4 czy 5 usg bez zmian
- MRI jamy brzusznej ukierunkowane na trzustkę bez zmian
- MRCP bez zmian
- Badanie EUS bez zmian
- yersinia wyraźnie zawyżona w klasie igA 82 norma do 24, w następnym badaniu wyszła około 68 jednostke w klasie igA
- p/c celiakia ujemne
- test oddechowy na SIBO ujemne
-posiew kału na bakterię ujemny
- posiew na grzyby - Saccharomyces cerevise czyli podobno nic szczególnego.
- zawyżona kalprotektyna. 104 przy normie do 50.

według lekarzy to IBS. Ostatni gastrolog gdy zrobiłem kalprotektynę pomimo, iż na wyniku było wskazane iż taki poziom świadczy o stanie zapalnym w jelicie. Lekarz stwierdził, że to za mało na na crohna czy cu i taki poziom może być przy zaburzeniach czynnościowych. Bardzo proszę o jakąkolwiek poradę co robić dalej. Męczę się już ponad 2 lata i lekarze wszystko tłumaczą ibsem ech...

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Problem z diagnozą

Post autor: Tubisia » 15 sty 2017, 21:03

auer, z tego co piszesz raczej nie ma typowych objawów CD (o CU się nie wypowiem, bo nie mam :D ) brak tutaj chociażby bólu brzucha po prawej, stanów podgorączkowych, bólów stawowych, wzdęć, biegunek/zaparć, zmęczenia, anemii.

Kolonoskopia bez wycinków to śmiech na sali - CD nie musi być widoczny, by był.
auer pisze:awyżona kalprotektyna. 104 przy normie do 50
U mnie się lekarze martwili dopiero przy prawie 600, a i to tylko dlatego, że przy zespoleniu się paprało :wink:

Zmiana diety: sprawdzenie po czym masz pewne dolegliwości i odstawienie tego z diety.
auer pisze:Męczę się już ponad 2 lata i lekarze wszystko tłumaczą ibsem ech...
No bo niestety wygląda na zwykły IBS. Przynajmniej mi :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

auer
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: auer » 15 sty 2017, 21:19

A może to być jakieś inne zapalenie niż CU i CD?
Nie wiem może mikroskopowe...
No bo musi być jakaś przyczyna tego prawie codziennego śluzu.
Teraz biorę amytrypylinę dwa razy po 10 mg czyli antydepresant w minimalnej dawce mającej wpływ na seratoninę w jelitach i załatwiam się ok 3 razy dziennie - ale mam minimalne zaparcie.
Dobrze działa też na mnie debretin, ale tylko przez pierwsze 2-3 tyg później wszystko wraca do normy. Jeden z lekarzy twierdził, że bardzo możliwe że miałem yersinie i to postinfekcyjny ibs i za parę lat wszystko się unormuje :/
Sam nie wiem co o tym myśleć, według mnie coś takiego jak ibs nie istnieje i to wygodna diagnoza kiedy nic nie można zdiagnozować...

Co najdziwniejsze po wypiciu sporej ilości mocnego alkoholu, następnego dnia nie mam przeważnie żadnych problemów z brzuchem. Słyszałem, że alkohol ma wpływ na produkcję żółći więc może to jakiś problem z absorpcją kwasów żółciowych, co podobno jest częstą przyczyną ibs...

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 15 sty 2017, 22:11

auer, w sumie najlepiej byłoby po prostu powtórzyć kolonoskopie z wycinkiem - w innym mieście, to raz, a dwa - nie ma sensu wmawiania sobie, że coś jest, bo masz śluz - może akurat Twój organizm tak ma :wink: Ewentualnie może jeszcze być jakieś zaburzenie flory bakteryjnej jelit - a na to probiotyki może pomogą. Tak czy siak konsultacja u lekarza wskazana.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 17 sty 2017, 13:13

Tubisia pisze:auer, w sumie najlepiej byłoby po prostu powtórzyć kolonoskopie z wycinkiem - w innym mieście,
tez jestem tego zdania, czasami nie widać zmian dopiero po badaniu wycinków
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”