Nietolerancje pokarmowe a silny nieciągły ból

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
McCm
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Nietolerancje pokarmowe a silny nieciągły ból

Post autor: McCm » 25 paź 2019, 15:15

Witam.

Mój problem z jelitami zaczął się 6-7 lat temu, i wtedy lekarz podejrzewał chorobę Crohna (kalprotektyna 70, potem 20), ale została wykonana kolonoskopia oraz enterografia, i nic nie wyszło, a objawy sklasyfikował jako IBS, i w sumie potem nie narzekałem na nic, oprócz IBS.
Półtora tygodnia temu w nocy obudził mnie silny ból jelit na dole po prawej stronie, i budził mnie tak 3 razy, od tego czasu pobolewania się utrzymują, raz lepiej raz gorzej, biegunek brak. Do tego dziś doszły bóle mięśni oraz 37.2, co mi się nie zdarza raczej. Gdzieś tam zapaliła mi się lampka, że wcześniej jadłem orzechy, więc zrobiłem test na nietoleracje pokarmowe IgG4. Wyszło w nim, że mam silną nietolerancję na m.in orzechy czy pszenicę. Jak wczoraj odebrałem wynik, tak odstawiłem te alergeny od razu.
Ale zastanawia mnie skąd ten ból, czy może być on wynikiem już ciągłej i dużej ekspozycji na pszenicę czy też inne alergeny? Od pewnego czasu faktycznie czułem się coraz mniej na siłach, a objawy nietolerancji pasują, oprócz tych bólów w konkretnym miejscu. W załączniku dołączam wynik badania. Wiadomo do gastrologa się udam, ale znowu w myślach mam te nieswoiste zapalenia jelit.
Załączniki
nietolerancja.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”