Strona 1 z 1

Mój przypadek - podejrzenie polipowatości rodzinnej

: 03 lis 2019, 15:08
autor: Alex1992
Cześć
Mam 27lat. Od jakiegoś czasu dostrzegłam krew w stolcu, pózniej doszły wzdęcia, utrata wagi, osłabienie i biegunki. Miałam zlecona krew (anemia i bardzo mało białych krwine) mocz (super) ginekologicznie super. CA125 i CRP, OB i prolaktyna OK. Skierowano mnie ba kolonoskopię z podejrzeniem wrzodziejacego zapalenia jelita grubego. Niestety na kolonoskopii przy znieczuleniu dożylnym okazało soe ze na 40cm odcinku jelita mam parędziesiąt polipów. Z powodu ogromnego boli przerwano kolonoskopię pobierając materiał do badań histopatologicznych. Zalecono mi zrobienie pełnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym i poszukania kliniki która sie mna zajmie. Doktor podejrzewa porowatość rodzinna z tym ze w mojej rodzinie nikt nie miał problemów z jelitami (lub o tym nie wiedza) w srode idę na kolonoskopię pełna a za tydzien mam dostać wyniki histopatologiczne.
Moze to głupie pytanie ale jak sądzicie czego sie spodziewać? Czy mogę byc Np pierwsza osoba w rodzinie z polipowatoscia?? I moze polecicie mi jakaś dobra klinikę bo raczej bedzie mi potrzebna... 🙃

Re: Mój przypadek

: 03 lis 2019, 19:08
autor: Natuśka
Bacząc na fakt,że w przypadku potwierdzenia rozpoznania jako FAP będzie konieczne leczenie operacyjne to w małopolsce polecam szpital w Skawinie!
Nawet mogę tam konkretnego lekarza polecić.
Kliniki w Krakowie omijam szerokim łukiem...

Re: Mój przypadek

: 04 lis 2019, 06:41
autor: Alex1992
Natuska dzieki za polecenie kliniki! Ty tez jestes z małopolski??
Tak szczerze powiem ze chce najlepsza klinikę w całej Polsce. Miasto i województwo nie wazne. Wszędzie dojadę. Mam dwójkę dzieci i chce miec pewność ze oddaje swe zdrowie i życie w dobre ręce.
Wcieraj dostałam okresu a w srode mam miec kolonoskopię, czy to mnie nie zdyskwalifikuje?? Boje sie ze lekarz nie zrobi mi badania jak sie dowie.. czy ktoś z was miał badanie w trakcie miesiączki??

Re: Mój przypadek - podejrzenie polipowatości rodzinnej

: 16 lis 2019, 08:19
autor: Noelia
Alex1992 pisze:
04 lis 2019, 06:41
Wcieraj dostałam okresu a w srode mam miec kolonoskopię, czy to mnie nie zdyskwalifikuje?? Boje sie ze lekarz nie zrobi mi badania jak sie dowie.. czy ktoś z was miał badanie w trakcie miesiączki??
Można zrobić kolonoskopię w trakcie okresu, tylko trzeba uprzedzić lekarza wykonującego badanie oraz ew. anestezjologa, gdyż miesiączka może mieć wpływ na niektóre parametry, no i oczywiście użyć tamponu albo "kubeczka".