Nie wiem co to może być ale boję się

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
przerażony234
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Nie wiem co to może być ale boję się

Post autor: przerażony234 » 16 paź 2020, 20:04

Cześć
Wszystko zaczęło się od tego że pare tygodni temu ( 4 tygodnie) po piwie z kumplami na moim języku pojawiła się pleśń zrobiłem się też osłabiony przerażony zacząłem szukać diagnozy wszystko wskazywało na candide ale też i na hiv i kiłe , strasznie się zestresowałem zwłaszcza że lekarka u której byłem nic nie stwierdziła i kazała mi zrobić badania krwi przestraszony zacząłem się tak stresować że to coś poważnego że nie spałem nocami a serce strasznie mi waliło testy które zrobiłem na hiv w punkcie wyszły ujemnie na kiłe też ale niestety następnego dnia w nocy dostałem strasznego bólu i ścisku jelit po lewej stronie brzucha. Przez następne dwa dni miałem wodnistą biegunkę raz czarną (od jagód ) a raz zieloną od sałaty którą zjadłem. Mega zestresowany zrobiłem badanie krwi i żelaza ale te wyszły bardzo dobrze. Następnie pojawiła się zaparcie a następnego dnia zaczeło się parcie na stolec co rano , stolc były żółtawe jaśniejsze na papierze zawsze pozostawiały takie jasne ślady. W lewej stronie brzucha po boku czuje swego rodzaju dyskomfort co jakiś czas, parcie na stolec jest co rano ale tylko na jeden , stolce są uformowane często są jasne. Badania crp i próby wątrobowe wyszły super. Niestety jednego dnia na papierze toaletowym zauważyłem jasny ślad krwi przerażony umówiłem się do lekarze gastrologa ale musiałem poczekać na wizyte 2 tygodnie więc w tym czasie udałem się do urologa który zrobił mi badanie per rectum które nic nie wykazało ogólnie wszystko super. Jednak w sobote postanowiłem zawieźć kał do badań na krew utajnioną i niestety ta krew się pojawiła w moim kale widziałem takie czerwone kropki (stolec oddałem na taką papierową siatkę). W próbce widziałem jeszcze coś co przypominało jasny tłuszcz. Tak czy siak wyszła krew utajniona. Gastrolog powiedział że to może być jakaś nieswoista choroba zapalna jelit. Kazał na razie zrobić kalprotektyne na której wyniki czekam , zrobiłem też znowu test w labie na krew utajnioną ale tym razem wyszedł ujemnie. Z objawów które mam to parcia na stolec co rano i taką obolałość lewej strony brzucha ponadto mam co jakiś czas gazy czuje jakieś ruchy w brzuchu, stolce są uformowane ale zdarza się że woda w toalecie po ich oddaniu robi się mmm żółtawa? W dodatku mam czasem napady zgagi , bóle są teraz najczęściej lokalizowane pod lewym żebrem w jego okolicy oraz na lewym żebrze czasem czuje jakbym nie mógł w pełni przez nie oddychać. Nie miałem gorączki , nie czuje się osłabiony ani nic z tych rzeczy ale bardzo proszę tych którzy przeczytają do końca ten elaborat o opinie co to może być? Ja już sam diagnozuje u siebie raka jelit, crohna albo wzjg i przyznaje że boje się że to może być któraś z tych dolegliwości codziennie o nich czytam i sprawdzam objawy w internecie i strasznie się boję :/ ...

mari
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Nie wiem co to może być ale boję się

Post autor: mari » 16 paź 2020, 21:36

Poczekaj na wynik kalprotektyny, pewno dostaniesz od lekarza skierowanie na gastro i kolonoskopie bo to podstawowe badania przy dolegliwościach jelitowych,nic sam nie diagnozuj bo to tylko niepotrzebny stres,który dodatkowo nakręca dolegliwości a powodem nie zawsze są nzj.

przerażony234
Początkujący ✽✽

Post autor: przerażony234 » 16 paź 2020, 22:03

Właśnie strasznie się nakręciłem poważnie :(
Już nie ma dnia żebym o tym nie czytał moja gastrolog chciała na początku dać mi skierowanie na kolonoskopię (zapomniałem wspomnieć o tych zgagach).
Ale stwierdziła żebym najpierw zrobił kalprotektynę . I wczoraj zaniosłem próbkę i czekam 90zł kosztowało badanie coś za tanio i boję się że nie będzie ilościowo i trzeba je będzie powtarzać (tam gdzie robiłem nie było nic o tym czy jest ilościowe czy nie tylko że badanie poziomu kalprotektyny). Otoczenie mówi że nic mi nie jest a ja już sam nie wiem serio codziennie sprawdzam strony i łapie się na tym że dotykam uporczywie brzucha. Co rano po tej lewej stronie czuje takie mmm uczucie ociężałości coś takiego w ciągu dnia czasem czuje jakiś dyskomfort ale rzadko. Boję się jak cholera :(

przerażony234
Początkujący ✽✽

Post autor: przerażony234 » 16 paź 2020, 23:38

W sumie teraz częściej objawy dotykają góry ciała np. właśnie ta zgaga albo ból po lewej stronie w sumie to nie tyle ból ile dyskomfort w okolicy żeber czasem pod nimi , i pod mostkiem po lewej stronie. I palące uczucie w przełyku. Sporadycznie czuje też jakieś mmmm bulgotania itd. właśnie po lewej w tych rejonach albo w jamie brzusznej i boje się bo nie wiem co to może być dalej czekam na kalprotektynę boje się że to właśnie jakiś crohn czy wzjg albo coś gorszego rak czy coś. Tutaj dodam że mam 24 lata.

przerażony234
Początkujący ✽✽

Post autor: przerażony234 » 17 paź 2020, 00:29

Ostatnia ważna rzecz to fakt że byłem fanatykiem mierzenia temperatury mam termometr douszny który w niektóre dni pokazywał mi temperature 37.1 do 37.5 maskymalnie ale to 37.5 pokazało mi się raz w ciepły dzień kiedy byłem bardzo zdenerwowany tak to temperatura zawsze od 36.8- 37.1 w uchu. Poza tym jednego dnia zjadłem 3 jogurty po których strasznie źle się poczułem myślałem że zejdę ale po godzinie było już okej. Nadmienie jeszcze że jestem alergikiem czasem na skórze pokazują mi się jakieś czerwone ślady ale po alegrze albo po jakimś czasie przechodzą. Niektóre mogą być wiązane ze stresem z tego co wyczytałem. Staram się pić dużo wody i nie stresować się już tak bardzo choć myśli o moim stanie zdrowia cały czas mnie prześladują ciągle je analizuje oraz objawy siedze na forach takich jak to i już jestem mega przestraszony. Także to tyle z ważnych informacji które chciałem podać. A no i ból brzucha a tak właściwie to takie kłucie zdarza się też czasem po prawej stronie. Mam kota robiłem test na lambilie ale wyszedł u mnie ujemnie.

przerażony234
Początkujący ✽✽

Post autor: przerażony234 » 17 paź 2020, 10:22

Przed chwilą czytałem o innych objawach i mam afte w jamie ustnej , na języku mam jakiś osad od czasu do czasu i zdarzają mi się jakieś alergie na skórze tak nie wiem czy nie w postaci tego rumienia guzowatego. Boże wszystko jakby pasowało jestem przerażony afta zrobiła mi się dzisiaj. Błagam pomocy nie wiem co robić czekam na kalprotektyne ale im więcej czytam w internecie tym bardziej jestem przerażony!

przerażony234
Początkujący ✽✽

Post autor: przerażony234 » 17 paź 2020, 10:49

Kał był dzisiaj w takich strzępach , w skali bristolskiej coś Ala numer 1 był brązowy nie widziałem krwi , waga mi spadła ważę się co jakiś czas czasem jest to74.8 kg a czasem 74kg i to jest najczęściej dzisiaj moja waga pokazała 73.4 kg i już oczywiście w ruch poszła wyobraźnia co prawda mniej też jem ostatnio i pije bo ciagle się analizuje i mega denerwuje tym co mi jest każde pójście poranne do toalety jest dla mnie mega stresowym wyzwaniem. W dodatku ta afta rano i mały nalot na języku (przyznaje że ostatnio higiena jamy ustnej troche u mnie leży). Proszę jeśli ktoś to czyta odezwijcie się!

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Post autor: Dorota1973 » 17 paź 2020, 11:36

Cześć.
Trochę się uspokój. Zrób wszystkie niezbędne badania I szukaj przyczyny. Wycisz głowę. Powiesz że łatwo mi mówić. Nie. Niełatwo. Nie poznałabym tego forum gdyby nie było przyczyny. Ale panika i nerwy to zły doradca.

Dorota1973
Początkujący ✽✽

Post autor: Dorota1973 » 17 paź 2020, 11:38

Mój syn ma zdiagnozowanego crohna. Stąd znam to forum.

przerażony234
Początkujący ✽✽

Post autor: przerażony234 » 17 paź 2020, 11:49

To prawda ja już codziennie sprawdzam swoje objawy rodzinka twierdzi że jestem hipochondrykiem mam nawet konto na forum dla hipochondryków co roku coś sobie diagnozuje pare lat temu były to problemy z układem moczowym ale wyszło wszystko okej potem przepuklina ale wyszło że to nie przepuklina. I też było okej a teraz z układem pokarmowym na razie wszystkie badania:
Crp
Żelazo
Próby wątrobowe
Morfologia
Wymaz z jamy ustnej na grzyby
Wyszły okej wszystkie wyniki były dobre z tym że mam mało Leukocytów
Ta krew w kale strasznie mnie przeraziła jak pisałem wcześniej wszystko zaczęło się od poszukiwania u siebie kiły i HIV a teraz jest to i jestem już na skraju wyczerpania były momenty że temperaturę mierzyłem 10 razy dziennie zawsze w uchu i rosła przy stresie do 37.5 po czym po chwili spokoju jakiejś minucie spadała do 37.1
Dzisiaj stolec miałem w skali bristolskeij na numerze 5 zazwyczaj taki jest uformowany dzisiejszy miał brązowy kolor. Czekam na kalprotektyne i boje się jak cholera wyniku :/ rodzina mówi że to raczej objawy psychosomatyczne ale gastrolożka powiedziała że potrzebna Będzie raczej kolonoskopia ale najpierw mam zrobić te kalprotektyne i usg jamy brzusznej. Poza tym objawy które mam to:
Ból w sumie to taki dyskomfort po lewej stronie brzucha z boku
Co jakiś czas zgaga (palenie w przełyku )
Luźne stolce co rano i zwiększona potrzeba ich oddania
Krew w stolcu teraz jej nie widzę ale była z takim żółtym tłustym śluzem który był widoczny w próbce
Ponadto ta afta i bóle w klatce piersiowej w jej okolicach w żebrach albo koło nich na środku. I ten nalot na języku okazjonalne nadżerki (ale nie wiem czy tych objawów nie mam przez picie słodkich napojów lipton ice tea i słaba higienę jamy ustnej) to był dla mnie stresujący rok w którym stało się pare złych rzeczy.

przerażony234
Początkujący ✽✽

Post autor: przerażony234 » 17 paź 2020, 11:51

Ja na razie objawy wpisywałem u dr. Google ale boje się niezmiernie że to coś poważnego przeglądam internet i trafiłem tutaj i na forum dla hipochondryków. Liczyłem tak jak i moja rodzina że gastrolog rozwieje moje stresy ale niestety tak się nie stało i teraz mega się boje

przerażony234
Początkujący ✽✽

Post autor: przerażony234 » 17 paź 2020, 12:19

Wszyscy mi mówią żebym się uspokoił ale ja nie potrafię wcześniej jeździłem na rowerze i było super ale przez te epidemie siedzę tylko w domu a to potęguje nerwy. Wtedy jak diagnozowałem te inne przypadłości to serce waliło mi jak szatan w nocy budziłem się przerażony nie zbyt dobrze sypiałem a jak pojawiły się te problem z brzuchem to już tym bardziej poziom przerażenie wzrósł

romek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Post autor: romek » 17 paź 2020, 13:03

Przestań czytać googla i o tym myśleć w taki katastroficzny sposób. Wszyscy na tym forum mamy podobne przeżycia, ale stres nie pomaga tylko zaostrza nasze dolegliwości. Poczekaj na wyniki badań i diagnozę. A dlaczego przestałeś jeździć na rowerze? Co do tego ma epidemia? Je jeżdżę codziennie - chyba, że ulewa lub śnieg. Ruch jest bardzo ważny w chorobach jelit. Natychmiast wsiadaj na rower i zasuwaj!!!!!!

przerażony234
Początkujący ✽✽

Post autor: przerażony234 » 17 paź 2020, 13:17

Nie jeżdżę bo boje się epidemii poważnie jest w dodatku chłodno a nie chce się czyms zarazić ponadto boje się cały czas że to serio poważna sprawa czekam na kalprotektyne ale boje się że wyjdzie mega wysoka i że serio mam tego crohna albo cu także jestem mega przerażony już jak sam widzisz odpisuje po chwili bo co kilka minut sprawdzam te fora. Chce wieść normalne życie jeździć na rowerze znowu pic alko a nie cały czas żyć w mega strachu. Myślicie że to serio może być cu albo cd? Bo ja już jestem kłębkiem nerwów

Dorota1973
Początkujący ✽✽

Post autor: Dorota1973 » 17 paź 2020, 13:39

Mój syn z crohnem żyje normalnie. Jak każdy nastolatek. Pomimo świadomości choroby.
Rób to co sprawia Ci przyjemność.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”