krew bez żadnych innych objawów

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jędrek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Re: krew bez żadnych innych objawów

Post autor: Jędrek » 21 gru 2007, 18:45

dzisiaj bylem u lekarki pierwszego kontaktu po recepty na nowe leki. po tym "spotkaniu" stosowne bylo wprowadzic pare korekt w mojej powieści zamieszczonej powyzej. a wiec poprawilem i teraz mozna przeczytac jeszcze raz (z nazwami lekow itp) :lol: (znowu to nudziarstwo :roll: )

Jędrek
Początkujący ✽✽

Post autor: Jędrek » 08 sty 2008, 14:15

mej historii ciąg dalszy...
u mnie sie bardzo poprawilo. na ostatniej wizycie czyli 3.01 zmniejszono sterydy o polowe czyli biore 5mg. reszta lekow bez zmian. krew jeszcze wystepuje ale ogromna roznica z tym co bylo wczesniej. nastepna wizyta 24.01 i chyba wtedy wylączą wlewki.

cos lekarz mowil o tym ze musza sprawdzic czy jestem sterydozalezny czy nie. jak jestem to wlacza mi lek immunosupresyjny (nie wiem czy dobrze napisalem) (czyli pewnie Aza).

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 10 sty 2008, 07:43

Tez mam teraz podobnie , ciesze sie ze nie latam ciagle na uczelni i w domu do kibelka ale jak pojde do toalety to glownie z rana po gazach mam duzo krwi w stolcu. Dziwne bo w niczym to nie przeszkadza, mam duzo sil i w ogole. hemoglobina nie spada.... Wczesniej nie bylo tyle krwi ale za to byla przeszkadzajaca ilosc wyproznien. I o co w tym wszystkim chodzi ? :razz:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Jędrek
Początkujący ✽✽

Post autor: Jędrek » 14 sty 2008, 14:21

chciałem się pochwalić :wink: . Od 4 dni nie mam krwi w kupie! :roll:

to zasługa wlewek ale będę je jeszcze brał co najmniej do 24.01

Janina
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Janina » 14 sty 2008, 17:44

U córki jest podobny problem
Nigdy nie miała żadnego bólu.
Nie miała biegunek.
Jedynym objawem jej choroby jest krew w stolcu.
Lekarz wykonując badania stwierdził iż może to być efektem kruchości naczyń krwionośnych i ich pękania.
Ja zauważyłam iż ma to ścisły związek z dietą a raczej jej nieprzestrzeganiem.
Obojętnie jakie leki Iza przyjmuje krew samoczynnie pojawia sie i znika.
Nigdy nie było zauważalnego efektu np. po sterydach.

Sama nie wiem co o tym myśleć.
Wydumałam sobie że może to miec związek z jej alergia na mleko ale lekarz dziwnie na mnie popatrzył czytaj - wysmiał mnie.

Teraz córce strasznie wypadaja włosy no ale dostała końskie dawki sterydów.

Jnina

Jędrek
Początkujący ✽✽

Post autor: Jędrek » 18 sty 2008, 17:54

a miała kiedyś wlewki ze sterydem? i jakie są odstępy czasu pomiędzy zniknięciem a pojawieniem sie krwi? i krew jest Wkupie czy tak jakby na zewnątrz? jeśli na zewnątrz to jaka jest kolejność krwi i kupy? najpierw kupa a potem krew czy jak? pozdrawiam

Janina
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Janina » 19 sty 2008, 19:52

Wczoraj miała badania.
CRP-1.69 OB -5
Płytki przy normie 425 wyszły 415 (to chyba dobrze?
Fe, Hb i inne ok.

Krew jest codziennie - chodzi do wc tylko rano i wieczorem.
Sa to "włosy" lub mazy krwii na stolcu.
Mówi że bardzo mało. Biegunek nie ma.

I co powinnam o tym myślec.
Acha moje dziecię PRZYTYŁO.

Bierze też wlewki salofalk na przemian z czopkami pentasa

Janina

Jędrek
Początkujący ✽✽

Post autor: Jędrek » 19 sty 2008, 21:31

Janina pisze:Bierze też wlewki salofalk na przemian z czopkami pentasa
czyli nie bierze wlewek ze sterydami. mi jak napisalem pomogly wlewki ZE STERYDEM bo zwykle sterydy nie dzialaja na koncowke jelita i tam sa potrzebne wlewki ze sterydem. mozliwe ze krwawi wlasnie z koncowej czesci wiec mozliwe ze i jej by pomogly. trzeba jeszcze zaczekac bo moze wypowie sie ktos bardziej doswiadczony i cos doradzi mądrego.
co do wyników krwo to ja sie za bardzo nie znam bo zawsze porownuje sobie z normą wypisaną obok na kartce z wynikiem i jak jest w normie to ok, jak nie, to szukam jak temu zaradzic.
a na co choruje córka?

Jędrek
Początkujący ✽✽

Post autor: Jędrek » 24 sty 2008, 11:14

dziś miałem następną wizytę. lekarz bardzo zadowolony (można powiedzieć że nawet szczęśliwy) że wszystko ok i śmiał się że zawsze przy zmniejszaniu sterydu stan sie pogorsza a tutaj coraz lepiej! (myślę jednak że to nie zasługa zmniejszania sterydu tylko wlewek). teraz bede bral steryd 2,5 mg rano. asamax bez zmian. omeprazen odstawiony. wlewki dwa razy w tygodniu wieczorem, mogą być dwa dni z rzędu albo jak chce byleby były dwie na tydzień. podczas osłuchiwania mnie lekarz zapytał czy miałem kiedyś badane pieprzyki (mam dużo pieprzyków szczególnie na plecach) - odpowiedź padła "nie" czyli bede mial po nastepnej wizycie gastro takze wizyte dermatologa. nastepna wizyta 17.03.

P.S. nie wiem czy dobry temat ale tutaj cały czas pisałem o sobie wiec tutaj kontynuuje. ale moze zalozyć oddzielny temat p.t - Historia Jędrka? :lol:

P.S. 2 . przytyłem :smutny: o 2kg. pewnie steryd u mnie powodowal ze nie tylem a teraz jak zmniejszam to obniza sie jego dzialanie i zaczynam tyć! musze ograniczyć GARY :razz: :cry:

Jędrek
Początkujący ✽✽

Post autor: Jędrek » 08 lut 2008, 13:10

od paru dni mam pare razy dziennie bóle (te nasze) często zakończone śmierdzącym bąkiem. Pojawia sie tez krew... mysle ze to od tego ze mam zmniejszona ilosc wlewek...

P.S dzisiaj kupa była rzadka (ale chyba bez krwi) :cry:

Awatar użytkownika
agulcia
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: agulcia » 21 lut 2008, 21:07

Ja równiez miałam tylko krew w stolcu a żadnych innych objawów;((
" Chcąc pouczać innych musisz przemawiać głosem miłości"

10 lat z chorobą nauczyło mnie innego patrzenia na świat ; )

Jędrek
Początkujący ✽✽

Post autor: Jędrek » 17 mar 2008, 19:45

Cały czas opisuje moje historie i pobyty u lekarza w tym temacie. Tym razem rowniez.
Najpierw rzecz mniej wazna. schudlem kilogram od ostatniej wizyty. z 53 na 52. Moj stan jest taki ze czasme poboli troche. czesto po pobolewaniu nastepuje smierdzacy bak i bol przechodzi. Ogólnie w tym okresie bąki czasem śmierdzą czasem nie. krew zdarzyla sie od ostatniej wizyty moze z 5 razy w malych ilosciach. chodzilem przewaznie 0-2 razy robic w ciagu dnia. w nocy sie nie chcialo. ale jednak nie jest super zeby dalej schodzic ze sterydow. biore caly czas 2,5 mg. Lekarz zadecydowal wprowadzic azatiopiryne. ale przed jej wprowadzeniem muszą obejrzec jelitko. Będę miał w najbliższym czasie kolonoskopie. Były 2 możliwosci. Albo krótki odcinek bez uśpienia "na szybko"; albo z położeniem na oddziale na 3 dni zbadane cale jelito z uspieniem. Na szczescie jest ustalona druga opcja. :roll: Im szybciej mi ją zrobią tym bede mial to z glowy i bede wiedzial ze nastepna dopiero za jakis czas :wink: Ciekawy tylko jestem jaki jest powod zeby zobaczyc jelito przed wprowadzeniem AZA. pozdrawiam

karo113
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: śląskie

Post autor: karo113 » 03 lip 2009, 22:47

Jak tam Twoja historia?
Ostatnio zmieniony 04 lip 2009, 23:37 przez karo113, łącznie zmieniany 1 raz.

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 04 lip 2009, 13:00

karo113 pisze:chistoria?
przepraszam, ale chyba chochlik, bo...historia...:)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”