Crohn bez krwi???

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
muffinka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Crohn bez krwi???

Post autor: muffinka » 19 gru 2007, 22:02

Witam po długiej przerwie :roll: Jakis czas temu pisałam, że podejrzewają u mnie CU (niby tak wynika z wyniku). Drugi lekarz powiedział, że to niemożliwe, ponieważ nie mam charakterystycznej krwi w stolcu, biegunek itp. Ponieważ zaczeło się od wody w brzuchu (co ponoć czasem zdarza się przy crohnie) stwierdził, że to może być to. W sumie do objawów u mnie należą bóle brzucha, raczej umiarkowane i średnio częste i czasem śluz w stolcu. Czasami zdarza się, że chodze do toalety 3-4razy dziennie (mniej więcej co kilka miesięcy). Przyznam szczerze, że zgłupiałam. Czy przy CU lub CD może nie być krwi?? Proszę oświeććie mnie :wink: :roll:
życie to nie je bajka...chociaż ja spotkałam księcia:):):(gg-2687534)

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Re: Crohn bez krwi???

Post autor: aleksandra12 » 19 gru 2007, 22:12

Oczywiście, że może nie być widocznej krwi w stolcu.
Ja mam Crohna i ani pół kropelki na oczy nie widziałam.

Czy miałaś badania na krew utajoną?
Kolonoskopię?
Pozdrawiam, Aleksandra

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 19 gru 2007, 22:16

miała badanie na krew utajoną..ujemna, oprócz zmian w początkowej części jelita-czysto. Nie zajrzeli co prawda do jelita cieńkiego, gdzie crohn się chowa :wink:a jakie masz inne objawy??

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 19 gru 2007, 22:22

Teraz żadnych. A miałam tylko ból, śluz i biegunki. No i chudłam.
Pozdrawiam, Aleksandra

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 19 gru 2007, 22:23

ja nie chudne :roll: ostatnio to wrecz przeciwnie :razz:

alcia_al
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: alcia_al » 19 gru 2007, 23:15

nie musi być krwi, masz śluz w kale a to jest nieprawidłowość. nie zawsze też muszą być biegunki czasami jest odwrotnie-tendencja do zatwardzeń. nieraz żeby postawić diagnozę trzeba trochę odczekać bo zmiany nie są jednoznaczne.
[you] witam serdecznie :)
alicja

Mania
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mania » 19 gru 2007, 23:56

Ja tam też nie miałam krwi w stolcu a nawet śluzu do pewnego czasu. Ale za to miałam problemy żby się załatwić jedynie ruszało mnie po kawie jak tylko ją zaczełam pić to musiałam lecieć do :wc: , następnym objawem było to że nawet zaczełam przybierać na wadze, a kolejne to to że moja kupka zaczeła się robić różnej grubości na samym końcu doszły zmiany okołoodbyticze.
Szczęście to jedna rzecz jaka się mnoży gdy się ją dzieli

Misia

Post autor: Misia » 20 gru 2007, 11:27

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 20 gru 2007, 13:29

Nie narazie robili mi tylko kolonoskopie, krew utajoną...lekarz powiedział, że trzeba poczekać i prowdopodobnie w styczniu powtorza kolonoskopie. Narazie biore Asamax jedną, czasami dwie tabletki dziennie i jest ok. Krew robiłam już dość dawno temu (chyba w styczniu) i wyniki były super. Dlatego właśnie jestem zagadką dla lekarzy :roll: :wink: :wink:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 20 gru 2007, 18:20

Choruję na CD i nigdy nie miałam krwi w stolcu...ani widocznej ani utajonej.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

dośka_82
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: świętokrzyskie

Post autor: dośka_82 » 20 gru 2007, 18:44

W moim przypadku była krew widoczna a jak jej nie było to na badaniu na krew utajoną był.A sluz też jest od czasu do czasu :cry:
Życie jest przewlekłą raną, która prawie nigdy nie przestaje boleć i nigdy się nie goi.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 gru 2007, 20:43

W łagodnym przebiegu CU może nie być krwi ani widocznej, ani utajonej, a zmiany zapalne wychodzą w badaniu histopatologicznym. W CD krwi może nie byc wcale (przykład Mysza) u której CD objawiawiało się przewężeniami - beż biegunki, śluzu itp.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 20 gru 2007, 21:35

Ja na początku miałam, ale do końca nie wiem, co było jej przyczyną, bolała mnie pewna część ciała, tak, że siadanie i pozostawanie w pozycji siedzącej było dla mnie bardzo bolesne, a także wizyty w wc, to podczas nich pojawiała się krew, wzięłam to na karb hemoroidów. Potem wszystko ustało. Jak robiłam badania 2 lata temu to nic nie było.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 20 gru 2007, 22:21

Ja tez mam CD. Pierwszymi objawami byly bole brzucha i czasem odrobina krwi. Niska masa ciala i czasem wymioty i biegunka a czasem (kiedys to nawet czesciej) zaparcia. Nawet jak mialam w czerwcu CRP 6,5 przy normie 0,5 to zadnej krwi nie bylo. Mysle ze nie ma identycznych przypadkow.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 21 gru 2007, 13:22

właśnie, szkoda, że wszyscy nie maja takich samych objawów i przebiegu choroby, bo wtedy byłoby łatwiej zdiagnozować to cholerstwo :wink: Ja do tej pory ( a mineło juz ponad 1,5roku) nie mam biegunek ani zaparć, powiedziałabym raczej, że mieszcze się w granicach normy 1-2wizyty w :wc: dziennie :wink: bez zadnych bóli przy tym itp:). Mnie męczą natomiast nudności, nie wiem czy ma to związek z tą chorobą. Miałam gastroskopie 2razy. Za pierwszym wyszly mi jakies krwawe wybroczyny, za drugim już nic...Co do tej krwi..to rozwialiście moje nadzieje, że może to nie jest crohn :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”