DIAGNOZA=BRAK DIAGNOZY

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mras25

Re: DIAGNOZA=BRAK DIAGNOZY

Post autor: mras25 » 16 lut 2008, 19:58

Witam
Leczenia żadnego nie było, ponieważ nie stwierdzono u mnie nic poza nadżerką w jelicie cienkim. A badanie histopatologiczne nadżerki nic nie wykazało. Nie wiem staram się dobrze odżywiać. Ale co dwa tygodnie mam jakis napad na biegunki. Wprawdzie 1 lub 2 dziennie ale są. Żadnych innych objawów nie zauważyłem, acha i lekki ból brzucha. Ale nie mam konkretnej lokalizacji. Chyba znów pójde do dr Giezowskiego bo nie mam siły. Zauważyłem zresztą teraz z biegiem czasu, że jestem szczupły i nie mam grama tłusczu. CHociaż nie chudnę bo się ważę, zawsze miałem z tym problem że byłem strasznie chudy. Kompletnie nic poza skórą i kośćmi. MAm 200cm i 90 kg wagi. Ręce opadaja jakie to jest męczące.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 16 lut 2008, 22:05

mras25 pisze:Zauważyłem zresztą teraz z biegiem czasu, że jestem szczupły i nie mam grama tłusczu. CHociaż nie chudnę bo się ważę, zawsze miałem z tym problem że byłem strasznie chudy. Kompletnie nic poza skórą i kośćmi
U mnie jest to samo,idz do lekarza i niech ci zrobi pasaz jelita(chyba ze juz miales)
mi wyszlo ze mam zaleganie pokarmu w zoladku bardzo dlugie i jelito cienkie prawie nie pracuje-lekarz powiedzial ze prawdopodobnie to jest przyczyna glownie chudniecia i niedowagi. Nie zalamuj sie bedzie dobrze :wink:
)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lut 2008, 22:12

Moim zdanie potrzebna ci dalsza diagnostyka. Możesz wysłać wycinki do innego histopatologa, bo nadżerki w j. cienkim to nie jest norma. Poza tym niespecyficzne zmiany zapalne jelita też się leczy np. mesalazyną. Zrobiłabym test na krew utajoną (kosztuje poniżej 10 zł). Nic nie piszesz, albo ja przoczyłam, o wynikach badań krwi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

mras25

Post autor: mras25 » 17 lut 2008, 08:23

Witam
Badania krwi w nornie. Tylko CRP miałem 5,9 ale badanie miałem wykonane w trakcie anginy. Krwi utajonej nie mam. Według współczynnika wzrostu do wagi jest ok bo BMI mam 20 ale u mnie zero grama tłuszczu, myślę że to wina biegunek że nie przyswaja jelito cienkie tak jak należy.

Misia

Post autor: Misia » 17 lut 2008, 15:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Jędrek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Jędrek » 27 lut 2008, 16:40

ja mialem diagnoze w sumie w miare szybko. przed wakacjami w 2006 cos sie zaczelo dziac a do szpitala poszedlem w pazdzierniku i wtedy mnie zdiagnozowali

mras25

Post autor: mras25 » 04 mar 2008, 17:01

Witam
Byłem wczoraj u dr Giezowskiego. Wg niego nie mam typowych objawów CD ani CU. Na nadżerke przepisał mi salofalk 2x2 oraz Acidolac na przywrócenie poprawnej flory w jelitach. Zobaczymy co dalej.

Awatar użytkownika
FiZia miziA
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: FiZia miziA » 11 mar 2008, 20:20

hejo u mnie stwierdzono cos podobnego do CU ...chromatyczne czy jakos tak :roll: ale mysle ze naleze do was :twisted:
FiZia miziA

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 12 mar 2008, 10:17

Witaj, fajnie że jeszcze ktoś z Poznania dołączył!

Awatar użytkownika
FiZia miziA
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: FiZia miziA » 12 mar 2008, 19:51

mi rowniez milo..chyba az tak zle nie jest :mrgreen: :razz:
-edit-
ah zapomnialam dodac iz jest to raczej choroba: wrzodziejace zapalenie jelitka grubego :oops: hyh :*
Torvik -edit-
Proszę nie pisać posta pod postem, a edytować wcześniejszą wypowiedź.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2008, 22:58 przez FiZia miziA, łącznie zmieniany 1 raz.
FiZia miziA

karla12
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: karla12 » 16 mar 2008, 21:58

Witam Kochani ... byłam już u Was jakiś czas temu....do dnia dzisiejszego nie postawiono mi diagnozy... prawie rok czułam sie dobrze, prócz bulgotania w brzuchu i sporadycznych biegunek, mam dwóch małych brzdąców którzy ciągle chorują( młodszy urodził sie z wadą nerek, a starszy czeka na drugą operację laryngologiczną) nie mam czasu zajmowac się soba, ale w ostatni weekend trafłam do szpitala z ostrym bólem brzucha. Dostałam leki przeciwbolowe i rozkuczające i odesłali mnie do domu. Zrobiłam sobie badania - witamina B12 ciągle spada...a 26 marca kolejna kolonoskopia na Ursynowie ( miałm juz 4 i tylko raz lekarz dostał się do jelita cienkiego i na tej podstawie podejrzewają Crohna - duże nadżerki jelita cienkiego). Czuję się fatalnie, krwawię z odbytu, nie mogę jeść, boli mnie brzuch ....jesteście wspaniali ale miałam nadzieje że to wszystko już za mną, że nie będę musiał wracać do tego tematu.Pozdrawiam Was serdecznie.
karla12

mras25

Post autor: mras25 » 29 maja 2008, 18:13

Cześć to znowu Ja
Coś mnie znów dopadło, już od tygodnia zle się czuje, mam stolec rozwolniony, i zauważyłem w nim niestrawione resztki pokarmów. Po posiłku czuje ciepło jakby pieczenie w jelitach, i ciągłe przelewanie jak leże. Nie wie, byłem u lekarza, ale zostaje mi chyba ta minikamera za 3 tyś, bo już nie wiem co wymyśleć.

Misia

Post autor: Misia » 29 maja 2008, 20:05

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 29 maja 2008, 20:45

mras25

Daj znać na moje GG albo pw może trochę będę mógł Tobie pomóc.

pozdrawiam misiek
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

mras25

Post autor: mras25 » 30 maja 2008, 17:32

Cześć
Badania miałem, a kogo możecie polecić w zielonej albo poza, oprócz dr Giezowskiego. W badaniach nie wyszło specjalnie dużo, bo miałem jakas nadżerke, ale badanie histopatologiczne nic nie wykazało, a lekarz stwierdził że to mogło byc od leku przeczyszczającego. Przez jakis miesiac dobrze się czułem, a teraz znów się zaczęło. Co radzicie???A ta enteroklize nie miałem, zresztą jako lekarz powinen mi no zasugerować ale nic takiego nie słyszałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”