prosze o pomoc

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
loko
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie

prosze o pomoc

Post autor: loko » 05 maja 2008, 23:40

siemka. jestem na tym forum 1 raz. adresik dostalem od znajomego z poprzedniego forum. mniejsz o to. rok temu zrobilem sobie cykl na kreatynie i bialku jakies 5 tyg to jadlm. potem miech przerwy i kupilem Xpanda-po 3 dniach brania dostalem strasznej biegunki.przerwalem spozywanie. w maju bylem w szpitalu i stwierdili u mnie ZJD. wakacje bylo dobrze po lekach az do grudnia. po obfitych posilkach i ruznych porach wstawania i snu znowu mnie napadlo lecz mocniej. na poczatku byly zaparcia lecz po iberogascie zaczela sie biegunka. non stop dzien w dzien. do ego spadek masy ciala o 4 kg(wczesniej jeszcze o 6). przed tym wazylem 74 a teraz 64. wracajac- biegunka zawsze z rana. zaczolem jezdzic do gastrologa dawal mi leki itp. nic nie pomagaly az sam organizm sie troch uregulowal. mialem kolanko robione i jedyne co wyszlo to drobne zacieki zapalne. dostalem asamax ktory mi pomagal ale 4 dni a potem to samo. aktoalnie siedze i pisze wam to bo mam znowu nawroty. zeby chodic do szkoly bralem praktycznie w kazdy dzien szkolny stoperan-nie mialem wyjscia. teraz nie biore go juz 6 dzien i mam od 4 dni ostra biegunka tzn. rano wstane sie wyproznie 2 razy a potem caly dzien chodze i pusczam gazy i robie sluzem- taka ciecz lepka przezroczysta. nic mnie nie boli- nie boli mnie brzuch jelita itp. zasami m tylko zaburczy i sie przeleje. mam non stop dyskomfort, bo ten sluz sie nieznacznie wydobywa na majty...czaicie. nie jest on mocno cuchnacy ale wczesniej takiego czegos nie mialem. ostatnio szybko sie mecze ale moze to byc spowodowane tym ze sportu ju nie uprawiam od stycznia do dzisiaj. i traz moje pytaie- czy to jest CU? czy inny bajer? reszte badac OB. testy rzustkowe mam dobre. tylko to co to jest. z gory dziekuje za odp.

acha i jeszcze jedno- od tamtej pory nie bralem juz zadnych odzywek unikam nabialu i alkoholu. czasami zjem czkolade ktora mi pomaga-zatwardza stolec. chce jechac na jeszcze jakies testy jakie? pozdro

elwirka
edytuj posty a nie pisz jednego pod drugim
Ostatnio zmieniony 06 maja 2008, 11:10 przez loko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: prosze o pomoc

Post autor: Raysha » 06 maja 2008, 10:26

loko pisze:mialem kolanko
kolonkę jak już coś ;)

edytuj posty i nie pisz jeden pod drugim. W górnym prawym rogi każdego Twojego posta jest przycisk "EDYTUJ"

loko
Debiutant ✽

Post autor: loko » 06 maja 2008, 11:22

oki bede wiedzial juz. a czy ktos mi odpowie?

Graga
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 06 maja 2008, 11:39

najlepiej byłoby się udać ponownie do lekarza. Objawy podobne jak w przypadku naszych schorzeń, ale nikt nie powie Ci tutaj, że na bank to jest to. U mnie też zaczynało się od niewielkich ilości śluzu, a na bóle brzucha też się nie skarżę. U każdego ta choroba przebiega trochę inaczej. W takim przypadku najlepiej szukać przyczyny objawów, a w tym celu wizyta u lekarza jest konieczna.

loko
Debiutant ✽

Post autor: loko » 06 maja 2008, 14:33

krwi nie mam w stolcu nie zauwazylem jej. mialem adania rok temu robione 2 razy i nic nie wykazaly. mialem OB jest dobre. testy trzustkowe tez jest znakomicie. mialem ogolne badanie krwi i wszystko zaskakujaco dobrze tylko te drobne zacieki zapalne na jelitach. gastrolog mi powedzial ze takie zacieki to normalna sprawa i duzo ludzi je ma. mi cos nie bardzo chce sie wiezyc w to. mam zamiar jrchac jeszcze na MORA i testy na skaze bialkowa zrobic. thx za odpowiedzi

loko
Debiutant ✽

Post autor: loko » 08 maja 2008, 12:26

dzisiaj bylem u gastrologa. opowiedzialem mu o moich ostatnich przypadlosciach i stwierdzil ze: "sluz ktory tak wydalalem to normalne w przypadku nerwicy przewodu pokarmowego. ma to zwiazek z moimi przezyciami ktore przezylem rok temu zwiazku z poczatkami tej choroby. dziala sie to u mnie podswiadomie wiec albo z tego wyrosne albo bede cale zycie bral leki. zacieki zapalne sa ale nie stwierdzono u mnie zadnej powaznej choroby. po prostu mam lagodny uklad pokarmowy i se go podraznilem tymi odzywkami. (ale to bylo rok temu to skad te nawroty?) mam barc dalej Asamax i do tego Debridat i do tego cos na flore jelitowa do zucia- nazwy nie pamietam raz dziennie to mam zuc". mimo tej diagnozy chce zrobic Mora: test tolerancji pokarmowej, grzybów, bakteri. to na pewno nie wiem tylko czy ten aparacik moze jakos jeszcze te moje jelita wybadac dokladniej by stwierdzic czy mam jego zapalenie czy nie? pozdro

kolonoskopia
jelito krete- badanie chipsomatyczne
fragmenty blony sluzowej z obecnoscia grudek chlonnych.

okrznica wstepujaca
frag. blony sluzowej jelita grubego z obecnoscia skapych naciekow zapalnych z limfocytów, plazmocytów i granulocytow kwaso i obojetnochlonnych.

okreznica esowata
...bez uchwytnych morfologicznie odchylen od normy

odbytnica
...z obecnoscia skapych naciekow zapalnych...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 maja 2008, 22:27

A gdzie i u kogo się leczysz?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

loko
Debiutant ✽

Post autor: loko » 09 maja 2008, 08:44

lecze sie w parczewie. mam tam wizyty srednio raz w miesiacu u facetki takij nie znam nazwiska ale dlatego do niej bo ponocc strasznie dobra i obeznana. pomogla moim znajomym.

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: montan » 09 maja 2008, 13:29

Tu duch , zmeiń doktorka loko!
Dolina . . .

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 10 maja 2008, 12:51

Radzę poszukać konkretnego lekarza, tym bardziej że jesteś w Warszawie, to tam szukaj specjalisty, który będzie w stanie określić, co Ci dolega. Można prywatnie, jak i z ubezpieczenia. Wybierz się i za długo nie zwlekaj.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”