Dwa dni krwawienia,,,,

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Dwa dni krwawienia,,,,

Post autor: Tomy » 14 paź 2009, 01:29

Basia 444 pisze:Chciałam tylko zapytac ,czy mozliwe ze ten polip nieuszypułowany który miałam usuniety -moze powracac /lekarz nie pobrał wycinków /
Nie pamietam dokładnie to chyba juz ponad rok od usuniecia ,
Rozmawiałam z lekarka rodzinna powiedziała ze mogł sie zrobic jakis stan zapalny wokół przypalania i to moze zaczynac krwawic ,???
Jest to mozliwe po tak długim czasie .
Z rozmów z moim lekarzem i z tego co można przeczytać w materiałach wyszukanych przez Natalkę wynika, że polipy mogą powracać. Może tak być, bo poprzedni nie został usunięty całkowicie lub może się tworzyć nowy niezależnie.
Co do tego czy powodem krwawienia może być miejsce po usuniętym przed rokiem polipie, to raczej nie. Nie jestem lekarzem, mówię tylko na podstawie własnego doświadczenia. Trzy tygodnie temu miałem polipektomię, usunięto mi polipa o średnicy ok. 15 mm przy użyciu pętli diatermicznej. Po samym zabiegu krwi prawie wcale nie było ale potem po ok. tygodniu była widoczna z tym, że bardzo mało. Pytałem mojego lekarza czy ta krew może być skutkiem zabiegu. Powiedział, że raczej nie, bo z jego praktyki wynika, że jeżeli jest krwawienie z rany po usunięciu polipa, to ma ono miejsce zaraz po lub do kilku dni po zabiegu i jest wtedy dość mocno widoczne. Dostałem zwiększoną dawkę leków podstawowych i krew nie jest już widoczna. Można więc z tego wnioskować, że po roku od polipektomii to raczej miejsce po polipie nie jest powodem krwawienia. W normalnej sytuacji ten problem rozwiązuje się poprzez kolonoskopię kontrolną aby ocenić, czy polip został usunięty całkowicie lub czy nie ma wznowy.
Uśmiech dla Ciebie :)

Basia 444
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: lubelskie

Re: Dwa dni krwawienia,,,,

Post autor: Basia 444 » 14 paź 2009, 16:49

Hej Tomy dziekuje za wiadomosci i dziekuje za usmiech :wink:

Tak zle i tak niedobrze :cry:

Pozostaje mi miec nadzieje ze to nic powaznego ,
Zobacze jak bedzie dalej ,jak trzeba to pojde na ta wirtualna ,ale nie jestem przekonana ,,
Czy lekarze wogóle zechca mi to zrobic z mym bagazem chorob ,uczulen i wogóle ,,,

Musi byc dobrze ..,Nie lekcewaze tego ,wiem czym moze mi to grozic .
,odezwe sie jakby cos sie zmieniło ,,naprawde wam dziekuje Basia :wink:
usmiech dla wszystkich !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”