Na przemian okresy biegunek i zaparc

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sionka
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Na przemian okresy biegunek i zaparc

Post autor: Sionka » 01 sty 2009, 19:33

Nie wiem czy ja slusznie zakladam wątek nowy, jak nie to nakrzyczcie ;).

Takie mam jeszcze pytanie bo mi sie zamąciło jak poczytalam forum. Bo ja mam na przemian kilka tygodni zaparcia i kilka tygodni biegunki. Przed swietami skonczylam biegunke trwajaca 5 tygodni, ktora zatrzymywalo tylko immodium ale na 3-4 dni. Od ok wigilii mam problem z wyproznieniem sie, nie moge sie zalatwic. Glupieje czego te jelita chca, ot tak sobie skonczyla sie biegunka i sie zaczelo zaparcie :mad: . I wzdecia zwlaszcza po poludniu jak cholera.
Kiedy pare lat temu jak mialam silne zaparcia bralam Colon C i pomogl rewelacyjnie. Ale on zawiera duze dawki blonnika. Piszecie ze przy zapaleniach trzeba stosowac diete ubogoresztkowa i ubogoblonnikowa co mi sie zgadzalo zwlaszcza przy biegunce - nie moge jesc nic surowego z warzyw i owocow, podraznia ten jakis rodzaj pieczywa. No i jak teraz mi sie biegunka skonczyla raptem 10 dni temu i mam zaparcia to co, zaczac jesc owoce i ten Colon C? mialam 4 dni temu kolonoskopie ale juz przed nia mialam zaparcie, od poniedzialku sie zalatwilam tylko raz.
To jak w koncu jest z tym blonnikiem? czy to zalezy od osoby? u gastrolog bede dopiero 15 stycznia jak beda wyniki wycinkow. Podejrzenie mam mikroskopowego zapalenia jelit (kolagenozy)

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: Na przemian okresy biegunek i zaparc

Post autor: magdusia » 01 sty 2009, 20:31

na temat błonnika w nzj jest dużo napisane w najnowszym numerze kwartalnika j-elity
:wink:
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 04 sty 2009, 21:39

Na zaparcia moja ciocia - bardzo dobry lekarz pracujący w szpitalu - poleciła mi pić w razie trudności z wypróżnianiem łyżkę płynnej parafiny (w aptece około 2,50 zł). Jest to środek nieinwazyjny, nie działa na śluzówkę (jak np. no-spa), ale powoduje, że treści łatwiej przechodzą przez jelito. Osobiście zakupiłam, ale jeszcze nie użyłam, bo nie było takiej potrzeby. Podobno jest to środek, który czasami pacjenci przyjmują po operacji, dla których wypróżnianie jest trudniejsze z powodu bólu. Może pomoże, spróbuj.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 04 sty 2009, 21:59

na temat samej diety możesz poczytać, natomiast jeżeli chodzi o przeplatanie się okresu biegunowego i zaparciowego musisz dostosować swoją dietę do tego co akurat się dzieje, jeżeli masz zaparcia jeść więcej bogato resztkowego jedzenia, jeżeli biegunki znów ubogo resztkowego jedzonka.
Na zaparcia pomagają otręby, ale znów mogą potem wywoływać biegunki. Miałam podobny problem i pomogły leki tak naprawdę na uregulowanie tej sytuacji, bo jedno przeszkadzało drugiemu. Teraz praktyka chyba i faktycznie w razie problemów łyżka oliwy z oliwek na zapacie robią swoje i jest dobrze.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 05 sty 2009, 01:52

Sionka pisze:No i jak teraz mi sie biegunka skonczyla raptem 10 dni temu i mam zaparcia to co, zaczac jesc owoce i ten Colon C?

Na pewno możesz śmiało zażywać COLON C, to bardzo dobry preparat, tym bardziej że działa na Ciebie jak sama napisałaś rewelacyjnie.
Sionka pisze:Piszecie ze przy zapaleniach trzeba stosowac diete ubogoresztkowa i ubogoblonnikowa
Dieta uboga w błonnik gdy często biegasz do kibelka.

Zaparcia
viewtopic.php?t=1580&highlight=colon

viewtopic.php?t=308&highlight=colon

viewtopic.php?t=4802&highlight=colon[/b]
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Sionka
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: Sionka » 05 sty 2009, 18:01

Dzieki za porady. Wole jednak zaparcia od biegunki i rozpatrywania kazdego wyjscia z domu pod kątem czy bedzie gdzies tam dostep do kibelka. :oops:
Za tydzien wyniki histo, i mam nadzieje ze juz zaczne wychodzic na prosta i bedzie mozliwa moja operacja kolana w polowie lutego.

90Christin
Początkujący ✽✽

Post autor: 90Christin » 06 sty 2009, 21:50

Ja też mam okropne problemy z zaparciami. Praktycznie to od 2 lat z małą przerwą 2tygodniową na biegunkę przy zaostrzeniu w lipcu. Colon C pomagał mi przez jakieś 3 dni. Parafina kompletnie mnie nie ruszała przy dłuższym nawet stosowaniu, bo podobno wtedy dopiero dobrze działa. Brałam Xennę zwykłą - zawsze pierwszy dzień mi pomagała, drugi raz już z wielkim, całodniowym opóźnieniem, a na trzeci dzień wcale. Tak samo Xennę ze zwiększoną mocą, która czasami nawet wcale mi nie pomagała. Lekarz mi kazał pić wodę litrami co też czynię i nic poza gładką skórą nie uzyskałam. Brałam też jakiś obrzydliwy Regulax. Stosowałam dietę naprawdę bogatoresztkową -zjadałam codziennie rano przed śniadaniem łyżkę siemia lnianego i otrębów pszennych. Stosowałam też sposób picia szklanki wody przed rozpoczęciem dnia. I to wszystko na nic. Jak się załatwię raz na 3,4 dni to jest cudnie.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 06 sty 2009, 22:07

z lekami trzeba uważać ja doszłam swego czasu do kilku tabletek bisocodylu co było przegięciem.... dietę np otręby podawaliśmy pacjentom dłuższy czas ale nie jedna łyżkę a normalnie porcje śniadaniowa, równie ważny przy zaparciach jest ruch i należy o tym pamiętać :twisted:
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 12 sty 2009, 11:39

Ja właśnie nie wiem co mam myśleć jeśli chodzi o otręby i inne takie, generalnie produkty zawierające błonnik. Przeczytałam w poradniku żywieniowym, że przy przewężeniach (a zazwyczaj wtedy są zaparcia) należy takich produktów unikać. Ja mam dość duże przewężenie, unikam błonnika, jem oliwę z oliwek i odważyłam się na parafinę - u mnie działa i po godzinie idę normalnie do wc. Wydaje mi się, że przy takiej ilości leków, jaką zazwyczaj większość z nas zażywa, lepiej przy zaparciach stosować jakieś naturalne produkty. Ale pewnie każdy musi znaleźć na to jakiś swój sposób. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”