Ból w prawym dole biodrowym

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Izabia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Ból w prawym dole biodrowym

Post autor: Izabia » 07 sty 2009, 12:23

Mam problem i będę wdzięczna za podpowiedź. Od tygodnia mam bóle w obręcie od prawego dołu biodrowego aż do żeber. Ból jest dość silny. Nie mam stanu podgorączkowego ani biegunki. Tego typu ból pojawił sie u mnie pierwszy raz. Wystepuje tylko gdy siedze albo chodzę - gdy leże boli tylko przy ucisku ( z tym , że jelita przy uciku bola mnie cały czas od kilku lat). Martwie sie bo jest coraz silniejszy. Byłam u gastrolog, zwiekszyła mi Salofalk do 4 mg. Nie wiem czym jeszcze sobie dopomóc - no spa ani skopolan nie działają. Macie może jakies propozycje? Od 2 lat jestem podejrzewana o Colitis bo zmiany jak dotychczas były w esicy i odbytnicy dlatego nie wiem co sie dzieje teraz. A może to nie Colitis? Może moje pytanie jest głupie ale jak rozpoznać zapalenie wyrostka od naszych "zwykłych" bóli jelitowych?
Izabela

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: Ból w prawym dole biodrowym

Post autor: Mamcia » 07 sty 2009, 14:19

I jeszcze obowiązkowo ginekolog.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 07 sty 2009, 14:30

Izabia pisze:Od 2 lat jestem podejrzewana o Colitis
Izabia, to zaznacz w swoim profilu, w polu choroba:CU albo w trakcie diagnozy :smile:
tu jeszcze jest o takich bólach
viewtopic.php?t=6141&highlight=b%F3l++p ... +biodrowym
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 07 sty 2009, 14:53

Zaraz to zaznacze w profilu. A co do ginekologa to byłam w poniedziałek zanim poszłam do gastrologa. Ginekolog zrobiła mi usg wewnętrzne i stwierdziła że ginekologicznie jest w 100% dobrze, natomiast widzi że jelita" żyja własnym życiem" cały czasie sie kurczą i strasznie mocno pracują. Zasatanawiam się czy gdyby to był wyrostek to czy by coś zauważyła?
W każdym razie jade zaraz zrobić morfologie, OB i CRP i mam nadzieje, że będę coś wiedzieć.

[ Dodano: 07-01-2009 ]
Zrobiłam badania krwi i część wyników juz mam. Morfologia jest ok, WBC 7,4 a OB 13 także najważniejsze że nie jest to stan ostry. Teraz tylko trzeba się zastanowić co dalej. Pewnie zaczyna sie coś dziac skoro bóle są takie silne. Jutro jadę do lekarza i będę wiedzieć co dalej.
Izabela

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 08 sty 2009, 18:12

podstawowym objawem przy zapaleniu wyrostka jest goraczka i niechec do jedzenia, brak apetytu.

goraczka powyzje 38.5 stopnia, moze byc objaw kaszlowy dodatni.

idz do ginekologa jeszcze
Obrazek

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 08 sty 2009, 18:40

Właśnie wróciłam od gastrologa. Dr powiedziała, że bóle są niespecyficzne. Uważa, że raczej to wyrostek nie jest (choć nigdy do końca nie można tego wykluczyć). Zobiłam też dzis CRP i wynik też jest dobry. Dr zleciła mi usg żeby sprawdzić czy to nie jest np. woreczek ( bo ból siega aż do żeber). Zrobię też badanie moczu.
U ginekologa i na usg byłam w poniedziałek i nic tam sie nie dzieje.
Także na razie mam tylko zwiększony Salofalk do 4 mg, 3 x Debretin, no-spa forte i scopolan . Przepisała mi też metronidazol, mam go wziąść za 3 dni jak ból nie minie.
Ból jest taki dziwnie piekący i nasila się gdy przesuwają się gazy , podobnie bolało mnie wczesniej z lewej strony ... no ale tam nie ma wyrostka...

[ Dodano: 09-01-2009 ]
Zrobiłam USG- wszystko ok. Także teraz pociągne na większym Salofalku a w lutym zrobie kontrolną kolonoskopie - bo chyba czas najwyższy :-(
Dziekuję za podpowiedzi i wsparcie :-)
Izabela

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 15 sty 2009, 14:35

Ja miałam takie bóle przez jakiś czas, wyniki badań były ok, tylko podwyższone CRP, nikt nie wiedział co jest grane - to było przed diagnozą, leżałam w szpitalu ale nic się nie wyjaśniało, czułam się dobrze tylko czasem tam pobolewało, aż ostatecznie któryś lekarz stwierdził, że wyrostek na 100% i operowali prawie natychmiast. Okazało, że wyrostek cały tylko wielki guz w jelitach. Zapewne niektóre osoby miały podobnie. Nie chcę straszyć, ale lepiej porządnie to sprawdzić i obserwować, czy nie masz zaparć i czy odchodzą gazy. Pozdrawiam!

dośka_82
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: świętokrzyskie

Post autor: dośka_82 » 15 sty 2009, 17:02

W moim przypadku było podobnie też miałam okres gdzie ból był dość mocny po nospie jako tako. Teraz jest w miare czasem boli ale raczej mam wrażenie że cały brzuch.Pozdrawiam i życze zdrówka.
Życie jest przewlekłą raną, która prawie nigdy nie przestaje boleć i nigdy się nie goi.

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 15 sty 2009, 21:04

U mnie ból zaczął sie po wizycie u ginekologa, robiłam mi ugs transwaginalne które było wykonane dość brutalnie i strasznie bolało. Po kilku godzinach zaczęło bolec jelito. Ból był silny i rozlany. Dopiero po kilku dniach róznych leków gdy ból przycichł okazało sie tak naprawde bola mnie dwa punkty , a ból poprostu promieniował. Najsilniej boli koło jajnika i w zakrecie jelita na górze, po prawej stronie. Biorę już 10 dni dużą dawke Salofalku i widze sporą różnicę. Zatanawiam sie jednak czy nie mam zrostów (przy jajniku)?
Izabela

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 sty 2009, 10:49

Poniżej link do streszczenia art o bólu w IBD
http://www3.interscience.wiley.com/jour ... 9/abstract
Dostępu do pełnego tekstu jeszcze nie mam.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 11:37 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 16 sty 2009, 11:28

Dzieki za link ale niestety nie udaje sie go otrowrzyć. Możesz sprawdzic czy jest dobrze skopiowany?
A tak wogóle co oznacza IBD?
Izabela

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 16 sty 2009, 11:57

Sformułowanie NZJ jest mi zdecydowanie znane :-)

Zaraz się wczytam :-)

[ Dodano: 20-01-2009 ]
W zasadzie już wiem co mi jest (przynajmnie cześciowo) . Ból ma dwie przyczyny. Pierwsza to oczywiście NZJ , prawdopodobnie jest to zaostrzenie ale całe szczęście lekkie. A o drugim problemie dowiedziałam sie dzisiaj od chirurga. Okazało sie, że zaczęła mi sie robić przepuklina pachwinowa :-( Na razie jest mała więc nie do zoperowania - tak więc zostają mi środki przeciwbólowe. Przedewszystkim muszę sie troche polenić :-) Zresztą jestem strasznie osłabiona więc nie będzie to trudne.
Jak jelita mi sie troche poprawią to idę na kolejną kolonoskopie tak by szczegółowo sprawdzic co sie dzieje. A z przepukliną zostanie mi jakoś żyć :neutral:
Izabela

mm8255
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

zapalenie wyrostka?

Post autor: mm8255 » 08 kwie 2011, 14:31

Kochani forumowicze, wszystko było dobrze do wczoraj, w listopadzie miałem kolono i gastro, wszystko elegancko moje jelita są zdrowe... powiedzmy...ale od wczoraj znowu strasznie boli mnie w prawym boku... i takie ataki mam co jakiś czas.Robię wtedy badanie krwi, OB, CRP wszystko w normie, lekarz mówi że nie zoperuje mnie (usuniecie wyrostka) jeżeli nie ma ku temu podstaw.. w wynikach. Czy jest możliwe aby zapalenie wyrostka było mimo dobrych wyników krwi i moczu? Jes mi wtedy troche niedobrze no i zaparcia... przelewania w prawym boku...

scalone
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2011, 15:15 przez mm8255, łącznie zmieniany 1 raz.

lila
Początkujący ✽✽

Post autor: lila » 08 kwie 2011, 15:56

Ja przy zapaleniu wyrostka nie bylam w stanie malym palcem kiwnac i tracilam przytomnosc....od razu wyladowalam na stole. U Ciebie obstawialabym kiszeczki nie wyrostek :/ Jezeli nie ma stanu zapalnego to po co otwierac brzuch i w nim gmerac? Ja bym zrobila moze jeszcze pasaz...
Wszyscy maja bloga....mam i ja www.matkawariatka.blogspot.pl

Mercaptopurinum 75mg, metypred 32mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

mm8255
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: mm8255 » 08 kwie 2011, 16:31

Widzisz chyba tak zrobie.. ale ostatnio było juz tak dobrze przez 3 miesiące nic, biorę debutir już jakiś czas...miałem 2 kolono, gastro, 6 USG, tomografie jamy brzusznej... i nic a boli... :cry: lecze się u dr. Lewery

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”