Nezidentyfikowana choroba

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregtech

Re: Nezidentyfikowana choroba

Post autor: gregtech » 13 sty 2010, 15:04

Według enteroklizy TK przewężeń nie ma, zresztą enterokliza nic nie wykazała, lekarz stwierdzil CROHNA nie ma :P nie ma sensu robić kolonoskopii, no nic tylko sie cieszyć według tego ale mimo to źle sie czuje stąd zdecydowałem sie na kapsułkową. O balonikowej też słyszałem ale sie nie decyduje bo sie boje po pierwsze narkozy (problemy z sercem) po drugie wady tego badania czyli inwazyjności :
"Zasadniczą wadą enteroskopii dwubalonowej jest czas potrzebny na wizualizację jelita cienkiego; może przekroczyć trzy godziny i może wymagać przyjęcia pacjentów do szpitala. Istnieją również przypadki ostrych zapaleń trzustki i martwicy jelit związanej z tą techniką."
Czyli można sobie narobić dopiero problemów

Misia

Post autor: Misia » 13 sty 2010, 15:08

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika
Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 15:13 przez Misia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 13 sty 2010, 15:12

gregtech pisze:Istnieją również przypadki ostrych zapaleń trzustki i martwicy jelit związanej z tą techniką."
Czyli można sobie narobić dopiero problemów
jak każde inwazyjne badanie niesie ze sobą ryzyko powikłań,ale bez przesady.Co do uspania-ja byłam już 6x usypiana do badań i zabiegów i nic mi nie jest a też mam małe problemy z sercem-strach ma wielkie oczy,jakby tak każdy podchodził do badań to nikt by diagnozy nie miał.Ja też bałam się np kolonoskopi(za każdym razem się boję)ale jakoś do tej pory nic mi się nie stało ;)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Misia

Post autor: Misia » 13 sty 2010, 15:20

gregtech

Post autor: gregtech » 13 sty 2010, 15:34

Masz racje Magda strach ma wielkie oczy :P ale mój strach przed kolonoskopią i wziernikowaniem jelita jest ogromny do tego strach przed narkoza i częstoskurczem :P
Nie miałem Misia żadnych naświetlań , z wyjątkiem napromieniowania w postaci rtg żołądka i tomografii komputerowej (entroklizy TK) - w poszukiwaniu diagnozy na moje objawy :P
Wszystkie moje choroby, badania, ewentualne diagnozy(podejrzenia) lekarzy wymieniłem

Misia

Post autor: Misia » 13 sty 2010, 15:40

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 13 sty 2010, 15:44

gregtech pisze:Nie miałem Misia żadnych naświetlań , z wyjątkiem napromieniowania w postaci rtg żołądka i tomografii komputerowej (entroklizy TK) - w poszukiwaniu diagnozy na moje objawy :P
ale to badanie TK-nie jest w stanie 100% wykluczyć lub potwierdzić nzj. Musi być wykonany szerego badań na czele z kolonoskopią-nie rozumiem nadal na jakiej podstawie lekarz orzekł iż nie masz crohna? skoro nie było kolonoskopii ?

Misia

Post autor: Misia » 13 sty 2010, 15:59

gregtech

Post autor: gregtech » 13 sty 2010, 16:21

Z tą dietą to macie racje od jutro jadę na bezglutenowej. Ciekawe kiedy mogą pojawić się jakieś efekty (ewentualna poprawa), przy założeniu że to Celiakia

Misia

Post autor: Misia » 13 sty 2010, 16:27

Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 16:30 przez Misia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 13 sty 2010, 16:29

gregtech pisze:przy założeniu że to Celiakia
dobrze by było abyś wykonał badanie czy to masz najpierw.Ja miałam pobierane przy gastroskopii i z krwi.

Awatar użytkownika
repka
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: repka » 13 sty 2010, 16:50

http://forum.celiakia.pl/

to forum bezglutenowców i tam też alarmują - jak i Misia, żeby czytać etykietki produktów i nie łudzić się, że jak nie ma w składzie mąki pszennej, to można jeść. Powodzenia z dietą i diagnostyką! :)
wieczna narzeczona :)

Matkey
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Matkey » 14 sty 2010, 01:53

Panowie i Panie, właśnie wróciłem do domu po badaniu ( rezonans magnetyczny ). Nie colonoskopia i nie gastroskopia wykazały u mnie obecność crohna, to właśnie rezonans potwierdził to iż mam "lesia" w sobie, troszkę w jelicie grubym i troszkę w cienkim. Wychodzi na to że to badanie jest najdokładniejsze jeżeli chodzi o te sprawy. Tak więc niestety dołączam do grona CD'ków :neutral:

gregtech

Post autor: gregtech » 14 sty 2010, 10:14

Panowie i Panie, właśnie wróciłem do domu po badaniu ( rezonans magnetyczny ). Nie colonoskopia i nie gastroskopia wykazały u mnie obecność crohna, to właśnie rezonans potwierdził to iż mam "lesia" w sobie, troszkę w jelicie grubym i troszkę w cienkim. Wychodzi na to że to badanie jest najdokładniejsze jeżeli chodzi o te sprawy. Tak więc niestety dołączam do grona CD'ków :neutral:
Witaj Matkey, przynajmniej już wiesz co Ci jest a to już jakiś postęp, najważniejsze że nie miałeś 10 kolonoskopii, kilku balonikowań i stu gastroskopii zanim Ci to wykryli ;), mówisz że za pośrednictwem rezonansu magnetycznego. A jak to badanie dokładnie się nazywało ???
Rezonans magnetyczny jamy brzusznej ???
MR jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej (Helimed takie badanie wykonuje) ?????
I jaki opis lekarz dał na wypisie z rezonansu ??
Pozdrawiam i powodzenia w walce z chorobą, szybkiej remisji.

P.S

A takie pytanie dla bardziej obeznanych w temacie czym się różni Tomografia jamy brzusznej i miednicy małej ( czyli tzw Enterokliza TK) od Rezonanzu Magnetycznego jamy brzusznej, jakie różnice, zalety, wady jednej i drugiej

Matkey
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Matkey » 14 sty 2010, 11:06

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Matkey pisze:Tak więc niestety dołączam do grona CD'ków :neutral:
Masz w sobie dar pocieszania :mrgreen:

Ja miałem badanie: MR - jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej. Badanie w kierunku Leśniowskiego-Crohna.
Jeżeli chodzi o opis to jest dokładny. Mi wyszło np.(...) naciek w zakresie zastawki Bauhina, powiększone węzły chłonne, odcinkowe pogrubienie ściany (...). Nie będę opisywał tego wszystkiego, natomiast fakt faktem że to badanie wykazało że jednak coś mi dolega a miałem mieć znów powtarzaną colo i gastro czego uniknąłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”