Prosba o nakierunkowanie co,gdzie i jak ..

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
For life
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Prosba o nakierunkowanie co,gdzie i jak ..

Post autor: For life » 17 kwie 2010, 09:36

Z gory przepraszam ze pierwszy moj post pojawia się w tym dziale .. poniewaz nie mam pojęcia czy moje dolegliwosci mogą miec jakikolwiek związek z CD i CU a to jednak dzial o tych chorobach .. Przeglądając to forum juz pare razy zauwazylam ze macie ogromne pojęcie ogolnie o chorobach "brzuszkowych " więc moze ktos doradzi i podpowie cos sensownego.

Jesli mozna chcialabym jednak zapytac i poradzic się was troszeczke a moze i nawet bardzo ;-)

Zacznę moze od tego na czym polega problem .
Od dlugiego czasu , nie wiem jak dlugo , sporych kilka lat ciągly problem z wzdęciami ( doslownie po zjedzeniu czegokolwiek wyglądam jak w zaawansowanej ciązy :oops: )gazami , bolami brzuchami , mdlosciami , odbijaniem się , przelewaniem w brzuchu , burczenie - granie jelit , biegunkami .

Gdzies od 1,5 - 2 lat doszlo do tego straszne parcie na stolec , musze juz w ciągu sekundy , bole brzucha przy wyproznianiu , oblewanie potem , dreszcze , jeszcze większe nic do tej pory nudnosci pojawiające się okresowo , raz są calymi tygodniami pozniej przechodzą na jakis czas i w tej kwestii nic się nie dzieje .. mdlosci są okrutnie doczukliwe , dziwne uczucie dyskomfortu i taki jakby bol zaraz pod zebrami w okolicy srodkowej , dziwne uczucie az od brzucha po sam przelyk i gardlo , czeste szarpanie ale tylko niekiedy konczące sie wymiatami , biegunki rownie częste , w najgorszym wypadku dochodzące do 10wyproznien na dzien jednak zadko , bardzo często stolec jakby calkowicie niestrawione jedzenie , mozna zrobic dokladny przegląd tego co jadlam wczoraj .. Bole odbytu , pieczenie swędzenie , hemoroidy , chyba szczelina ? krew w stolcu ale to chyba od jakiegos mechanicznego pękania bo przewaznie na tej samej sciance stolca .

Od tygodnia znowu jakies zaostrzenie , oslabienie , gorączka , okrutne mdlosci , dyskomfort w brzuchu , biegunki ( dzisiaj bylam juz 4 razy ) stolec - praktycznie jedzenie w postaci w jakiej bylo zjedzone , ledwo dycham bo wizycie w ubikacji , dlatego zdecydowalam się dzisiaj tutaj napisac .

Wykonane do tej pory badania to kilkaktorne usg brzucha nie wykazujące nic w tym kierunku , gastroskopia , leki przepisywane przez chirurga to : cotroloc control , nospa , rennie , ogolnie na ostatniej wizycie to stwierdzil ze jako chirurg to on juz tutaj nic nie moze i jak dalej tak bedzie to mam sie udac do specjalisty ..

Pytanie więc do jakiego ?
Proktologa ? Gastrologa ?

Jesli mogę to prosilabym o jakies namiary na lekarzy ktorych mozecie mi polecic w związku z wyzej wymionymi dolegliwosciami ( moze ktos z Was mial podobny problem ) najlepiej z malopolski lub ze śląska , w sumie najblizej mialabym chyba do Bielska ..
Najchętniej chyba poszlabym do kobiety , jakos te wizyty u chirurga nie byly komfortowe ..
Narazie rzucano mi tylko luzne diagnozy o trzustce , wrzodach , zespole jelita drazliwego i w sumie zostawiono z niczym .

Serdecznie dziękuję za jakiekolwiek porady i pomoc .
Pozdrawiam cieplo !

For life
Debiutant ✽

Re: Prosba o nakierunkowanie co,gdzie i jak ..

Post autor: For life » 17 kwie 2010, 09:53

majka83 pisze:czy podczas gastroskopii były pobierane wycinki?
Tylko test urazowy na helicobakter .

Nie mialam kolonoskopii chirurg do tej pory mnie prowadzący stwierdzil ze on nie widzi takiej potrzeby .

Dziękuję za linki , przejrzę .
Gdyby jednak ktos mogl polecic lekarza u ktorego się diagnozowal i ktoremu chcialo się diagnozowac ;-) będę ogromnie wdzięczna .

Czy te objawy mogą cos zugerowac ? jakis kierunek chorobowy ?

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 17 kwie 2010, 11:50

For life pisze:Nie mialam kolonoskopii chirurg do tej pory mnie prowadzący stwierdzil ze on nie widzi takiej potrzeby .
Wiesz wkurza mnie to, ja przed diagnozą prosilam o morfologie kilkakrotnie, usg, badania jakkie tylko przychodzily mi do glowy , a slyszalam tylko ze nie widzi takiej potrzeby , az w koncu po dwoch miesiacach dostalam do lapki skierowanie do szpitala bo chodzilam na rześach pozbawiona 11kg . Walcz babko o siebie .

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 18 kwie 2010, 11:43

For life zrób badania na własną rękę, inaczej nic z tego nie będzie. Kasinp ma rację. Bądź dzielna.

For life
Debiutant ✽

Post autor: For life » 20 kwie 2010, 18:39

Słonko pisze:For life zrób badania na własną rękę, inaczej nic z tego nie będzie.
Jakie badania ? Co mozna zrobic na własną rękę w tej kwestii ?

Przejrzalam linki , rzucila mi się w oczy doktor Alina Reichert - Bereszko w Katowicach , w Bielsku nie dostrzeglam zadnej lekarki , jesli jestem w błędzie niech mnie ktos poprawi . Muszę zalatwic skierowanie do gastrologa .

Mam pytanie do osob ktore leczą się u doktor Alicji , jakie są terminy oczekiwania w tej przychodni medisana ? I czy Pani doktor przyjmuje moze gdzies prywatnie ?

Od kilku dni męczy mnie uporczywy ciągly bol brzucha na lini srodkowej , nad pępkiem w gore , niekiedy az do mostka :-(

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 kwie 2010, 19:42

A jakieś badania krwi były?? USG brzucha? Co badał chirurg??? Powinnaś mieć przeprowadzoną diagnostykę różnicową. A może masz po prostu glisty??? Wiem to kiepski żart, ale bez badań nikt nic sensownego nie powie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

For life
Debiutant ✽

Post autor: For life » 22 kwie 2010, 12:49

Podstawowe badania krwi byly , jakies alaty aspaty , ggtp itd . usg tez kilkakrotnie .

Obdzwonilam wczoraj ok 20stu lekarzy ze sląska , terminy masakra od 2-3 mc do pol roku czekania , dr Reichert normalnie nie przyjmuje juz nowych pacjentow , a prywatnie termin na lipiec :smutny:
Jedyny bliski termin jaki udalo mi sie ustalic na przyszly tydzien to dr Bożena Stępińska w Beskidzckim centrum medycznym , zna ktoś tą lekarke ?
Nie bylam wczesniej u gastrologa więc mozecie mi doradzic jakie badania podstawowe z krwi powinno się miec na takiej piewszej wizycie zeby doktor mogla zrobic jakies rozeznanie .. ?
Zrobilabym jutro zeby miec na swiezo wyniki ..

Dziękuję za pomoc.

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 22 kwie 2010, 14:12

Daj stolec na posiew, aby wykluczyć candide albicans, jersinioze ,lamblioze, i innych nieproszonych gości w jelitach.
Poszukaj w swoim mieści czy najbliższym, kto wykonuje prywatnie gastroskopie ,kolonoskopie i przy okazji tych badań pamiętać aby lekarz pobrał wycinki.

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Bartek » 22 kwie 2010, 15:36

For life pisze:Nie bylam wczesniej u gastrologa więc mozecie mi doradzic jakie badania podstawowe z krwi powinno się miec na takiej piewszej wizycie zeby doktor mogla zrobic jakies rozeznanie .. ?
Morfologia, rozmaz, koagulologia i biochemiczne badania krwi (ASPT, CRP, ALP, TP, LIPA, BIL). To chyba te najważniejsze. Naturalnie można więcej, ale to raczej podstawa.
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”