czy to wystarczy do diagnozy?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
malwisul
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

czy to wystarczy do diagnozy?

Post autor: malwisul » 08 paź 2010, 15:52

Corka jak miala 2 miesiace miala robiona kolonoskopie wynik to: esica, blona sluzowa z prawidlowa siatka naczyn krucha, krwawiaca przy dotyku, podejrzenie zapalenia jelita grubego. Jak miala rok i 2 miesiace to miala robiona gastroskopie wynik: blona sluzowa opuszki i dwunastnicy obrzeknieta, dosc liczne grudki. Jak miala rok i 7 miesiecy to miala sigmoskopie wynik to: esica, w blonie sluzowej jelita grubego krwinkotoki, makroskopowo powiekszone grudki chlonne. Alergie ma wykluczona, badania w tym kierunku miala wszystkie plis diety itp. bez efektu- ostatecznie po 1,5 roku wykluczona przez alergologa. Badanie na pasozyty negatywne, zespol zlego chlaniania wykluczony. Objawy wystepuja caly czas sa i dochodzi ich coraz wiecej (sluz, krew w kupce, bole brzuszka,jednorazowe wymioty, jednodniowe biegunki, niedokrwistosc mikrocytarna, niski przyrost masy ciala (od czerwca nie przybrala wogole) od 2 miesiaca ponizej 3 centyla teraz wazy 8,600kg. i jest dosc slaba tzn. wiekszosc czasu woli siedziec, spacery tylko w wozku itp. Bylam u 2 gastrologow i ciagle slysze ze moze z tego wyrosnie i trzeba czekac itp. [/list]

Awatar użytkownika
Gundis
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: czy to wystarczy do diagnozy?

Post autor: Gundis » 08 paź 2010, 16:02

Strasznie dużo już Twoja dziewczynka przeszła ... :( Ale w kwestii gastrologa: nie ufam odpowiedziom w stylu: "taka uroda" albo "to przejdzie", "z tego się wyrasta" - to znaczy z czego? Nie wiem dlaczego lekarze czasami traktują ludzi jak idiotów. Ja bym poszukał innego specjalisty. Może ktoś z Twojego regionu coś Ci podpowie tutaj na forum. Pozdrawiam
CD, diagnoza: styczeń 2010

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 paź 2010, 16:42

A wyniki badań histopatologicznych???? A badania krwi??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

malwisul
Debiutant ✽

Post autor: malwisul » 08 paź 2010, 16:55

no wlasnie wczesniejsze nic nie wykazaly a przy sigmoskopii wyszlo w oligobiopsji: esica, w blonie sluzowej jelita grubego krwinkotoki, makroskopowo powiekszone grudki chlonne. w badaniu krwii anemii nic nie wychodzi

[ Dodano: 08-10-2010 ]
a co w ogole oznacza ten krwinkotok, czym moze byc spowodowany i czy nic sie nie stanie jak sie nic z tym nie zrobi?

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 paź 2010, 22:07

jeśli jesteście z Bydgoszczy to jesteście pod opieką dobrej kliniki. Tak się zdarza, że choroba się tli i nie da jej się zdiagnozować.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

malwisul
Debiutant ✽

Post autor: malwisul » 08 paź 2010, 22:27

a co w ogole oznacza ten krwinkotok, czym moze byc spowodowany i czy nic sie nie stanie jak sie nic z tym nie zrobi?

swoja droga to ta klinika jak dla mnie nie jest za dobra jak alergolog stanowczo wyklucza alergie idzie przyspieszyc wizyte u gastrologa a gastrolog stwierdza ze to musi byc alergia bo nie ma juz pomyslow na nic innego i tyle z tego wiem ze glupia wyszlam i jak to sie mowi "wiem ze nic nie wiem" tak bardzo fachowa pomoc (nie mowiac juz ze wizyta trwala moze z 5 minut, z czego 2 minuty pani doktor pisala cos tam na komputerze) efekt taki ze jak malej znow cos jest to szukam w komputerze bo wiecej sie dowiem.........

a to ze z tego wyrosnie i ze trzeba czekac to gastrolog w szpitalu zakaznym mi mowi

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 paź 2010, 14:01

Kwinkotok jest to wyjście na zewnątrz naczynia krwinek czerwonych, bez przerwania ciagłosci naczynia. Wśród przyczyn wymienia się:
1. Uszkodzenie sródbłonka na skutek: zatrucia (benzen, grzyby), choroby zakaźne (np.ospa), ch. układu krwinkotwórczego (białaczki), niedobory wit. C, K. Jak również skłonność ustroju do krwawień, czy skazę krwotoczną.
A to dziecko jest diagnozowane w zakaźnym???

malwisul
Debiutant ✽

Post autor: malwisul » 09 paź 2010, 19:45

od czerwca tak po tym co opisalam powyzej i po tym jak dziecko mi po nocach wyje bo ja brzuch boli, i przy innych objawach bedac na dietach itp. przez 1,5 roku bez zadnej poprawy, gdzie w badaniach nic nie wychodzi a oni mi na to ze to alergia i koniec no to bez przesady jak dla mnie to poprostu zlewaja pacjenta i tyle, dlatego teraz chodzimy do poradni gastrologicznej w zakaznym, tam jest prawie to samo tylko nie wysylaja nas co chwile do szpitala i nawet sigmoskopie miala robiona bez pobytu w szpitalu gdzie w juraszu lezalybysmy juz od 3-5 dni

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”