Czy to moze byc zaostrzenie?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Czy to moze byc zaostrzenie?

Post autor: dariah4 » 24 sty 2011, 09:16

Mam pytanie. Poniewaz od kilku dni czuje w brzuchu dziwne bulgotanie, a wczoraj trzy razy bylam w wc i jestem tym troche zaniepokojona. Czy to moze byc początek zaostrzenia? Mial ktos takie objawy? Od pierwszego rzutu choroby mialam miesiac spokoju potem byl nawrot i od tego nawrotu znowu minal miesiac i teraz troche sie boje:/

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Re: Czy to moze byc zaostrzenie?

Post autor: dariah4 » 25 sty 2011, 15:41

w zasadzie to jadlam zupę pomidorową, ale wczesniej tez ja jadlam i jakos nie zauwazylam zeby mi szkodzila. Chociaz dzisiaj juz wszystko jest na szczescie w porzadku wiec sama nie wiem co to bylo. Zastanawiam sie tez czy nie zlapalam jakiegos wirusa bo moja siostra miala ostatnio grype zoladkową.

[ Dodano: 25-01-2011 ]
A w ogole czy takie objawy moga wystapic kiedy sie np zje za duzo czy cos takiego? Bo dzien przed pojawieniem sie tych objawow zjadlam wszystkiego wiecej niz zwykle. Przepraszam ze zadaje tyle pytan ale jestem nowa w tej chorobie i jeszcze malo o niej wiem.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 25 sty 2011, 16:07

dariah4, pomyśl, że i zdrowy człowiek też czasem tak ma. Mój mąż nie ma ani CU, ani CD a nieraz chodzi częściej do wc niż ja i też w brzuchu mu czasem bulgocze. Tym bardziej w chorobie ma prawo coś takiego się zdarzyć i nie musi to oznaczać zaostrzenia. Obserwuj, co się będzie działo. Pewnie, że po przejedzeniu mogą nastąpić różne rewolucje, ale to przecież przechodzi.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 25 sty 2011, 20:29

Tak wiem, ze nawet u zdrowego człowieka zdarzają się różne rzeczy, ale choruje od niedawna i kazda wizyta w wc jest dla mnie troche stresujaca, zwlaszcza kiedy chodze tam czesciej. Tym bardziej, ze po pierwszym rzucie choroby mialam tylko miesiac spokoju:/ Ale ciesze sie ze jest takie forum i ze nie jestem sama z takimi problemami :mrgreen:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 26 sty 2011, 12:03

dariah4 pisze:ale choruje od niedawna i kazda wizyta w wc jest dla mnie troche stresujaca, zwlaszcza kiedy chodze tam czesciej
no tak,ale to wlasnie jest dla ciebie taka "nauczka" by sie obserwowac,nauczyc sie reagowac
,a juz napewno nie wpadac w panike,tylko zanalizować co sie dzieje .
A wszystko zaczyna sie od akceptacji choroby i ... edukacji.
Wiedzac wiecej o chorobie bedziesz wiedziec co sie dzieje i jak do tego "podchodzic" :wink: spokojnie.
Choroba to nie wyrok,to tylko "zmienny stan " naszego organizmu :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 26 sty 2011, 16:41

akceptacja... piekne słowo, ale jakos ja nie potrafie tego zaakceptowac. Ale codziennie siestaram. Poki co jest w miare dobrze. Zobacze co bedzie pozniej.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 26 sty 2011, 18:12

dariah4 pisze:akceptacja... piekne słowo, ale jakos ja nie potrafie tego zaakceptowac
myślę, że przyjdzie z czasem, jak piszesz, chorujesz od niedawna, na początku ciężko jest się pogodzić, ale potem to się zmienia.
dariah4 pisze:Poki co jest w miare dobrze.
i tego się trzymaj, jest w miarę dobrze i będzie dobrze, a nawet lepiej :smile: resztę napisał obyty, więc nie będę powtarzać, a ten tekst
obyty.z.cu pisze:Choroba to nie wyrok,to tylko "zmienny stan " naszego organizmu
bardzo mi przypadł do gustu :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

agnieszka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 26 sty 2011, 18:56

Myślę, że spokojnie coś Tobie nie służy, może uważaj co jesz, a może masz jakieś stresy??
Spokojnie sądzę, że to nie zaostrzenie.
Gabi

mjmartino
Początkujący ✽✽
Choroba: kolagenowe zap. j.
Kontakt:

Post autor: mjmartino » 26 sty 2011, 18:57

Ważne jest kontrolowanie się :) i patrzenie na to co się je :)
Ja często mam tak że jak czuje się dobrze.. i mam naprawdę apetyt (zazwyczaj mam średni ;/) to mógłbym zjeść całą lodówkę.. bo tak mi wszystko smakuje.. ale jest druga strona medalu.. na następny dzień zdycham czasem rewolucje :wc: ... ważne jest aby się kontrolować to trudne wiem to po sobie :)
Z czasem przywykniesz że jest tak a nie inaczej :)
Czytaj dużo forum to Ci pomoże zrozumieć pewne rzeczy.

Pozdrawiam i życzę mniej stresów więcej uśmiechu :mrgreen: i zdrowia bo to jest najcenniejsze :!:
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 26 sty 2011, 20:39

Akurat z kontrolowaniem się nie mam większyh problemów. No może i to cos zwiazanego ze stresem. Niestety szkola i nauczyciele sa denerwujacy i to czasami bardzo.
Mam nadzieje ze z czasem sie przyzwyczaje bo i tak poki co nie da sie nic z tym zrobic Tesknie za czasami kiedy nic mi nie bylo... Ale dziękuje wszystkim za odpowiedzi i w ogole za to ze jestescie, bo to tez pomaga:).

Awatar użytkownika
Megs
Debiutant ✽
województwo: lubuskie

Post autor: Megs » 29 sty 2011, 12:27

dariah4 pisze:akceptacja... piekne słowo, ale jakos ja nie potrafie tego zaakceptowac. Ale codziennie siestaram. Poki co jest w miare dobrze. Zobacze co bedzie pozniej.
Ja zaakceptowałam chorobę stosunkowo szybko, ale wiem, że początki są trudne. Nie poddawaj się ;)
i nie stresuj się, bo to na pewno nie pomoże Twoim jelitkom ;) ja mam teraz sesję i o dziwo, mój organizm daje radę ;)
Salofalk 3x2, kwas foliowy - chyba remisja ;)

Awatar użytkownika
vvanka
Debiutant ✽
Choroba: IBS
Kontakt:

Post autor: vvanka » 02 mar 2011, 09:32

witam, doradźcie mi kochani co robić, od wczoraj mam silne bóle, biegunkę, która nie ustaje oraz temperaturę prawie 39, która na szczęscie teraz odeszła, ale woda leci ze mnie równo i to już żółcią. Nie wiem czy to normalne w zaostrzeniu i przeczekać zły okres, czy raczej iść do lekarza ??????

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 02 mar 2011, 11:27

vvanka, to brzmi jakbyś miała rotawirusa, czyli popularnie zwaną "grypę żołądkową".
Idź do lekarza, ponieważ może to groźić poważnym odwodnieniem.
Czy stolce są mocno cuchnące? Bo to też jeden z objawów. Masz wymioty, albo nudności?
Ja złapałam rotawirusa w zeszłym roku - i miałam właśnie takie objawy gorączka, biegunka jak nigdy w czasie zaostrzenia i odwodniłam się w ciągu kilku godzin tak, że mnie rodzina wiozła na pogotowie. Tam dostałam metronidazol dożylnie, litr kroplówki i jakoś się zaczęło uspokajać. Byłoby ciężko bez tego. A jeszcze chirurga do mnie przysłali i USG zrobili na wszelki wypadek.
W sumie to spokojnie możesz iśc na izbę przyjęć- powiedz jakie masz objawy, że Ci słabo, że masz właśnie podejrzenie Crohna czy CU i powinni Ci od ręki wszystko zrobić.
Jeśli to objawy zaostrzenia, to tak czy siak- do lekarza od razu.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
vvanka
Debiutant ✽
Choroba: IBS
Kontakt:

Post autor: vvanka » 02 mar 2011, 11:42

Ania406 temperatura odpuściła od kilku godzin na szczęście, wymiotów nie miałam, teraz jest ciągle biegunka, aczkolwiek zielonkawo-żółtą wodę można nazwać biegunkom oraz bolący brzuch, zjadłam kleik rano i kilka krakersów ale wszystko przeze mnie przelatuje. O 15 jest mój lekarz rodzinny więc pójdę zapytać czy mnie przyjmie, aczkolwiek nie ukrywam, że chciałabym już aby mi ulżyło :smutny: . Może masz racje, że to grypa żołądkowa, ale jak kiedyś ją miałam to i wymiotowałam i miałam biegunke, ale nigdy przelewania niesamowitego w brzuchu i ogólnie dużo go słychać, jest bardzo głośny.

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 02 mar 2011, 11:50

vvanka, Ja podobne objawy miałem kiedy miałem zapalenie otrzewnej. Wysoka gorączka i bardzo, bardzo silne bóle brzucha ( o biegunce nie wspominam bo w ostrym zaostrzeniu to chyba norma).

Zapewne to nie to, mam taką nadzieje :-), ale warto odwiedzić lekarza
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”