Colitis erosiva cum ....

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Colitis erosiva cum ....

Post autor: maggie0278 » 14 lut 2011, 21:12

można cos z laboratoryjnych sprawdzić ; CRP, OB.
Nie wiem jakim "typem " pacjenta jesteś, bo moja córka nawet w wielkim zaostrzeniu nie ma odchyleń w badaniach laboratoryjnych ale może u ciebie takie badania będą wymierne.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 14 lut 2011, 23:13

NaiLer pisze:robi sie jakieś badania zeby wykryć to zaostrzenie?
ja nie wiem, czy Ty masz zaostrzenie, to może być jakaś infekcja, pisałeś o gorączce, bólach stawów i podejrzeniu grypy, tak jak dziewczyny piszą o OB czy CRP, nie od razu kolonka :wink: poza tym te parametry mogą się podnieść przy przeziębieniu, grypie, anginie czy innej chorobie też. A teraz jakie masz objawy?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

NaiLer
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Post autor: NaiLer » 15 lut 2011, 07:45

Natalka pisze:A teraz jakie masz objawy?
Teraz:
Stolce takie jak błoto
kłucie z lewej strony podbrzusza (nie są silne)(tto jest tak ze kilka sekund pokłuje i przerwa i tak kilka razy dziennie)
I te węzły.
Grypy już nie mam.

Jade do szpitala (jeszcze tego dziecięcego bo znają moją chorobe) bo dzwoniłem i kazał przyjechać to mnie oglądnie.

Awatar użytkownika
Aras
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Aras » 16 lut 2011, 21:02

Mamcia pisze:Aras jeśli w opisie kolonki nie masz zmian - to jest to remisja endoskopowa, ale ponieważ w hist-pacie je masz to nie jest ona mikroskopowa, a o taką nam chodzi.
To mnie pocieszyłaś :razz: i co z tym idzie to się czuje zajeb..... :wink: czasami zapominam że mam CU :mrgreen: tylko troszkę stawy przypominają się :oops: W piątek będę miał robione USG zobaczymy czy wszystko jest si :roll: trochę tych tabletek jemy no nie :wink: Zdrówka życzę wszystkim
Aras

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”