Leki przeciw zapalne przy Colitis Chronica

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Re: Leki przeciw zapalne przy Colitis Chronica

Post autor: taloca » 26 lip 2011, 19:11

A co Tobie pomogło?? Po Asamaxie ustapiły wszystkie dolegliwości?
Szczerze mówiąc to nie wiem co mi pomogło. Chyba to że nauczyłam się żyć z tym bólem, a leki w końcu zadziałały po jakimś czasie. Jednak wierzę, że to asamax pomógł bo jak go odstawiłam to objawy wróciły.
Alis pisze:ja podobnie miałam oczywiście zapalenia spojówek...ehh nawet mi kawałek oka pobierali.
aż tak to ja nie miałam. Tylko antybiotyki w maści i krople miałam. Ale to z oczami to było okropne pewnego dnia nie mogłam wrócić do domu bo wszystko miałam za mgłą, nic nie widziałam :/ jakoś jednak z płaczem że nic nie widzę doszłam. No i oczu rano nie mogłam rozkleić :/ i tak się parę miesięcy męczyłam. A czy po Twoich oczach widać zapalenie? Bo ja miałam całe przekrwione, łzawiły i takie małe się zrobiły.
Alis pisze:młoda dziewczyna to do psychiatry, albo w ciąży
albo do ginekologa bo to na pewno jajniki :P pomimo że się ciągle chodzi.
Alis pisze:Bo u mnie to obecnie bez róznicy czy biorę przeciwzapalne czy nie i tak boli.
może za krótko brałaś. Nie pamiętam ile u mnie trwało zanim przestało mnie boleć ale na pewno nie mniej jak 2 lata. Z tym, że lekarze czasem są za odstawieniem, żeby w końcu coś się rozwinęło. Jak to mój lekarz powiedział odstaw i będzie albo w jedną stronę albo w drugą, czyli albo ibs albo to coś innego. Podczas którejś kolonoskopii nawet stwierdzono, że zmiany mogą odpowiadać chorobie crohna ale potem znowu się z tego wycofano. Teraz nie robię nic już się nie konsultuję nie chcę, czuję się dobrze i to mi wystarcza. Jeśli kiedyś objawy będą znowu bardzo dokuczliwe postaram się żeby zdiagnozować co to. Jedynie z moim żołądkiem walczę bo miewam czasem wrzody. A z leków na ibs najbardziej pomagał mi meteospasmyl. W tej całej mojej historii już mi się wszystko miesza żeby dokładnie to opisać musiałabym sięgnąć do dokumentów, ale mniej więcej tak to było jak opisałam.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 27 lip 2011, 13:10

No ja też stosowałam leki na zapalenia spojówek, wszystkie mozliwe jakie były i robiłam badania:wymazy, GDX, tk głowy, na nużeńca no i w końcu pobrali mi wycinek z oka no i wyszło, że mam stan zapalny ale lekarz nadal nie wiedział od czego. Prawda jest taka, że na pomorzu nie ma dobrych okulistów, niektórzy nawet do tej pory nie wiedzą, że jelito może powowdować stany zapalne w oczach... Męczyłam się tak przez 1,5 roku i to było strszny czas w moim życiu i straszne cierpienie. Oczy bolały, piekły i łzawiły, ulgę przynosił tylko rumianek i lód, żadne krople, maśći ani soczewki.

No ja właśnie chciałabym wiedzieć od czego cały czas mnie boli, leki przeciwzapalne brałam ok.roku. Po kolonoskopi w marcu jelito jest w remisji a bóle są nadal i to bardzo silne, leki od lekarza leczenia bólu też nie pomagają, leki na ibs nic nie dają, metospazmyl poprostu jak witaminki łykałam, zero poprawy. Nie wiem dlaczego tak musze cierpieć, przestałam już nawet być wierzącą osobą, bo przez to całe życie mi zbrzydło, każdy dzień to dla mnie walka z bólem, każda noc to łzy i cierpienie.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Gottii » 28 lip 2011, 19:41

Alis pisze:że na pomorzu nie ma dobrych okulistów
nei zgadzam się, dobrzy na pwno są ale na takiego jeszcze nie natrafilaś u ilu już byłaś ?
Alis pisze:przestałam już nawet być wierzącą osobą
a to z jakiego powodu ?
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 lip 2011, 12:04

Gottii, Byłam u prawie wszystkich prywatnych okulistów w Gdyni. Każdy zapisywał tylko kropelki i udzielał mi dobrych rad. oczywiście krople nic nie pomagały a bóle oczu były tak silne, że nawet pamiętać tego nie chcę. Po 1,5 roku męki okazało się, że mam stan zpalny jelita i wówczas trafiłam na dr. Lipowskiego (najlepszego specjalistę na pomorzu) który stwierdził powiązanie moich dolegliwości ocznych z jelitem i powiedział, że nawet sam 2 osobom wykrył nzj, bo również dolegliwości oczne wyprzedzały pozostałe dolegliwości przy nzj. Nawet pózniej jak byłam u 1 okulistki po soczewki i mówiłam, że miałam przwlekłe zapalenia spojówek (chociaż jak się okazuje to wcale nie były spojówki, a raczej rogówka czy nawet tęczówka, naprawde straszny ból) no i że to z jelitem jest powiązane, to mi powiedziała że to nie mozliwe bo jelito jest w brzuch i ma daleko do oka ha ha ha. Na serio na pomorzu mało jest dobrych specjalistów w dziedzinie okulistyki. Każdy skupia się tylko na swojej dziedzinie ale żeby coś wpowiązać to ciężko, tak samo gastrolodzy, skupiają się tylko na układzie trawiennym i jak boli to IBS wmawiają, którego zresztą nie mam co wiem na 100%.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 29 lip 2011, 12:39

Alis pisze:metospazmyl poprostu jak witaminki łykałam, zero poprawy.
ten lek na mnie też nie działa :) dlatego biorę nospę a jak mam bol nie do zniesienia to tramal :) Duspatalin retard też na mnie nie działa :/ także darowałam sobie te leki :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 lip 2011, 12:45

magda281 pisze:
Alis pisze:metospazmyl poprostu jak witaminki łykałam, zero poprawy.
ten lek na mnie też nie działa :) dlatego biorę nospę a jak mam bol nie do zniesienia to tramal :) Duspatalin retard też na mnie nie działa :/ także darowałam sobie te leki :)
Na mnie tramal, ketonal, diclak, dexac, duspatalin, scopolan, tribux nie działają, nospa na 2 godziny tylko....

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 29 lip 2011, 13:19

Alis pisze:Na mnie tramal, ketonal, diclak, dexac, duspatalin, scopolan, tribux nie działają, nospa na 2 godziny tylko....
tramal dziwne bo to dość silny lek :) duspatalin na mnie też nie dziala podobnie jak meteospasmyl -moim zdaniem są to leki placebo hyhy a kosztują nie mało.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 lip 2011, 13:30

magda281 pisze:
Alis pisze:Na mnie tramal, ketonal, diclak, dexac, duspatalin, scopolan, tribux nie działają, nospa na 2 godziny tylko....
tramal dziwne bo to dość silny lek :) duspatalin na mnie też nie dziala podobnie jak meteospasmyl -moim zdaniem są to leki placebo hyhy a kosztują nie mało.
No wiem, że dziwne bo to silny lek, na morfinie, ale co zrobić. Te leki na iBS sa strasznie drogie, a jak nie pomagają to się ich nawet nie chce brać.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 29 lip 2011, 14:03

Alis pisze:Gottii, Byłam u prawie wszystkich prywatnych okulistów w Gdyni.
kochana Gdynia to nie całe pomorskie, a okulistki z poczuciem humoru gratuluje proponuje napisać na trójmiasto swoja ocenę pod jej nazwiskiem dość wesoła osoba z niej:)
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 lip 2011, 15:16

Gottii pisze:
Alis pisze:Gottii, Byłam u prawie wszystkich prywatnych okulistów w Gdyni.
kochana Gdynia to nie całe pomorskie, a okulistki z poczuciem humoru gratuluje proponuje napisać na trójmiasto swoja ocenę pod jej nazwiskiem dość wesoła osoba z niej:)
Byłam również w Gdańsku i w Sopocie.... Koleżanka również miałam problemu z oczmi i na pomorzu jej nie pomogli, musiała jechać gdzieś w Polske i w tym sensie chodziło mi o to, że brakuje tu dobrych specjalistów. Taaa takich wespołych to ja pełno znam....niestety.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 30 lip 2011, 12:46

Alis pisze:wówczas trafiłam na dr. Lipowskiego (najlepszego specjalistę na pomorzu) który stwierdził powiązanie moich dolegliwości ocznych z jelitem
no tak,ale czy pomogł przy tych bólach oczu , a jesli - to czym ?
Ja jakos jeszcze nie odkryłem "lekarstwa" na te przypadłośc .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 30 lip 2011, 13:48

obyty.z.cu pisze:
Alis pisze:wówczas trafiłam na dr. Lipowskiego (najlepszego specjalistę na pomorzu) który stwierdził powiązanie moich dolegliwości ocznych z jelitem
no tak,ale czy pomogł przy tych bólach oczu , a jesli - to czym ?
Ja jakos jeszcze nie odkryłem "lekarstwa" na te przypadłośc .
On mi napisał na kartce jak nazywa się to co mi dolega:zespół nawrotowej erozji nabłonka rogówki i powiedział, że jeśli krople nie pomagają to mam nosić soczewki lecznicze w razie ataku bólu. Próbowałam nosic te soczewki, ale ból był straszny, przez miesiąc oczy mnie bolały po 5 minutach soczewek w oczach. No i powiedział, że jak będzie remisja to oczy przestaną boleć i tu miał rację, jelito zaleczone, z oczkami spokój. Jedyne co mi pomagało w tych atakach bólowych oczu to rumianek i lód, no i co dziennie zakrapiam oczy Biolan Krople i Gel.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”