Mega wzdęcia

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Mega wzdęcia

Post autor: Creiddylad » 22 gru 2011, 21:23

Hej!
Choruje na CU od sierpnia tego roku. Jestem na sterydach i Assamaksie... tylko, że mam od kilkudni mega wielkie wzdęcia, które nawet uniemożliwiają mi normalnie siedzenie na krześle. Po konsultacji z lekarzem dostałam tylko kolejne leki i rade rozpinania spodni... Czy wy też mieliście takie objawy?? Czy to może świadczyć o nawrocie choroby? A lekarz karze mi zmiejszać sterydy...? :( nie wiem co mam myśleć

marcin87
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Re: Mega wzdęcia

Post autor: marcin87 » 22 gru 2011, 21:41

Creiddylad pisze:Czy to może świadczyć o nawrocie choroby?
Może, ale nie musi. Może jesz coś powodującego wzdęcia? Takie objawy może nawet stres wywoływać. Wyluzuj, espumisan bierz, albo coś podobnego. Przejdzie kiedyś :)

Awatar użytkownika
rosalyn
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: rosalyn » 22 gru 2011, 23:25

Espumisan jak najbardziej pomaga i odpowiednia dieta. Przy wzdęciach popijam też rumianek :grin:

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 23 gru 2011, 19:41

A co waszym zdaniem powinnam na 100% wyeliminowac z diety? Biorąc pod uwagę nawet chadzanie na fast foody?

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 23 gru 2011, 19:52

Creiddylad pisze:A co waszym zdaniem powinnam na 100% wyeliminowac z diety? Biorąc pod uwagę nawet chadzanie na fast foody?
wszystko niezdrowe wyeliminuj. w chorobach jelit co nasz przesladują to właśnie każdy działa nieco inaczej i na inne rzeczy reaguje. czestym zaleceniem jest zejsc do jedzenia takiego ktore nie szkodzi Ci, nie wzdyma i potem powoli dodawać inne i sprawdzać co jak na ciebei działa. ale też pamiętaj, że bywa tak, że jednego dnia coś co zawsze działało moze zaszkodzić.

testy testy testy.

a mleko pijesz? mawiają, że laktoza może wzdymać. jak i strączkowa jak i wiele innych... :suchy:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 23 gru 2011, 19:57

JA na początku listopada poskarżyłam sie mojej doktor na okropnie uciążliwe wzdęcia - przepisała mi debretin. Biorę 2 x dziennie, diety drastycznie nie zmieniłam, poza tym, że odstawiłam kawę z mlekiem i potrawy smażone. Efekt jest...wzdęcia ustąpiły.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 23 gru 2011, 21:36

Ja wlasnie dziś zaczynam kuracje Debertinem i zobaczymy jaki będzie efekt. Mleka i strączkowych nie jadam wogole.

[ Dodano: 23-12-2011 ]
Ale za to mam gorszy problem.
Dzisiaj spotkałam się poraz pierwszy z odmową przepisania assamaksu i methypredu przez lekarza rodzinnego. Jestem teraz w kropce bo leki my starczą do połowy stycznia a lekarza gastrologa mam dopiero 20 lutego. Doktor rodzinna powiedziała, że nie jest lekarzem prowadzącym tą chorobe i mi nie przepisze Teraz musze szukać jakiejś drogi do mojego gastrologa tylko nie mam pojęcia jaką droga moża do niego dotrzeć. Macie jakies pomysły? Co wy robicie w takich sytuacjach?

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 23 gru 2011, 21:57

Creiddylad, masz jakiś wypis ze szpitala? coś by było rozpoznanie i leczenie? gdybym takie coś miał to poszedłbym z tym jeszcze raz do rodzinnego i w razie odmowy... zażądałbym tej odmowy na piśmie. Może i to nie jest rozwiązanie ale jakoś trzeba.
Coś jeszcze? Pogotowie czy coś w tym stylu? O zmianie lekarza (na lepszy model) nawet nie wspominam ;-)

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 23 gru 2011, 22:01

Lekarz ma wszystkie rozpoznania ale stwierdza fakt, że nie ma zadnej informacji o dawkowaniu leków i tak naprawde nie wie czy ja je biore bo nie ma dowodu. Musiałabym isc do gastrologa i wzaic zaswiadczenie, że takie i taki leki biore za jego zaleceniem i w jakich dawkach- tak twierdzi lekarz rodzinny.

Ale takie gadanie nic mi nie da. Musze tak czy siak szukac pomocy u gastrologa tylko nie wiem jak sie dostac. Czy stosowneby było poprostu do niego zadzwonić na prywatny nr. telefonu i zapytac?

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 23 gru 2011, 22:07

Oj tam oj tam! :D już nie będę! xD
Wogóle to Wesołych Świąt Życze Wszystkim! Szczęśliwego Nowego Roku bez nerów i problemów! I Dużo dużo zdrowia, bo ono jest Najważniejsze!!!

Awatar użytkownika
Jelitko
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Jelitko » 30 gru 2011, 18:46

Też przechodziłem taki okres, mega powietrze... dostałem xifaxan, który trochę uspokoił ten stan, ale kluczem do sukcesu było zrezygnowanie ze słodkości. Czasami w firmie na odstresowanie gryzłem sobie krówkę, a to ktoś przyniósł ciasto itp... Na jakiś czas odstawiłem słodkie całkowicie, a teraz jeśli już to małe ilości domowych ciast, nie kremowych, i zawsze bo większym jedzeniu, czyli nigdy jako przegryzka, ale jako mały deser. Udaje się :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 30 gru 2011, 18:56

Creiddylad pisze:mam od kilkudni mega wielkie wzdęcia, które nawet uniemożliwiają mi normalnie siedzenie na krześle
polecam herbate z kopru włoskiego,tak codziennie z 2 albo 3, i tak z 2 tygodnie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”