Bóle głowy, przelewania w brzuchu, krawienie

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
Posty: 60
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:52
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Bóle głowy, przelewania w brzuchu, krawienie

Post autor: Harry » 10 lut 2012, 16:34

Witam, kilka miesięcy temu miałem znów rzut choroby i musiałem ponownie zażywać sterydy (Metypred 16 mg rano 16 wieczorem). Zrezygnowałem również z czopków (Salofalk 500), które brałem non stop od około 2 lat, ponieważ zauważyłem, że zaczęły nasilać mi krwawienie z jelita (ogólnie to z odbytu, bo raczej tylko tą część mam 'zainfekowaną'). Krwawienia ustąpiły i 3 tyg temu byłem na kolejnej wizycie u lekarza. Kazał mi schodzić ze sterydów i dziś jest pierwszy dzień kiedy nie brałem ich w ogóle. Ale jednak od czasu do czasu krew w stolcu mi się pojawia. Najczęściej w formie mniej więcej różowych plamek, albo ciemnoczerwonej plamy pod koniec wypróżniania. Zastanawiam się czy może być coś takiego, że jelito jest podrażnione i to co się zagoi zostaje dzień w dzień uszkodzone przez przechodzący stolec i powoduje krwawienie? Od kilku dni mam też na wieczór silne przelewania w brzuchu i kompletnie nie wiem co może być przyczyną.

Dodatkowo kilka lat temu po wyjściu ze szpitala miałem zażywać 2x50m Imuranu. Brałem więc jedną tabletkę rano i jedną wieczorem. Ostatnio kiedy byłem u lekarza pomimo tego, że nie była to moja pierwsza wizyta u niego zdziwił się on, że tak przyjmuje lek i powiedział, żeby zacząć brać całość rano. Jak powiedział tak zrobiłem, ale mniej więcej od tego samego czasu tj od 3 tygodni mam częste bóle głowy. Nie są one silne ale czuję że głowa jest strasznie ciężka. Ostatnio występują one nawet codziennie i pojawiają się w godzinach popołudniowych. Może to być spowodowane zmianą przyjmowania Imuranu? Czy szukać przyczyny gdzie indziej? Może jest to spowodowane zmniejszaniem dawki Metypredu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”