Kolejny chory na forum czyli ja...

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Kolejny chory na forum czyli ja...

Post autor: Baby » 13 mar 2012, 22:28

taloca pisze:Baby, myślę, że 30 % płacą osoby mające chorobę crohna w obrębie okrężnicy. Pewna nie jestem ale tak mi się wydaje. Wnioskuję z tego http://leki.urpl.gov.pl/files/Asamax_500.pdf
tutaj można sobie szukać na co dany lek jest zarejestrowany http://leki.urpl.gov.pl/index.php
Dziękuje poczytam :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Thermuthis
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Thermuthis » 14 mar 2012, 22:32

Poza przedwczorajszym doświadczeniem z kiszonkami jestem dobrej myśli :) Sami mówicie że tu nie ma co się stresować bo to pogorszy sytuację.
Wyniki krwi mam książkowe, krew jak u chlopa, od dziecka mi tak lekarze mówili. Biegunek brak, toaletę odwiedzam raz dziennie, a teraz nawet raz na 2 dni. Żadnych dolegliwości.

Oto wynik kolonki:
"Po premedykacji endoskop wprowadzono w okolice zagięcia wątrobowego, Jelito długie, wiotkie, z wieloma ostrymi zagięciami. w odbytnicy i zstępnicy odcinkowe zatarcie rysunku naczyniowego, rozpulchnienie błony sluzowej, krwawliwość kontaktowa, drobne owrzodzenia z wysiękiem śluzowo-ropnym. Pobrano 5 wycinków. Pozostałe fragmenty jelita grubego o niezmienionej śluzówce. Wnioski: Obraz endoskopowy odpowiada wrzodziejącemu zapaleniu jelita grubego"

wyników owych wycinków jeszcze nie otrzymałam, wcinam Asamax, poprawa natychmiastowa (ustały krwawienia). A dlaczego poszłam do lekarza? Tylko z powodu krwawień. Zaczęły się około 3 lat temu, ale za pierwszym razem pomogły czopki Apirectum, przez rok był spokój. znów krwawienie i czopki, pomogły na pół roku ( tzn. nie wiem czy pomogły, ale ja krwi nie widziałam). I w zeszłym roku jakoś od lipca znów coś nie tak, czopki pomagały złudnie - rozluźniając stolec, a dzięki czemu krwi nie było. I to cała moja historia. Więc tak się łudzę że dotknął mnie stan łagodny i tak już zostanie :) Jeśli choroba dopadła mnie 3 lata temu, i przez ten czas żarło się co chciało, żadnych leków itd. to może nie będzie tak źle? Czego sobie i Wam życzę!

[ Dodano: 15-03-2012 ]
A wczoraj taki pozytywny post napisałam :) A dzis po raz pierwszy w życiu chyba poznaję uroki CU ? Mam wrażenie że tym razem jajka mnie załatwiły (jajecznica z patelni bez tłuszczu). Brzuch mnie boli jak nigdy, tak napadowo, wziełam No-Spa bo już mam dość. Nie wiem czy to coś pomoże ale musiałam spróbować. WC City odwiedziłam na razie tylko 3 razy, ale to chyba nie koniec.

Powiedzcie jak to jest? Jak wcinałam wszystko co popadnie było ok, od poniedziałku jestem na diecie i nie jest ok!!! Pierwszy raz mam takie objawy :mad:
Pozdrawiam
Thermuthis

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 mar 2012, 19:11

Thermuthis pisze:Powiedzcie jak to jest? Jak wcinałam wszystko co popadnie było ok, od poniedziałku jestem na diecie i nie jest ok!!! Pierwszy raz mam takie objawy :mad:
czynników może być kilka, np. zaczęłaś się bardziej tym wszystkim przejmować i denerwować, stan flaka się pogorszył, no różnie może być.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Thermuthis
Debiutant ✽

Post autor: Thermuthis » 15 mar 2012, 19:22

Eh, wieczór mam z bani, mam nadzieję że przejdzie zanim się położę spać..

Już parę razy słyszę nazwę poradnik żywieniowy Falka, znalazłam link, ale nie działa. Ktoś mi wskaże drogę ?:)
Pozdrawiam
Thermuthis

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 mar 2012, 19:24

na tej stronie http://j-elita.org.pl/index.php?pid=poradnik piąty od góry
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 15 mar 2012, 19:25

Thermuthis pisze:Już parę razy słyszę nazwę poradnik żywieniowy Falka, znalazłam link, ale nie działa. Ktoś mi wskaże drogę ?:)
a ten działa? http://j-elita.org.pl/images/upload/por ... wienie.pdf bo u mnie działa tylko trzeba mieć pdf
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Thermuthis
Debiutant ✽

Post autor: Thermuthis » 15 mar 2012, 19:28

Działa, dziękuję!!!

[ Dodano: 15-03-2012 ]
Po 1,5 h bólów, i 4 wizytach w WC chyba wróciłam do stanu "normalnego". To tak jest przy CU, czy tym razem po prostu się czymś zatrułam? Może tak być że tydzień krwi już nie ma, a po zjedzeniu "czegoś" heca od nowa np. przez 3 dni i znów spokój?
Jak pomyślę ile rzeczy trzeba się nauczyć o sobie samym i flaku to.. flaki mi się wywracają :wink:

Gdzieś wyczytałam że CU i CD ma cos wspólnego z innymi chorobami autoimmunologicznymi, a moja mama choruje na łuszczycę od 20 lat pewnie.. Może coś w genach mi się nie tak zakodowało.. :?:
Pozdrawiam
Thermuthis

Awatar użytkownika
rosalyn
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: rosalyn » 15 mar 2012, 20:38

Thermuthis pisze: Mam wrażenie że tym razem jajka mnie załatwiły (jajecznica z patelni bez tłuszczu).
Bardzo możliwe, ja niestety jajek w żadnej postaci przy zaostrzeniu nie mogę spożywać.
Mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej :)

Thermuthis
Debiutant ✽

Post autor: Thermuthis » 15 mar 2012, 20:45

Z drugiej strony 2 dni temu też wcinałam jajka, tyle że na twardo i z innego sklepu i było ok :) No nic, będę próbować dalej, na dobrą sprawę nie wiem nawet czy mam zaostrzenie, do tej pory kupcie (jak mów mój syn) były raczej normalne i 1 dziennie.. Ale teraz te jajka mi zrobiły z tyłka jesień średniowiecza...
Pozdrawiam
Thermuthis

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie

Post autor: nitosia » 15 mar 2012, 22:43

Thermuthis
Ja, gdy mocno bolał mnie brzuch brałam Nospę forte. A gdy ból był nie do wytrzymania lekarz przepisał mi lek o nazwie Doreta.
Ale Nospa forte w podwójnej dawce dawała radę;)
Może Twoje samopoczucie zbiegło się z jakimś przeziębieniem, albo osłabieniem?
Ostatnio zmieniony 15 mar 2012, 22:59 przez nitosia, łącznie zmieniany 1 raz.
Asamax 1x 6
Alfadiol 1x1
Controloc 1x1
Merkaptopuryna 3x1
Acticerol Fe 30 mg 1x1

CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://niemozebnosc.blogspot.com

Thermuthis
Debiutant ✽

Post autor: Thermuthis » 15 mar 2012, 22:54

Hmm.. Przeziębiona nie jestem, stresow tez nie mialam. Ale przeszlam na diete odchudzajaca i sie zaczelo :cry:
Pozdrawiam
Thermuthis

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie

Post autor: nitosia » 15 mar 2012, 22:56

Ooo.jak ja pani doktor rzekłam o diecie ,,,kurde olśnienie...moja CU zaczęła się, gdy ok.pół roku byłam na diecie Ducana plus artroskopia i kosmiczne dawki leków...to pani doktor nakrzyczała na mnie. Że nie przy naszej chorobie taka dieta.
Asamax 1x 6
Alfadiol 1x1
Controloc 1x1
Merkaptopuryna 3x1
Acticerol Fe 30 mg 1x1

CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://niemozebnosc.blogspot.com

Thermuthis
Debiutant ✽

Post autor: Thermuthis » 16 mar 2012, 10:30

To chyba wrócę do "normalnego" jedzenia, tylko np. o połowę mniej. Dziś może przygotuję sobie pomidorówkę z ryżem, powinna być bezpieczna..
Pozdrawiam
Thermuthis

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 mar 2012, 14:53

Thermuthis pisze:Ale przeszlam na diete odchudzajaca i sie zaczelo
nawet niewiem czy się śmiać czy płakać.
Rozumiem,że jesteś od niedawna zdiagnozowana.ale musisz się nauczyć przestać kombinować z dietami.
Jeść nalezy zdrowo i odpowiednio do aktualnego stanu swojego zdrowia (jelit).
Każde odchudzanie prowadzi do rozregulowania ,a w konsekwencji jelita szaleją.
Z czasem naprawdę trudno wrócić do ich "dobrego stanu".
W ogóle z czasem to jest tylko gorzej,więc nie należy niepotrzebnie ryzykować !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Thermuthis
Debiutant ✽

Post autor: Thermuthis » 16 mar 2012, 20:17

Tak czułam że moja ułańska fantazja może być zgubna :razz: A tak poważnie nie miałam zamiaru się głodzić, przestawiłam się na mięska i rybki z pary + warzywka.. nioby zdrowo :D ale moje brzucho przyzwyczajone do białego pieczywa, czegoś słodkiego, smażonego itd się zbuntowało widocznie :)
Dziś znacznie lepiej, czuję może lekki ścisk w kiszkach ale to mogę być urojenia ;) być może wczoraj jednak dopadło mnie zatrucie podejrzanymi jajkami. Jednak nie będę ich testować :)

No i jak ktoś w życiu żadnych objawów nie miał poza krwawieniem, które bólu nie sprawiało, a raczej oddziaływało negatywnie na psychikę i nie ma pojęcia o :wc: 10 razy dziennie, to nawet się nie zastanawia co je i czy to ma znaczenie :)
Pozdrawiam
Thermuthis

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”