Burczenie, przelewanie, gazy, nieregularne stolce, flegma

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Golem
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Burczenie, przelewanie, gazy, nieregularne stolce, flegma

Post autor: Golem » 05 maja 2013, 14:55

Witam
Choruję na Crohna od 2006 roku. Objawami były bóle oraz krew w stolcu. Udało się to szybko okiełznać i do 2011 miałem spokój. W latach 2009 - 2011 zupełnie odstawiłem leki ( Jucolon i imuran) i czułem się świetnie. Jednak w 2011 pojawiły się problemy. Na początku był to nieregularny stolec. Oczywiście lekarz przypisał standardowe leki - Imuran i Asamax 500. Było różnie, czasami gorzej a czasami lepiej. Nie mogłem mieć zrobionej kolonoskopii bo pojawiły się problemy z odbytem. Po kilku miesiącach ustąpiły ( maść Ruskotex - polecam) jednak w rezultacie kolonoskopii nie miałem.

Pojawił się inny problem - odmiana jelita drażliwego, które występuje czasami u chorych na CD w czasie remisji. Moje jelita szalały przy najmniejszym stresie, jednak rzadko kończyło to sie w ubikacji. To były takie "fałszywe alarmy" ale zmuszały mnie do powrotu do domu bo nie ustępowały. Na to podziałało Amitriptilinum VP.

Zaczął się ok 2013 a ja ciągle miałem nieregularny stolec - zazwyczaj zaparcia, uczucie niepełnego wypróżnienia, robienie "na raty". Do tego doszły straszliwe gazy, odbijanie się, głośnie burczenie i przelewanie. Od pół-roku męczy mnie także flegma, w małych ilościach ale konsekwentnie i nie przerwanie. Staram się wypluwać ale nie zawsze jest to możliwe.W końcu miałem kolonoskopię i okazało się, że nic tam nie widać. Wszystko idealnie.

Brałem Metronidazol przez tydzień i z dnia na dzień mi się poprawiło. Było idealnie. Zero odbijania i gazów, trochę burczenia, normalny ranny stolec z uczuciem wypróżnienia. Jednak gdy musiałem odłożyć ten antybiotyk to wszystko wróciło do stanu poprzedniego. Po jakimś czasie lekarz zapisał mi podwójną dawkę również na tydzień ale tym razem zniknęły tylko gazy, problemy z wypróżnianiem się były nadal + było mi niedobrze, byłem rozbity.

Teraz przyjmuję imuran, asamax 500, amitriptilinum vp i Debretin, który na początku brania pomagał na gazy ale teraz już nie.

Nie wiem co mam dalej robić. Za półtora miesiąca czeka mnie duży stres i wydarzenie w którym musze uczestniczyć jednak jeśli te objawy nie ustaną to niestety będę musiał zrezygnować.

jako ciekawostkę dodam, że gdy niecały rok temu byłem na wyjeździe gdzie dwa wieczory z rzędu wypiłem sporo piwa to dwa razy z rzędu zawsze ok. 5 nad ranem się budziłem i szedłem do toalety aby zupełnie i bez problemu się wypróżnić.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: Burczenie, przelewanie, gazy, nieregularne stolce, flegma

Post autor: Mamcia » 05 maja 2013, 20:26

Przeczytałam uważnie i niezbyt wiek w czym problem?? Może masz po prostu dysbakteriozę i powinieneś zadbać o florę bakteryjną. Zaparcia to może być problem diety. Jeśli nie było zaostrzenia to po co wprowadzali leczenie???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Golem
Debiutant ✽

Post autor: Golem » 05 maja 2013, 23:20

Przez te mniej-więcej dwa lata, w ciągu których nie brałem leków, nie byłem pod opieką żadnego lekarza. Gdy pojawiły się problemy z oddawaniem stolca ( tzn. rozwolnienia na zmianę z zaparciami) to poszedłem do kilku gastrologów i u każdego usłyszałem to samo - głupio zrobiłem, że przestałem brać leki i powinienem je brać zawsze.

Głównym problemem są wzdęcia, gazy, odbijanie się. Wzdęcia które czuję, bardzo dokuczliwe, pod żebrami .Dokuczają mi kilka godzin dziennie. Odstawiłem cukier i chleb ale nie zauważyłem poprawy. Zauważyłem za to problemy z trawieniem niektórych rzeczy np.przez dwa dni jem taki sam obiad i jest ok a gdy zjem to samo trzeciego dnia to nie trawię warzyw. Po prostu wylatują w takiej samej formie w jakiej wleciały.

Kiedyś zostało mi przypisane coś na florę bakteryjną, chyba Sanprobi ibs. Nie było poprawy.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 05 maja 2013, 23:24

Hej spróbuj na wzdęcia brać duspatalin retard i Simetigast forte. Mi w jakimś stopniu na to na pewno pomagają. Poza tym Sanprobi łykam na stałe.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 06 maja 2013, 00:23

Jeżeli sądzisz, że to od IBS to Meteospasmylem załatwisz i wzdęcia i szalejące jelita.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
Golem
Debiutant ✽

Post autor: Golem » 10 maja 2013, 10:11

Baby - biorę Simetigast forte i czasami trochę pomaga a czasami nie. Natomiast nie słyszałem o duspatalin retard, sprawdzę.

Mimi2 - sprawdzę, dzięki.

Zacząłem podejrzewać, że może chodzić o enzymy trzustkowe. Czy może to być np. efekt uboczny brania imuranu lub asamaxu ? Objawy w postaci gazów, burczenia, przelewania się, wzdęć pojawiły się po wznowieniu leczenia zaś i tak nie pomogło to na nieregularne wypróżnienia.

edycja:

Od kilku dni wykluczyłem z diety pieczywo oraz cukier i jest ... ciekawie.
Wcześniej podczas wypróżniania miałem katorgę, duży dyskomfort, wrażenie jakby jelita i odbyt były zdrętwiałe. Później przez długi czas był dyskomfort.
Teraz to zupełnie zniknęło. Również gazy zniknęły. Ciągle jednak jestem w kibelku kilka razy dziennie z uczuciem niepełnego wypróżnienia. Czasami w okolicach jelit coś mnie delikatnie "kujnie".

aha - odstawiłem imuran na miesiąc i mam nowe lekarstwo. Teraz biorę Tribux 3x1 i Asamax500 3x2

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”