Co na kurczowe bole jelit

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Co na kurczowe bole jelit

Post autor: chrzanovy » 08 cze 2015, 20:48

Evilove pisze: A jeśli chodzi o jedzenie to może płatki ryżowe na wodzie? Ja robię sobie z nich taki kleik jak się gorzej czuje. Nie jest to jakiś rarytas, ale do przeżycia :P
Możesz spróbować np z gotowanym jabłkiem :)
ja też stosuje super jest bananowy
Ostatnio zmieniony 23 cze 2015, 15:22 przez chrzanovy, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: palula88 » 23 cze 2015, 14:46

Jak często można brać spasmoline? Lekarz napisał 1 tab. dziennie ale dla mnie to mało, można brać 3x dziennie po jednej?
Ostatnio zmieniony 23 cze 2015, 15:33 przez palula88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 23 cze 2015, 15:31

palula88 pisze:Jak czesto mozna brac spasmoline? Lekarz napisal 1 tab. dziennie ale dla mnie to malo
to tak trudno odpowiedzieć, jeśli lekarz przepisał takie dawkowanie.
Chodzi o to, że w niektórych przypadkach, większa dawka może zaszkodzić na inne organy, np. przy niedociśnieniu, przy chorych nerkach czy wątrobie albo sercu.
Odpowiedzialnie więc podaje lepiej link,a Ty doczytaj !
http://www.synteza.com.pl/produkty/leki ... oad&fid=51

Mi zdarzało się brać więcej niż raz, ale nie działał, więc po latach biorę teraz tylko jeden skuteczny lek, w mniejszych dawkach, za to zawsze skuteczny, czyli Tramal i tylko w kroplach.
Ale nie jest on dla wszystkich, no i to lek z górnej półki, czyli tylko na receptę od lekarza.
Choć po namyśle....brałem też Buscopan i on mi dawał lepsze "rozkurczenie".
No-spa ok.,ale w kroplówce :)

Tak przy okazji, warto też wiedzieć ,że nie powinno się też mieszać leków przeciwbólowych, rozkurczowych ,a jest ich wiele.
To tylko może więcej namieszać w organizmie.
Trzeba brać dawki skuteczne, ale ostrożnie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 23 cze 2015, 16:25

A myslalam ze 3 x dziennie po jednej to nic zlego. W ulotce napisane jest ze mozna nawe 3 x dziennie po dwie... A mozna brac spasmoline razem z apapem? Chodzi o to ze mam bole skurczowe i goraczki a apap doskonale radzi sobie z goraczka a spasmolina lagodzi bol.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 23 cze 2015, 17:16

apap czyli paracetamol jest dla jelit ok.,czyli tak.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 cze 2015, 19:37

paula, ale ani gorączki, ani skurczowe bóle to nie jest norma, a terapia, którą stosujesz to tylko łagodzenie objawów. Jak przebiega leczenie przyczyn tych objawów??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 23 cze 2015, 20:37

Mamciu w innym poscie pisalam ze czekam na wizyte w szpitalu, ktora wyznaczyli mi na 7 lipca, a lekarz gastrolog niestety nie przepisal mi innych lekow dal tylko skierowanie na kolonoskopie w warunkach szpitalnych i nawet nie wyznaczyl terminunastepnego zgloszenia. Jestem zla bo lekarz dobrze wiedzial jak sie czuje wiedzial tez wypisujac skierowanie ze to nie bedzie na juz. Dlatego ratuje sie lekami rozkurczowymi i ostra dieta zeby tylko dotrwac do 7.
Biore salofalk 2x2x2 i mtypred 4 mg

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 cze 2015, 20:45

Nie znając historii choroby nic doraźnego nie doradzę. Możesz mieć i przewężenia i ostry stan zapalny (ropień??), tworzącą się przetokę wewnętrzną. Natomiast opisane leczenie nie jest terapią z wyboru w CD.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 23 cze 2015, 21:14

Mam zmiany w esicy i katnicy (w esicy zmiana ma postac wypuklego guzka)przynajmniej tak bylo ponad rok temu, dokladnie w styczniu 2014 mialam pierwsza kolonoskopie. Dastalam xifaxan, potem sulfe, salofalk i salofalk we wlewkach, przyszla remisja albo prawie remisja bo bolow nie bylo, crp spadlo, ale sluz byl zawsze.Potem bralam sulfe i pentase w granulacie bylo ok, ale niestety pentansa mnie zaczela uczalac i sulfa tez. Bralam leki antyhistaminowe, ale nic nie daly wiec lekarz zamienil sulfe na asamax i asamax czopki i sie zaczelo... Kryzys pojawil sie marzec kwiecien w tym roku.. dostalam asamax plus metypred 4mg przez 2 tyg, xifaxan przez miesiac i wlewki na tydzien. Poprawa byla na chwile.. Ostatecznie lekarz przepisal czopki salofalk na miesiac i pentase w tabletkach ale moj organizm jej nie toleruje - mialam straszne bole kolkowe, wymioty i biegunki, ktorych przez rok choroby nigdy nie mialam. Wiedzac ze nie jest dobrze poszlam do rodzinnego zeby nie zostac bez lekow i dal salofalk do czasu wizyty u gastro. Niestety.. nigdy juz nie bylo tak dobrze jak rok temu :( lekarz dal salofalk skierowanie na kolonoskopie do szpitala i metypred 4 mg i dodal ze nie ma mnie czym leczyc bo jedno uczula drugie nie dziala itp..
Bylam leczona jedynie mesalazyna, niczym wiecej, przetestowalam asamax, sulfe, salofalk i pentanse, czopki i wlewki. Nie mam problemow z biegunkami stolce sa papkowate ale 3 gora bez krwi ze sluzem. Najbardziej dokucza mi bol brzucha, ktory przy tym zaostrzeniu daje popalic i jak jest gorszy dzien to boli nawet przy zmianie pozycji i kaszlu. Nie jest staly ale napadowy i kurczowy.Przelewanie i glosce burczenie w jelitach to tez u mnie norma. Stan podgoraczkowy i goraczka pojawily sie pare dni temu.. Od diagnozy nie mialam innych badaniach niz usg, morfologia i kolonoskopia.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 cze 2015, 20:12

Z tego co piszesz, to raczej leczona nie byłaś, bo jeśli nie działają 5-ASA to to stosuje się sterydy w dawce nie homeopatycznej i AZA w celu podtrzymania remisji.
Szpital, ale taki w którym się znają na CD jest dobrym wyjściem. Mam nadzieję, że ten ból to nie tworząca się przetoka. Z drugiej strony przetoka, to szansa na biologię. Czasem w lepiej być bardziej chorym niż mniej.

Agnieszka103
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Agnieszka103 » 28 sie 2015, 15:18

palula88 pisze:Najbardziej dokucza mi bol brzucha, ktory przy tym zaostrzeniu daje popalic i jak jest gorszy dzien to boli nawet przy zmianie pozycji i kaszlu. Nie jest staly ale napadowy i kurczowy.Przelewanie i glosce burczenie w jelitach to tez u mnie norma.
palula88, te bóle są mi bardzo dobrze znane i wiem jak ciężko z nimi normalnie funkcjonować.
Zaostrzenie z wiecznymi bólami miałam przez pół roku... Mam liczne przewężenia w całym jelicie cienkim.
W moim przypadku skuteczny bywał Poltram Combo poza tym delikatne masowanie brzucha (jeśli bóle nie były zbyt silne) i ciepłe okłady. Często ratowałam się leżeniem w wannie (ciepła woda), co też przynosiło przynajmniej na chwile ulgę.

Co do żywienia to podobnie jak pozostali polecam słoiczki i kaszki :) a poza tym wspieram się Nutridrinkami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział”