Kiedy może nadejść remisja?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
90Wzjg90
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: 90Wzjg90 » 23 sie 2013, 10:29

Witam, to mój 1. post na tym forum, nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, jak nie to proszę o przeniesienie do odpowiedniej lokalizacji.

Mam do Was pytanie: niestety od lutego tego roku choruję na wzjg. Stwierdzono to u mnie dokładnie 12 lutego. W kolonoskopii napisano, że mam zajęte całe jelito, dość licznymi wybroczynami. Od lutego do lipca (22.go) zażywałem tylko Asamax 3x2. Na początku lipca przyszło zaostrzenie (5.go), które niestety trwa do dzisiaj. Koło tego 22.go zacząłem zażywać sterydy (metypred 1x16mg rano). Trochę się poprawiło, ale od kilku dni trochę się znowu pogorszyło (więcej krwi, trochę więcej wizyt w WC). Do WC chodzę tak średnio 3x dziennie; niestety często muszę wstawać w nocy bo mnie boli, rano i wieczorem także czuje się źle. W związku z tym może mniej więcej wiecie, kiedy przyjdzie reemisja? Czy może już powinna przyjść? Nie wiem, co mam dalej robić. Nawet myślałem, żeby iść do szpitala, ale powiedzieli mi, że nie ma takiej konieczności. Co do diety lekarz zalecił mi unikanie mleka, słodyczy, jedzenie dużej ilości mięsa. Oczywiście stosuję się do tego, nie jem też smażonego, nie piję alkoholu, no i ogólnie takich rzeczy, co wiadome, za zaszkodzą. Nie używam też cukru i piję samą wodę, choć mam już jej dość. Macie może jakieś rady? A dodam jeszcze, że teraz oprócz sterydu zwiększonego przez lekarza od 4. dni na 24mg zażywam także wlewki salofalk (2 razy w tygodniu) i asamax 3x3.

90Wzjg90
Początkujący ✽✽

Post autor: 90Wzjg90 » 23 sie 2013, 10:30

Witam, to mój 1. post na tym forum, nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, jak nie to proszę o przeniesienie do odpowiedniej lokalizacji.

Mam do Was pytanie: niestety od lutego tego roku choruję na wzjg. Stwierdzono to u mnie dokładnie 12 lutego. W kolonoskopii napisano, że mam zajęte całe jelito, dość licznymi wybroczynami. Od lutego do lipca (22.go) zażywałem tylko Asamax 3x2. Na początku lipca przyszło zaostrzenie (5.go), które niestety trwa do dzisiaj. Koło tego 22.go zacząłem zażywać sterydy (metypred 1x16mg rano). Trochę się poprawiło, ale od kilku dni trochę się znowu pogorszyło (więcej krwi, trochę więcej wizyt w WC). Do WC chodzę tak średnio 3x dziennie; niestety często muszę wstawać w nocy bo mnie boli, rano i wieczorem także czuje się źle. W związku z tym może mniej więcej wiecie, kiedy przyjdzie reemisja? Czy może już powinna przyjść? Nie wiem, co mam dalej robić. Nawet myślałem, żeby iść do szpitala, ale powiedzieli mi, że nie ma takiej konieczności. Co do diety lekarz zalecił mi unikanie mleka, słodyczy, jedzenie dużej ilości mięsa. Oczywiście stosuję się do tego, nie jem też smażonego, nie piję alkoholu, no i ogólnie takich rzeczy, co wiadome, za zaszkodzą. Nie używam też cukru i piję samą wodę, choć mam już jej dość. Macie może jakieś rady? A dodam jeszcze, że teraz oprócz sterydu zwiększonego przez lekarza od 4. dni na 24mg zażywam także wlewki salofalk (2 razy w tygodniu) i asamax 3x3.

Dzięciolinka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Kiedy może nadejść remisja?

Post autor: Dzięciolinka » 19 gru 2013, 21:24

Hej, słuchaj każdy przypadek jest inny:( Ja choruję od 4 lat...i tak naprawdę udało mi się wejść w remisję na 3 miesiące i to na początku choroby...później całe jelito grube zajęte, bywało raz lepiej, raz gorzej (czasami nie wychodziłam z domu tygodniami i chodziłąm w pamersie) a później przychodził czas, że było nieco lepiej ale i tak była krew i ból brzucha...każdy musi szukać swojej drogi ja np. odstawiłam gluten na 3 miesiące i wtedy bardzo mi się poprawiło (zanikła krew, kupa zrobiła się twarda) ale nie byłam wytrwała w swoim postanowieniu:( i mam za swoje..znowu leżę w szpitalu ale jak tylko wyjdę to będę znowu na diecie. Pozdrawiam i życzę powodzenia! Ps: próbuj różnych metod, szukaj odpowiedniego leczenia, nie poddawaj się!!:)

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 19 gru 2013, 23:02

To takie dziwne choróbsko o nie znanej etnologii czy jak to się tam nazywa :) Tak jak moja przedmówczyni napisała, u każdego jest nieco inaczej. Musisz próbować.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 20 gru 2013, 08:33

jeszcze inaczej:) Etiologia - jest to stwierdzenie przyczyny albo powodu powstania jakiegoś stanu rzeczy. W tym przypadku choroby:)
Niestety macie rację Kochani...ta grupa chorób jest strasznie indywidualna i każdy przechodzi to inaczej. Mam chorą siostrę i ojca i każde z Nas ma zupełnie inna historię i przebieg choroby...
Spróbuj może połączyć leki z restrykcyjną dietą i zapisz się na naukę oddychania, na jogę lub medytację...posiłki i leki najlepiej o takiej samej godzinie i nie eksperymentuj często, jedz to, co Ci nie szkodzi. Taka kombinacja powinna pomóc...
Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia. Dr Edward de Bono

Miczy
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Miczy » 10 sty 2014, 12:19

Hej, niestety nie umiem powiedzieć kiedy przyjdzie remisja, ale lepiej,żebyś jej nie wyczekiwał w napięciu, gdyż stres tylko wzmaga objawy, spokój wycisza całe ciało w tym jelita.Wierzę, że stan umyłu też wpływa na nasze jelita. Należy szukać spokoju i nie przejmować się zbytnio.
Co do rad, to oprócz zdrowej diety ja stostuje oleje:
z ostropestu i lniany. Nawet do 3 małych łyżeczek dziennie przed posiłkiem. Oleje to według mnie podstawa.Możesz też spróbować wpleść w dietę bardzo lekkie rzeczy -kisiele, rosołki, gotowaną marchewkę.Oprócz tego stosuje ja stosuje inuline i czasem łyknę sobie na noc jakiś probiotyk ;).
Jak do tej pory wszystko to działa i jest dobrze czego życzę również Tobie.
Pozdrawiam
D.

Phobos2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Phobos2 » 13 sty 2014, 21:04

Osobiście radzę kontynuować swoje życie sprzed choroby. Starać się unikać lenistwa, leżenia w łóżku zastanawiając się kiedy będzie już dobrze. Chęć walki pozytywne nastawienie i dążenie do wykonania swoich celów życiowych jest jak najbardziej pomocne w uzyskaniu remisji. Także walcz do końca zawsze z uśmiechem. Niespodziewane dobroci zwykle są wiele bardziej radosne ;) pozdrawiam życzę zdrówka
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

sprinter
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: sprinter » 24 lut 2014, 19:49

90Wzjg90 pisze:Co do diety lekarz zalecił mi unikanie mleka, słodyczy, jedzenie dużej ilości mięsa.
Hmm .. lekarz kazał ci jeść duże ilości mięsa? chyba się przejęzyczyłeś
pisałem w innym dziale co trzeba jeść, proponuję ci jeść zupy gotowane z dużą ilością marchwi codziennie choć dwa talerze i odrzuć mięso. Daj znać po miesiącu jak samopoczucie.

pozdr.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 24 lut 2014, 20:44

A gdzie jest powiedziane, że nie wolno mięsa? Według mnie mięso jest trzeba. Ważny jest sposób jego przygotowania, duszone, pieczone, gotowane, czy na parze jak najbardziej.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 26 lut 2014, 13:34

Nigdzie nie jest napisane zeby miesa unikac.. wrecz przeciwnie - mozna je jesc tylko gotowane chudziutkie itp. Ja tez mam diete i np dodaje mieso (np kuraka) do zupy jarzynowej a pozniej miksuje. Czasem dodaje lane kluski albo grysik. Takkie zupy sa bardzo sycace. Co to slodyczy to ja sobie pozwalam np na biszkopty, kruche ciastka, galareki, kisiel.Nie wiem jak bardzo masz nasilone zaostrzenie ale u mnie sprawdzaja sie tez soki z marchewki. Codziennie rano przed posilkiem pije tez zmielone siemie.
Imuran 100mg

sprinter
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: sprinter » 26 lut 2014, 21:14

palula88 pisze:Nigdzie nie jest napisane zeby miesa unikac...
chyba czytamy nie te książki, no cóż jak nie szkodzi to życzę smacznego. Osobiście zostaję przy swoich książkach i sprawdzonych metodach

pozdrawiam i zdrowia życzę

Xblockmove_38

Post autor: Xblockmove_38 » 27 lut 2014, 02:53

na twojim miejscu bym tego nie bral, mimo ze nie szkodzi

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 14 kwie 2014, 00:20

Kochani :)

Dieta to tylko w czasie zaostrzenia :(

a i to różnie bywa :) w tym czasie zaostrzenia.

Nie używam natomiast na co dzień pokarmów drażniących i fermentujących w tym piwa i, wina szampanów

ale wódka czysta ( 0,2 do 0,25 l toleruję ) czy koniaki a nawet wiśniówka i owszem :)

Jednego tylko pilnuję zero mleka nieprzetworzonego nie piję (ale używam takie np. niemieckie specjalne Ohne Laktoze - bez laktozy bo ona to podrażniać może jelito) a jogurty też nie są wskazane.

Czyli zajadam kefiry, serki homo, sery białe oraz żółte czy topione .

10 lat choruję i walczę z CU :) i często wygrywam :).

Pierwszy rok był najgorszy i w wyniku różnych diet schudłem 20 kg.
Dziś nie powtórzę tego błędu.

CU to choroba autoagresji o nieznanych jak na razie przyczynach :( i diety praktycznie nie mają na nią wpływu - nie katujcie się kochani dietami :).

Pozdrawiam.

jacekx

Ps. Reemisji miałem x a najdłuższa trwała 1 rok czyli przez rok nie brałem sterydów
a jestem w chorobie sterydozależny.
Jeśli się boicie to poeksperymentujcie .

smutasek
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: smutasek » 14 kwie 2014, 10:43

Diety trzeba pilnować jak ktoś ma jakieś alergie/ nietolerancje. Ja np. mam na masę rzeczy. Mąkę pszenną, żytnią, mleko, sery...dlatego zastanawiam się czy to nie alergia spowodowała zapalenie układu pokarmowego...
Od jednego lekarza do drugiego.
Podejrzenie choroby Crohna.
_________
FOTOBLOG: www.determinujaca.fbl.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 14 kwie 2014, 15:12

Jacekx, dobrze piszesz ,nawet w diecie trzeba jeść "wartościowe" rzeczy.
Dodałbym też,...nie panikować i spoko...... ,
z czasem trzeba rozwiązywać problemy,a nie je stwarzać albo ich szukać !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”