Czy to zaostrzenie?- proszę o pomoc

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asik
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Czy to zaostrzenie?- proszę o pomoc

Post autor: Asik » 24 cze 2017, 21:21

Cześć,
proszę Was doradźcie mi bo już sama nie wiem co myśleć. Może zacznę od początku. Chorobę rozpoznano u mnie w 2011 roku (biegunka, krew w stolcu, utrata wagi). Do 2015 roku nie było jakichś większych problemów. W marcu 2015 zdiagnozowano u mnie tworzący się ropień okołoodbytniczy. Trafiłam do Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie, gdzie leczono go sterydami. Niestety nadal nie czuje satysfakcji, oczywiście jest dużo lepiej, ale czasem pośladek daje jeszcze o sobie znać. Teraz przejdę do głównego problemu. Od ponad miesiąca zmagam się z temperaturami, jednego dnia jest 37,3 a drugiego 36,7 i tak w kółko. Poszłam do lekarza rodzinnego, który przepisał mi antybiotyk i zlecił badania. W badanych z dnia 01.06 liczba leukocytów wynosiła 2,60 (przy normie 3,98-10,04). W kolejnych badaniach liczna białych krwinek podniosła się do 2,80, lecz nadal miałam temperaturę. Lekarz rodzinny już nie wiedział co ma ze mną zrobić i dał mi skierowanie do szpitala. Byłam już na Szopena i wyznaczyli mi termin przyjęcia na poniedziałek i od razu zaplanowali badanie enterograficzne i jeśli wyniki z niego wyjdą źle to na następny dzień kolonoskopie, gdyż może to być zaostrzenie. Mam wątpliwości co do zaostrzenia, ponieważ czyje się dobrze, nie mam biegunki, a nawet przytyłam. Na własną rękę zrobiłam sobie jeszcze jedną morfologia i liczba erytrocytów wyniosła 3,3. Co o tym sądzicie? Potrzebny jest ten pobyt w szpitalu i badania? Myślicie, że to może być zaostrzenie?

tytuł tematu zmieniony zg. z reg.
Pandziaak

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Sama już nie wiem co się dzieje :( proszę o pomoc

Post autor: Bizonik » 25 cze 2017, 01:03

Badania w szpitalu mogą ciut więcej pokazać. Może dodatkowo zrobią tk, usg i wtedy będzie wiadomo więcej.
Nie ma co się obawiać pobytu w szpitalu.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

atabe
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 25 cze 2017, 14:15

Dokładniejsza diagnostyka nie zaszkodzi i będziesz miała pewność co się dzieje

Awatar użytkownika
alate
Moderator
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 25 cze 2017, 22:51

Zastanawiam się po jasnego grzyba ten antybiotyk ? Niektórzy lekarze to w ciemnogrodzie siedzą :mad: Gorączka jest, to zaraz antybiotyk dowali i myśli, że ma z czapy ! Ja kiedyś przez taka znachorkę wylądowałam w szpitalu a z mega zaostrzenia wychodziłam miesiącami.
Nigdy nie bierz antybiotyku, jesli nie jest to absolutnie wskazane! Nawet krótka antybiotykoterapia bardzo zaburza funkcjonowanie jelit. U zdrowej osoby, po podaniu antybiotyku, flora bakteryjna odbudowuje się nawet pół roku !
Crohn ? Z tym da się żyć !

Asik
Debiutant ✽

Post autor: Asik » 26 cze 2017, 00:25

Bizonik, atabe macie rację :-) faktycznie lepiej zrobić teraz dokładne badania i wiedzieć co się dzieje z moim Crohnen :-)
Alate też uważałam ten antybiotyk za głupotę, ale koniec końców wzięłam go. Na przyszłość będę mądrzejsza i będę 10 razy zastanawiać się zanim zdecyduje się na branie antybiotyku :-)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 26 cze 2017, 20:05

Czyli od dzisiaj jesteś w szpitalu, tak?
Pewnie, że szpital to super decyzja - lepiej wiedzieć, co się dzieje, niż żyć w niepewności.
Niepewność to bezsensowny i niepotrzebny stres - a wiadomo, jak psychika wpływa na jelita.
Jeśli to zaostrzenie, to najlepiej jak najszybciej zareagować i od razu zacząć leczenie, póki nie ma objawów.
alate pisze:Nigdy nie bierz antybiotyku, jesli nie jest to absolutnie wskazane! Nawet krótka antybiotykoterapia bardzo zaburza funkcjonowanie jelit. U zdrowej osoby, po podaniu antybiotyku, flora bakteryjna odbudowuje się nawet pół roku !
Zgadzam się w 100% :tak:
Może spróbuj jakoś odbudować tę mikroflorę przy pomocy probiotyku?
Jest kilka dedykowanych dla chorych na NZJ, np. Vivomixx (najlepszy, ale najdroższy), Sanprobi, Lactoral IBD.
Doradca CU

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Diagnoza 13.04.17
REMISJA!
:serce:

Asik
Debiutant ✽

Post autor: Asik » 26 cze 2017, 20:59

Tak, już dziś jestem na oddziale, przyszłam rezonans i czekam na wyniki. Mam nadzieję że będą dobre :-P
Brałam jakieś probiotyki ale już przestałam :-) gdyby to było jeszcze potrzebne to na przyszłość musze zapamiętać te proponowane nazwy :-) dziękuję :-)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 26 cze 2017, 21:10

Asik pisze:Tak, już dziś jestem na oddziale, przyszłam rezonans i czekam na wyniki. Mam nadzieję że będą dobre
Trzymam kciuki, żeby było wszystko ok :roll:
Nie martw się i daj znać, co i jak.
Asik pisze:Brałam jakieś probiotyki ale już przestałam
Ogólnie to probiotyki są przydatne w NZJ - nawet w remisji i niezależnie od antybiotykoterapii.
Bo w "naszych" chorobach mikroflora jelitowa jest często sama z siebie zaburzona.
Doradca CU

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Diagnoza 13.04.17
REMISJA!
:serce:

Asik
Debiutant ✽

Post autor: Asik » 26 cze 2017, 21:27

Nie dziękuję :-) oczywiście odezwę się jak już będę coś wiedzieć :-)

Asik
Debiutant ✽

Post autor: Asik » 27 cze 2017, 20:35

W badaniu rezonansowym wydać małe stany zapalne, ale nie ma zwężeń, więc lekarze zrezygnowali z kolonoskopi :-D wszystko by było idealnie gdyby nie to że po pobieraniu krwi obie ręce strasznie mi spuchły i leżę teraz z opatrunkami z kwaśną wodą :-/
Jutro jeszcze prześwietlenie płuc i jeśli będzie dobre to całkiem możliwe że dostanę wypis :-)
Liczba białych krwinek już wzrosła do 4,3 :-D lekarze coś wspominali że może dostane mniejszą dawkę Immuranu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział”