uporczywa gorączka

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

uporczywa gorączka

Post autor: artur » 14 sty 2007, 16:46

witam wszystkich serdecznie, od 4 miesięcy mam gorączki i przebywam w szpitalu katowice ligota, dwa miesiące temu miałem operacjie usunięcie części jelita cieńkiego, poniewaz lekarze stwierdzili ze gorączki mogą być od stanu zapalnego na jelicie, no coz uczeni się pomylili gdyż gorączka wróciła po pięciu dniach od operacji. Zaczeło się monotonne szukanie przyczyn tejze goraczki, niestety wszystkie badania wychodza idealnie, lekarze stwierdzili ze nie wiedza jak mi pomoc. Do tego zaczely sie silne bole krzyzy, i tak od paru tygodni nic tylko srodki przeciw goraczkowe i bolowe, moze jest ktos kto mial podobne obiawy tej choroby i zna dobrego lekarza Pozdrawiam

MILKA
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: uporczywa gorączka

Post autor: MILKA » 14 sty 2007, 17:47

nie wiem co masz na mysli pisząc uporczywa gorączka... ale ja tez mam dokladnie od ponad roku uporczywe gorączki wahające sie w granicach 37-38,5 a czasem sporadycznie 40 i narazie nikt nie chce mi niczego usuwać.... gorączka jest objawem toczącego się procesu zapalnego wewnatrz organizmu pozdrawiam
ps. może powinnieneś znaleźć dobrego lekarza

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: artur » 14 sty 2007, 18:01

operacje mialem ze wzgledu na stan zapalny na jelicie cienkim leki juz nie pomagly a teraz to te goraczki mnie wykanczaja i do tego doszly bole krzyzy i kregoslupa tak ze pyralginum jest niezastapiona masakra
Murphy:
Jeśli świetnie się czujesz, nie przejmuj się. Przejdzie ci ...

MILKA
Debiutant ✽

Post autor: MILKA » 14 sty 2007, 20:11

nie piszesz nic nadal jak wysokie sa te goraczki... a to dosc ważne
jeśli chodzi o bóle krzyża to u mnie zlokalizowane są w części lędźwiowej ból promieniuje na pośladki i prawą noge :(
gorączki przez pierwszy okres mnie wykańczały a później się przyzwyczaiłam chociaż często a nawet bardzo często odczuwam zmeczenie
na gorączki biore ibuprom( ma również działanie przeciwzapalne) wtedy gdy temperatura przekracza 38 - na pyralgine jestem uczulona
trzymaj sie

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: artur » 15 sty 2007, 09:18

odpowiadam dzisiaj za męża ponieważ jest teraz w szpitalu, czasami goraczki były bardzo wysokie, ponad 39 stopni, odrazu pojawiają się tez bole krzyza, jezeli chodzi o tabletki to dziala tylko pylargina w zastrzyku

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: artur » 15 sty 2007, 18:51

u męża gorączki pojawiły się przed operacją jakieś 2 miesiace, dzisiaj mają mu wprowadzic kolejny antybiotyk moze on wkońcu pomoze, mial robiony pare razy posiew krwi(nie wiem czy dobrze to napisałam) ale nie wychodowali rzadnych bakterii, stan zapalny na jelitach jest cały czas raz jest wiekszy i wtedy goraczka jest bardzo wysoka a raz jest niski i wtedy jest wporzadku, naszczeście mąż jest pełny optymizmu, nie załamuje sie więc licze ze juz niedlugo wróci do nas zdrowy, pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Murphy:
Jeśli świetnie się czujesz, nie przejmuj się. Przejdzie ci ...

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU

Post autor: manka » 15 sty 2007, 19:08

I tak powinno być 3mam za was kciuki :) oczywiście chodzi mi o optymistyczne podejście :)
Widzę tu tylko osoby z CD, ja mam CU i też od jakiegoś czasu co wieczór dobijają mnie gorączki 37-38st. i kręgosłup mnie okropnie boli, internista podejrzewa zapalenie stawów, w lutym ide do mojego lekarza to mam nadzieję że coś na to poradzi :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU

Post autor: manka » 15 sty 2007, 19:56

a mnie boli bardziej jak chodze i się ruszam, jak położę sie jakoś wygodnie i nie wiercę się to jest lepiej :( a wogule w czasie kiedy męczy mnie gorączka to wogule nie boli :neutral: jak nie jedno to drugie :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: artur » 16 sty 2007, 07:33

widze ze goraczki i bole krzyzy to naturalne przy tych chorobach, ja mam tylko nadzieje ze nasz synek nie odziedziczy tej choroby, pozdrawiam

Adam

Post autor: Adam » 17 mar 2007, 12:18

ja mialem bardzo dlugo (kilka lat), potem przeszlo, teraz jakis czas temu na hmm kilka tygodni wrocilo i zas przeszlo i jakby to nie zwiazane zabardzo z zaostrzenami..

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 17 mar 2007, 14:44

Moje gorączki były spowodowane zaostrzeniem się choroby.Kiedy pojawiały się ropnie odrazu temperatura również mi podskakiwała.Gorączka jest praktycznie przy zapaleniu czegokolwiek.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 17 mar 2007, 15:35

Ja nie bedac w remisji ciagle miewalam stan podgoraczkowy (tak 37.2) i to mniestrasznie denerwowalo ciagle chcialo mi sie spac nie moglam sie nad niczym skoncentrowac.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 18 mar 2007, 13:27

Patryśka pisze:Ja nie bedac w remisji ciagle miewalam stan podgoraczkowy (tak 37.2)
według WHO (World Health Organization / Światowa Organizacja Zdrowia) stan podgorączkowy zaczyna się od 37,5 *C a gorączka od 38 *C
dowiedzialem sie tego jak teraz bylem w CSK

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 18 mar 2007, 16:29

tom-as pisze:według WHO (World Health Organization / Światowa Organizacja Zdrowia) stan podgorączkowy zaczyna się od 37,5 *C a gorączka od 38 *C
dowiedzialem sie tego jak teraz bylem w CSK
Przepraszam okreslilam to tak bo tak sie czulam...Majac taka temperature nie czulam sie normalnie jak majac w granicach 36.6

Adam

Post autor: Adam » 18 mar 2007, 16:37

a jak jest przyjete ogolnie? 37+ to prawie goraczka, cos sie rozpoczyta a 38+ to goraczka

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”