Czy to zaostrzenie?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Czy to zaostrzenie?

Post autor: Linda123 » 14 maja 2008, 11:15

Mikrusia pisze:Albo coś zjadłaś nie tak
Przyznaje sie, że w sobotę przyluliłam buteleczkę winka (tylko jedną), ale bardziej liczylam na biegunkę i kaca na drugi dzień. Kac mnie nie zawiód, ale biegunki nie dostalam.
Przy remisji (a wydaje mi się, że takową posiadam) to chyba nie możliwe, żeby pojawiła się krew...
Napisze za kilka dni czy się to dziwactwo rozkręciło.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 14 maja 2008, 11:30

No to sobie obserwuj jak tam się trzyma, a jeśli by się nadal utrzymywała krew to chyba na remisję to nie wygląda...

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 18 maja 2008, 13:45

Ufff, przeszło po kilku dniach i dalej czuje się świetnie. Niestety czekam na telefon ze szpitala, bo mam niskie żelazo i trzeba będzie się położyć może na "coca cole" dożylnie. :smutny:
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Avs
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Zaostrzenie?

Post autor: Avs » 31 sie 2009, 13:33

od jakiegos czasu tzn miesiac bylo ze mna super. nagle wyniki krwi mi sie super poprawily.
ale od kilku dni zaczynam cierpiec na kompletny brak apetytu, lekki bol glowy od rana do poludnia oraz lekko oslabiony/zmeczony. po poludniu juz jest lepiej ciut, ale wczesnie mnie meczy spanie.
czy to wskazuje na mozliwe zaostrzenie?
sa jakies sposoby na apetyt?

ah dodam ze mam ochote tylko na jakies slodkie rzeczy tzn czekolade glownie, nutridrink niewiele mi pomaga (jeszcze miesiac temu pijac niego bylem nasycony teraz nic)

a moze to jest stres przed szkola? ostatni rok mialem IN a teraz zaczynam wprowadzac normalne zycie

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 31 sie 2009, 13:50

Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
andrzejzgr
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

czy to zaostrzenie??

Post autor: andrzejzgr » 14 wrz 2009, 22:37

witam wszystkich :roll:

pół roku temu zostałem zdiagnozowany na CU, pobyt w szpitalu, kolonka, leki, potem w domu encorton ponad miesiąc, sulfasalazyna.
obecnie jestem na Asamax 500mg, 3x2tabl. plus czapki Pentasa, przepisane niedawno (choć przyznaje ze narazie 1 raz ich użyłem :razz: )
od około miesiąca były takie dni, że gorzej sie czułem.. w sensie takim ze mialem troche parcia, raz krew sie pojawila i takie osłabienie ogólne..ale takich dni góra z trzy były. ale niestety od kilku dni teraz, w ogole dziwnie sie czuje: oslabiony, wczoraj miałem stan podgorączkowy, wc odwiedzam kolo 6 razy dziennie,i krew jest już kilkukrotnie :smutny: :smutny:
w tym tygodniu bede miał TK brzucha, plus zrobię sobie krew..
chciałbym zapytać czy wg Was to jest juz zaostrzenie choroby?
i czy to jest ze lekarz wyśle mnie od razu do szpitala?? :nie: :nie:
czy np. moze mi dac Encorton (bo po nim dobrze sie czułem i miałem spokój z tymi objawami..)
dziękuje Wam z góry za jakąś odpowiedź bądź radę..
~~ Jedyne co nas w życiu ogranicza, to my sami ~~

Awatar użytkownika
andrzejzgr
Debiutant ✽

Post autor: andrzejzgr » 14 wrz 2009, 22:57

aha.. no dzięki za odpowiedź.. :wink: taką własnie mam nadzięje ze jakiś steroidowy dostane..uff byle by nie szpital.. a myślisz, ze może chcieć mi jeszcze kolonke zrobić? (miałem pół roku temu) i wolałbym nie...chyba tk powinno mu wystraczyć?;>

a z Pentasą to jest tak, że dopiero od tyg. mam ją w domu.. i narazie "oswajam" skuteczną metodę aplikacji tego...

ehh mam nadzieję , że niedługo mi to minie , bo niedługo październik... :smutny:

myry
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: myry » 14 wrz 2009, 23:01

Witaj:)
Mi w razie zaostrzenia lekarka zawsze przepisywała encorton i również zawsze mi pomagało (co prawda okazało się, że jestem sterydozależna i musiałam przerzucić się na azathioprine, ale to inna bajka). Poza 1 razem (w celu postawienia diagnozy - na początku) ani razu nie byłam już potem w szpitalu. Skoro encorton Ci pomaga, no to nie wiem, co mogliby w szpitalu więcej wymyślić... A jeśli postawiona została diagnoza, to kolonka raczej wydaje mi się bezpodstawna.

Co do tego, czy to zaostrzenie - no 6 razy :wc: to jednak sporo, tym bardziej z krwią. U mnie tak właśnie wygląda zaostrzenie.

Awatar użytkownika
andrzejzgr
Debiutant ✽

Post autor: andrzejzgr » 14 wrz 2009, 23:02

no tak, wiadomo.. lekarz może sobie jeszcze wymyśleć coś dodatkowo do zrobienia...
ale oby nie bo łatwo mnie nie przekona.. ehhh nie nawidze tych endoskopii :smutny:

myry
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: myry » 14 wrz 2009, 23:13

Moja lekarka np. uważa, że robienie kolonki czy innego świństwa, już w sensie samego przygotowania - przeczyszczania, może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę i podrażnić jelita. Może Twój lekarz będzie miał podobne podejście:) Nie no, oczywiście jak trzeba, to nie ma innego wyjścia, tylko zacisnąć zęby i przeżyć. 3mam kciuki za rychłą remisję:)

Awatar użytkownika
andrzejzgr
Debiutant ✽

Post autor: andrzejzgr » 14 wrz 2009, 23:40

dzięki wielkie :wink: :wink: :wink: zgadzam się z Tobą.. i z Twoją lekarka - niepotrzebne to (za często oczywiście) :razz:
zresztą gdzieś czytałem, ze w stanach zaostrzenia to nawet nie bardzo jest robic endoskopie ... bo to jeszcze gorzej...
a ile u Was trwa okres zaostrzenia? oczywiście wiem, że to sprawa inwidualna.. ale jakiś przykład bym poprosił:> ehh bo dobrze by bylo, gdyby jelita sie uspokoiły w miare szybko...

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 wrz 2009, 10:37

andrzejzgr pisze:a ile u Was trwa okres zaostrzenia? oczywiście wiem, że to sprawa inwidualna.. ale jakiś przykład bym poprosił
o przykładach możesz poczytać na forum, bo już pisaliśmy na ten temat:
viewtopic.php?t=7808&highlight=zaostrzenie+d%B3ugo
viewtopic.php?t=3987&highlight=zaostrzenie+d%B3ugo
viewtopic.php?t=7007&highlight=zaostrzenie+ile
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 21 wrz 2009, 14:04

sprawa wyglada nastepujaco, brak apetytu - b. malo wcinam, czasem mam ochote se rzygnac :( mam ochote na slodycze tylko, do tego, znow doszla biegunka z krwia(nie bylo jej juz jakis ladny czas), jakies pryszcze zaczely mi wyskakiwac na ciele,
do tego schudlem 2-3kg, czuje sie wychudzony mocno, przewod pokarmowy czuje pusty caly, do tego pomimo zjedzenia kawalka chleba chce mi sie to od razu wydalic, a nawet jak nic nie jem to podobnie sie zdarza.
co robic przed wizyta ktorej nie chce przesuwac?
wziac jakies wieksze dawki lekow, cos dodatkowego?
bior
salof. 1g-1/2-1g
immu- 50-25-0
that's all

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 21 wrz 2009, 14:44

Avs pisze:co robic przed wizyta ktorej nie chce przesuwac?
a na kiedy masz wyznaczoną wizytę?
zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj, co robić, my nie możemy zaordynować Tobie dawek leków przez internet :wink:

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 21 wrz 2009, 18:29

wizyta za 1,5 tygodnia, jak zadzwonie bedzie kazal od razu sie pokazac

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”