Czy to zaostrzenie?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Re: Czy to zaostrzenie?

Post autor: biedronka24 » 21 sty 2008, 22:16

shima-mam nadzieję, że Ci się poprawi :wink:
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 27 sty 2008, 18:31

Minęło już kilka dni a tu poprawy za bardzo nie widzę...boli...boli przy wypróżnianiu...przy przelewaniu sie we flaczkach też boli a najbardziej podczas posiłków.
Nie ma pojęcia co sie stalo...ale niepokoi mnie to coraz bardziej....na miejscu nikt nie jest w stanie mi pomóc.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 28 sty 2008, 07:59

U mnie to jednak było zaostrzenie, ale w pore zareagowałam i salofalk poprawił trochę sytuacje. Jak widać nie na długo, bo jestem od ponad dwóch miesięcy na sterydach.

Także Shima trzymaj się cieplutko i życzę Ci aby to nie było nic groźniego w dobie szalejących wirusów żołądkowo-jelitowych.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Grześ
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Grześ » 29 sty 2008, 21:20

U mnie jest chyba podobnie. Od kilku dni biegunka i lekki ból z lewej strony. Robię badania krwi i idę do gastro. Myślę, że to stres - właśnie zmieniam pracę. W okresie wypowiedzenia traktują ludzi nieco inaczej i są małe nerwy. No i oczywiście nowe środowisko. Mam nadzieję, że wszystko się uspokoi po kilku dniach.
Trzymaj się ciepło Shima i mam nadzieję, że to jednak stres.

Awatar użytkownika
carollina
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera
województwo: wielkopolskie

Post autor: carollina » 09 lut 2008, 21:09

Jeju słuchajcie dzisiaj mojego męża znowu dopadło - ma urodzinki i zjadł kawałek tortu - i znowu zaczeły sie skurcze, nie sa moze jakos mocno silne ale sa, i maz teraz lezy

Nie wiem czy brac go do szpitala czy narzie poczekac do jutro, nie wiem czy podac mu rumianek albo koper wloski

cos na rozluznienie :neutral:
CD u męża , waga 65 kg, wzrost 172cm
Leki: Aza 1,5 talb rano i wieczorem,

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 09 lut 2008, 21:50

carollina, ja bym poczekała 2 dni przeszła na ostrą dietę - jeżeli by nie ustąpiło to pędem bym waliła do gastrologa

ps. Chyba, że bóle by były bardzo silne i wysoka gorączka wtedy jade na ostry dyżur.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

czarodziejka
Debiutant ✽

Post autor: czarodziejka » 23 lut 2008, 14:13

A jak wygląda zaostrzenie u osób z chorobą crohna, ale u ktorych nie ma biegunek? Ostanio miałam ciągłe stany podgorączkowe (do 38 stopni) i duże osłabienie, ale bez biegunek. Bóle brzucha tez mialam, ale nie tak duże jak przed zdiagnozowaniem choroby.

A od kiedy zmieniłam tryb życia (wczesniej bardzo wczesnie wstawałam do pracy i ciągle brakowało mi snu i odpoczynku), wszystko sie uspokoiło na szczęście.
Najwięcej posiada ten, kto najmniej potrzebuje.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 23 lut 2008, 14:14

A wygląda różnie w zależności od osoby - bóle, wzdęcia, gorączka - też może być. A może to być tylko chwilowe osłabienie formy. Trzeba się obserwować, czasami nawet notować dla wygody.
Pozdrawiam, Aleksandra

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 lut 2008, 18:04

To może byc zaostrzenie. Biegunki, nie muszą występować, szczególnie kiedy CD siedzi w cienkim. Ważne są wyznaczniki stanu zapalnego, ale te też mogą być w normie. Ja bym się skontaktowała z lekarzem prowadzącym. W tych chorobach ważne jest, aby nie przegapić początku zaostrzenia, bo może się to skończyć na chirurgii.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 23 lut 2008, 18:31

Tak jak napisała mamcia, ja podczas zaostrzenia też nie miewam biegunek :)
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Agata K.
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Agata K. » 24 lut 2008, 10:59

Shima ja tak jak Żabusia uważam ,że to stres,ja reaguje podobnie jak się za bardzo denerwuje,stresuje i nawet jak zabardzo cos przezywam.
CU znowu się odzywa....zresztą od dłuższego czasu...

czarodziejka
Debiutant ✽

Post autor: czarodziejka » 24 lut 2008, 14:19

aleksandra12 pisze:Trzeba się obserwować, czasami nawet notować dla wygody.
A więc notuję :wink: i to już od dłuższego czasu jaką mam temperaturę, bóle brzucha i inne. Na polecenie mojego lekarza zresztą. Zawsze przy takim złym samopoczuciu i gorączce mam znacznie podwyższone ob i crp, które mi się obniża o połowę, gdy wszystko przechodzi. Lekarz zastanawiał się czy nie podać mi remicade, ale kiedy okazało się, że te wskaźniki się obniżają, stwierdził, że nie ma jednak takiej konieczności, żeby podawać aż taki lek (tymbardziej, że bole brzycha są nieduże, lub nie ma ich wcale).

Hmmm, myslę, że gdyby się wyeliminowało stres, to te wszystkie choroby cywilizacyjne od razu przestałyby nękać ludzi. Czy nie? :roll:
Najwięcej posiada ten, kto najmniej potrzebuje.

nemezis
Początkujący ✽✽

Post autor: nemezis » 25 lut 2008, 18:02

Stres na pewno ma ogromnywpływ, ja tez odkad np. nie stresuję sie praca, bo do niej nie chodzę :mrgreen: czuję sie o niebo lepiej, no ale sterydy też, a może przede wszystkim robia swoje...
Zastanawiam sie nad tym stresem, bo przecież na Cu i CD choruja tez maleńkie dzieci, u nich raczej stres odpada, jesli oczywiście nie sa z rodzin patologicznych, alkoholiczych itp. Tak mysle, że może jednak ten stres tylko potęguje chorobę.

Awatar użytkownika
carollina
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera

Post autor: carollina » 29 lut 2008, 13:23

A u nas czały czas - bol bol i jeszcze raz bol, do tego jeszcze okropne zmeczenie , duzo snu, utrata wagi....

Zmieniono nam budenofalk na azotropine i metypred

Męża juz czasem boli po wszystkim, juz 2 dni nie pije nutridrinków, boje sie ze wogole organizmowi nie dostarcza ważnych składnikow

Bylismy u lekarza ale on nic dodatkowego nie zaproponował, zadnych witamin, suplementów nic, zapytalam o Colon C, to nie kazał brac, jedyne co to kazał dostarczac potas ( bo mężą skurcze łapią w nocy )

tam gdzie są wrzody i polipy to nie ma kosmków jelitoych, wieć nawet nie wiem czy jego przypadek mozna rozwazac jezeli chodzi o zywienie do lub poza jelitowe

Ona naprawde mało je, bo sie boi ze i tak go bedzie bolało....

Wogole to ten lekarz powedzial nam jeszcze ze jak sie maz polozy do szpitala to zrobia mu operacje....ja juz sama nie wiem co o tym myslec......

Błagam pomóżcie!
CD u męża , waga 65 kg, wzrost 172cm
Leki: Aza 1,5 talb rano i wieczorem,

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 lut 2008, 18:12

Napisz gdzie u męza stwierdzono zmiany. To mogą yć objawy przewężenia. Może mąż kwalifikuje się do leczenia biologicznego, które na pewno prowadzą w klinice prof. Linke.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”