Czy to zaostrzenie?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carollina
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera
województwo: wielkopolskie

Re: Czy to zaostrzenie?

Post autor: carollina » 29 lut 2008, 20:39

Mamcia5-6 cm odcinek jelita krętego - silny obrzęk i zwężenie do tego liczne polipy i podłżne aftowe owrzodzenia
Kątnica od str. zastawki Bauhina kilka zapalnych polipow o średnicy 5-10mm

Ma przewężenie chyba ...

W pasażu jelita cieńkiego wyszło- przechodzenie środka cieniującego przez jelito cieńkie swobodne, bez przeszkód.
Końcowe pętle jelita cieńkiego są poszerzone.

Do prof Linke idziemy ale dopiero 18 marca :smutny:
CD u męża , waga 65 kg, wzrost 172cm
Leki: Aza 1,5 talb rano i wieczorem,

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 lut 2008, 20:45

Na moją głowę to powinin jeszcze dostawać mesalazynę - salofalk.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
carollina
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: carollina » 01 mar 2008, 09:02

No właśnie juz kilka osób mi to mowiło ... ale jak tylko cos probuje zasugerowac temu lekarzowi co teraz jestesmy to tak zmiesza z błotem ze szok!!

Czekam na wizyte z profesorem jak na wybawienie
CD u męża , waga 65 kg, wzrost 172cm
Leki: Aza 1,5 talb rano i wieczorem,

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 01 mar 2008, 13:53

Karolinka głowa do góry :razz:
W poniedziałek napewno zadzwonia z kliniki i bedziecie szybciej pod dobra opieka.
pozdrawiam
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
madziunkaa
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: madziunkaa » 15 mar 2008, 17:22

Moj maz ma przy zaostrzeniu 38stopni, boli go czasmi brzuch, ostatnio miewa tez bole przy siusianiu i do tego chyba hemoidy, czy tak jest przy zaostrzeniu. Zrobiono mu badanie krwi ale w anglii czeka sie na wyniki nieco dluzej bo az tydzien. Zadzwonili z przychodni i kazali mu powturzyc badanie krwi, mnie nerwy zrzeraja bo sie boje ze jest bardzo zle. W poniedzialek zobaczymy co wyjdzie. Czy te objawy z oddawaniem moczu i hemoroidy jak wyjdzie z zaostrzenia tez mina?
Nie rezygnuj z marzeń w obawie przed przegraną.....

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 18 mar 2008, 09:33

z hemoroidami może się tak stać że po zaostrzeniu się uspokoją , ja tak właśnie miewam . ale te problemy z oddawaniem moczu ,to nie wiem i co do wysokiej temperatury to mi czasem przekracza nawet 40st. a jak w ogóle jest leczony ?
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 07 kwie 2008, 19:27

A słuchajcie.Ja mam tak, że to niby łagodny colitis, ale... biegam do łaźni z 5-6razy dziennie, mam napuchnięty brzuch i ciągłe wrażenie, że znów muszę uciekać 'w krzaki':) Męczące okropnie, bo jak mnie zarwie to dziękuję bardzo-zwłaszcza w miejscach publicznych... Moja lekarz mówi, że inni mają gorzej i to nic aż takiego... mhm. Tylko to trwa 10lat;/ Raz mi lepiej, raz gorzej a teraz najwraźniej gorzej. Nie wiem,czy to się nadaje już na encorton( tylko to toleruję,żadne przeciwzapalne) czy może to norma i panikuję... Ocencie, Państwo:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 kwie 2008, 21:30

A może przed leczeniem należy chorobe zdiagnozować?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 07 kwie 2008, 22:00

od 10lat sie nie daje :) tak na chybił trafił się lecze. czasem się po prostu zastnawiam, czy nie przesadzam, bo jak czytam o tym operacjach i dietach, to uwazam,ze jest mi swietnie ;p Chciałabym wiedziec, jak Wy się czujecie-na takim'zwyklym' łagondym colitis ... Ps Pomijam, że od 3lat nie miałam kolonoskopii....
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 07 kwie 2008, 22:56

no bo raz się pojawia, raz znika, raz jest w całym jelicie, raz w ogóle i raz wychodzi ,ze se wkrecam,a raz żem chora ;p czasem też mowia, że Crohn(ale chyba zbyt dobrze wyglądam na Leśniewskiego), uclerosa odpada;] dlatego też nie znam jednej pewnej odpowiedzi,ale na potrzeby forum mogę sobie wstawić colitis i gastris activia ;p

edycja
a i w czwartek jadę na test-może jakas nietolerancja (ale nie laktozy;p) a nóż coś nowego... W ogole z tą kolonoskopią to miewałam tak na oddziale dziecięcym,a na dorosłych już mnie olano....

Torvik -edit-
Proszę nie pisać posta pod postem w krótkim odstępie czasu.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2008, 19:58 przez ewkunia, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 kwie 2008, 21:54

Za mało informacji, aby coś powiedzieć. Ale szukanie nietolerancji po 10 latach to troszkę późno. Gdzie się leczyłaś i gdzie się leczysz teraz??
Nie rozumiem co to znaczy raz się pojewia, a raz znika? Jeśłi to NZJ to z natury swojej, nawet bez leczenia są zaostrzenia i remisje.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 08 kwie 2008, 22:54

Szpital Wojewódzki Gdańsk-nie narzekałam,kolonoskopia co rok prawie. Ale przychodnia dla dorosłych przy Akademii Med. to masakra. Nie mgę doprosić się niczego. Wlasciwie leki dostaję w ciemno.Moja lekarz uważa, że nie jest ze mną zle, bo nie biegam do kibelka 15razy na dzień... Wiadomo, ze z tą nietolerancją to taki pic trochę. Chyba tanszy od kolony.. Od czasu do czasu dostaję sterydy-chyba dlatego,że tylko to toleruję. A co do moich'nawrotów' to jest tak, że ostatnia kolonoskopia -uwaga 2005 rok-nic nie wykazala oprocz zapalenia koncowego odcinka jelita,ale taka z 2002-zmiany niezbyt powazne na calej dlugosci.... Nie wiem.Ciezko mi mowic konkrety, wszystko jest taki rozmyte-czuję sie jak symulant czasami. Wolalabym badanie i stwierdzenie,ze mam np.zespol jelita... ale czy przy z.j.n są zapalenia??? Paranoja jest goła-jak śpiewał Maanam :P

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 14 maja 2008, 09:36

Czy może ktoś z Was miał taki fenomen (nigdy wcześniej mi się to nie zdażyło),
- nie mam biegunki, bóle brzucha są umiarkowane (tz. do pracy chodze i normalnie funkcjonuje) a mam od wczoraj krew w stolcu :neutral:
Natomiast zawsze przy zaostrzeniu miałam silne bóle brzucha i biegunkę a prawie nigdy nie miałam krwi.

Dodam, że ostatni tydzień był bardzo dla mnie bardzo stresujący.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Graga
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 14 maja 2008, 10:19

Ja nigdy nie narzekam na bóle brzucha, nawet w czasie zaostrzenia. Ostatnio też mi się tak zdarzyło, że nie miałam biegunek, a niestety była krew i śluz, skończyło sie to na zwiększeniu dawki leków.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 14 maja 2008, 10:42

Natomiast zawsze przy zaostrzeniu miałam silne bóle brzucha i biegunkę a prawie nigdy nie miałam krwi.

Dodam, że ostatni tydzień był bardzo dla mnie bardzo stresujący.
Albo coś zjadłaś nie tak, albo od stresu. Może obserwuj sobie to a jak nie ustąpi to, no to marsz do lekarza :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”