znowu sluz w stolcu

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Re: znowu sluz w stolcu

Post autor: Joanna23 » 22 maja 2008, 08:24

Na mnie przy zaostrzeniu nie działał węgiel ani stoperan, ale wczoraj wziełam dwa i przeszło. Ale może to wszystko przez denerwowanie się bo jechałam w długą trase i NIE wiedziałąm kiedy zaglądnę do WC. tanninum albuminatum- tego leku to Ja nie znam. Ale kiedyś gastrolog przepisał mi DUSPATALIN.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 13 lip 2008, 22:08

Od kilku dni mam stany podgorączkowe, jestem bardzo osłabiona. Do toalety chodzę po każdym posiłku. Nie zawsze stolec jest rzadki, ale jest w nim dużo śluzu z domieszką czegoś żółtego (ropa??). Do tego mam silne bóle brzucha. Wyniki mam w normie. Z leków biorę salofalk500 3x2. lekarz nie chce mi nic innego wypisać. A wizyta u gastrologa dopiero w sierpniu. Jutro spróbuję się wcisnąć do gastro - bo chyba coś niedobrego się dzieje.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 13 lip 2008, 22:45

No ja mam identyczne objawy ... stolca malo, ale za to po 6 - 8 razy dziennie sluz oddawany przy bardzo silnych bolach brzucha .. stany podgoraczkowe, oslabienie, sennosc...czyli co ? znow zaostrzenie... :smutny:
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 16 lip 2008, 17:06

stany podgorączkowe, stolec rzadki niekiedy normalny, dużo śluzu, silne bóle brzucha i wyniki w normie. To Ja miałam tak samo. Choć Ja miałam z krwią NIE z ropą. I wybadali mi wrzodziejące zapalenie jelita grubego. RAdziłabym iść jak najszybciej do gastrologa może prywatnie? szybciej i lepiej. Może od razu kolonoskopia będzię ustalona. Ja miałam po 7dniach.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 23 paź 2008, 22:39

Sluchajcie-od wakacji biorę azę. Zmniejszyła mi sięliczba wypróżnień ( ekstraaaaa!!!) ,ale za to pojawił się śluz oraz bóle. Skręca mnie na parę minut i wraca do normy. Wyraźnie podbrzusze. Znają, mają? coś radzą?:) pozdrawiam
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
benia79
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: benia79 » 09 lis 2008, 12:04

ewkunia pisze:Sluchajcie-od wakacji biorę azę. Zmniejszyła mi sięliczba wypróżnień ( ekstraaaaa!!!) ,ale za to pojawił się śluz oraz bóle. Skręca mnie na parę minut i wraca do normy. Wyraźnie podbrzusze. Znają, mają? coś radzą?:) pozdrawiam
Ja miałam takie skurcze, że czasami płakałam z bólu. Czasem kończyły sie one biegunka a czasem same skurcze. Czułam jakby skręt kiszek. Nic mi na to nie pomagało. Miałam tak przez kilka miesięcy aż trafiłam do szpitala z porządnym zaostrzeniem -już za każdym razem skrętowi towarzyszyły biegunki z krwią, kilkanaście razy na dobę. W szpitalu byłam miesiąc- podleczyli mnie sterydami i do dziś biorę imuran. Ostatnio pojawiła sie jakby ropa w stolcu, nie ma krwi i nie ma biegunek jeszcze. :smutny: Pozdrawiam i zyczę zdrowia.

90Christin
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: 90Christin » 03 gru 2008, 23:25

A u mnie ostatnio pojawił się śluz z domieszką krwi... a miałam przez jakieś 1,5 miesiąca spokój... czy tak dochodzi do zaostrzenia? biorę cały czas jucolon od sierpnia i w październiku, gdzieś na początku, krew całkowicie zniknęła. czy to po prostu ten lek jest dla mnie taki nieskuteczny? o co chodzi?

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 06 gru 2008, 21:23

u mnie od jakiegoś miesiąca pojawiają się coraz częściej takie nitki śluzu... nie ma krwi, uczucie skrętu jelit zdarza się po nerwowym dniu bardziej niż po próbowaniu różnych potraw. ale podobno jeśli poza tym nic nie jest to całkiem dobrze
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 06 gru 2008, 21:28

90Christin pisze:A u mnie ostatnio pojawił się śluz z domieszką krwi... a miałam przez jakieś 1,5 miesiąca spokój... czy tak dochodzi do zaostrzenia? biorę cały czas jucolon od sierpnia i w październiku, gdzieś na początku, krew całkowicie zniknęła. czy to po prostu ten lek jest dla mnie taki nieskuteczny? o co chodzi?
w cu to "normalne" objawy,powinnas skonsultowc sie z prowadzacym lekarzem,ktory "nauczylby" Ciebie jak reagowac na takie sytuacje...to moze byc problem diety,wiekszej dawki leku...wogole moze byc kilka przyczyn...
nie stresuj sie tylko pogadaj z lekarzem ! :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
0gabik
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: 0gabik » 10 gru 2008, 13:01

a jak wyglda u Was ten śluz, czy są to wypróżnienia rzadkim śluzem? Ja robię uformowane stolce ale często owinięte niewielką ilością takiej wydzieliny jak kataralna z nosa? Czy to włąsnie moge interpretować jako mało obfite wydalanie śluzu?

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 10 gru 2008, 13:32

U mnie jest to różnie.Czasem jak nie mam biegunki,czasem jak mam.I nie zależnie czy mnie jelita bolą czy nie.
Tak więc nie wiem od czego to zależy:/

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 12 gru 2008, 10:48

Co do śluzu to powiem tak ogólnie mam teraz z jelitami święty spokój i oby tak dalej ale śluz to jest był i będzie raz więcej raz mniej nawet już z tym nie walczę byle nie był kolorowo bordowy to jest ok
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 gru 2008, 23:57

biotetyki/.mam problem z remisja..a raczej z jej brakiem...ale.....sluz u mnie a rczej nirma...znaczy nie utrzymuje....bakteri..naturalnej w sluzowce.....(temat dyskusyjny).....wydalanie sluzu jest zwiazane z krwia...choc..czasem krew jest malo widoczna......wniosek: sluz jest nbez wzgledu na remisje.choc temat czasu remisji jest dyskusyjny......

[ Dodano: 12-12-2008 ]
sorki..za orty....kłopot z klawka ...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kokoleczka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: kokoleczka » 17 gru 2008, 09:48

jak uważacie: czy to możliwe że przez ostatnie miesiące coś przeoczyŁam? i możliwe jest to że teraz tak od razu pojawiŁo się takie gwaŁtowne zaostrzenie???
przyjaciele są jak gwiazdy...
biorę: czopki pentasa 0/0/1, witaminy A-Z :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 17 gru 2008, 10:02

taka natura choroby,najczestsze bledy to rezygnowanie z diety w okresach remisji,pozwalanie sobie na wszystko no i zapominanie o lekach czy ich samodzielne ograniczanie.Dieta to nie znaczy ostry reżim,tylko np.5 posilkow dziennie,zawsze sniadanie,jesli klopot z laktoza to unikanie mleka,co z glutenem,unikanie dan smazonych....to takie najczestsze "grzechy",ale wiadomo,czasem nasze lakomstwo i pragnienie bycia "normalnym" zwycieza rozsadek,takie zycie ! Ponadto zaostrzenie moze byc tez wynikiem np.brania lekow niewskazanych przy naszej chorobie a przepisanych przez innego lekarza,zawsze musimy u lekarzy mowic ze chorujemy na CU,wtedy lekarze przepisuja leki "odpowiednie"!! :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”