znowu sluz w stolcu

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: znowu sluz w stolcu

Post autor: mkris » 25 paź 2009, 18:24

Dolacze sie tez do tematu.

Od grudnia zeszlego roku mam problemy ze sluzem i krwia w stolcu.
Mialem juz robione 3x kolonki, 2x mialem robione badanie wycinka jelita i niby to nie ma CU,a nie potrafia mnie wyleczyc do konca - jak jest juz wszystko dobrze to pojawia sie w niewielkiej ilosci znowu krew. Rozkladam juz rece....

Biore 3x2 salofalk 500

Pozdrawiam Wszystkich

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 paź 2009, 18:54

Wyślij wycinki do innego histopatologa. Kolonka to nie jedyne badanie, które należy wykonać - poczytaj.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2009, 19:12 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: mkris » 25 paź 2009, 18:58

A jak uważacie, jezeli jest zapolenie na odleglosci 15cm. co lepiej jest zastosowac tabletki lub czopki?
zażywałem to i to i wydaje mi sie ze czopki sa lepsze?
Jak jest w Waszych przypadkach?
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 paź 2009, 19:16

Ja czegoś nie rozumiem. mkris jesteś po operacji masz zespolenie (czego z czym) i nie masz diagnozy?? To dlaczego była operacja, jaka część jelita usunięto? jaki był wynik hist-pat usuniętego fragmentu??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: mkris » 25 paź 2009, 19:25

Mamcia pisze:Ja czegoś nie rozumiem. mkris jesteś po operacji masz zespolenie (czego z czym) i nie masz diagnozy?? To dlaczego była operacja, jaka część jelita usunięto? jaki był wynik hist-pat usuniętego fragmentu??
wiec moze cos jak zle napisalem,
nie nie mialem operacji nie mialem nic usuniete. Poprostu od roku mam jakies zapalenie w jelitach i kurna nie mozna tego wyleczyc. Jak narazie Cu bylo odrzucone po badaniach wycinka jelita tzn. biopsja

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 paź 2009, 19:45

To mnie się na oczy rzuciło i źle odczytałam literówkę. Nic nie mogę powiedzieć, ani się zapytać bez wyniku makroskopowego i hist-patu kolonki. Wyniki krwi i badań kal też wskazane do zasięgnięcia opinii.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 25 gru 2009, 21:35

u mnie z jakis miesiac temu pojawil sie sluz, a teraz widze ze i krwawienie, dzisiaj trochę biegam do WC...zaaplikuje zaraz salofalk w czopkach
Mam pytanie czy czopki dzialaja tylko na końcowy odcinek jelita czy tez skladniki leku przenikaja do calego jelita, ewentualnie jaka jest roznica w dzialaniu salofalku w zawiesinie (wyczytalam ze jest tez i taka wersja leku)
cos byc musi do cholery za zakretem;)

22andzia2222
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: 22andzia2222 » 27 gru 2009, 20:07

hej mnie też dopadło zaostrzenie-krew i ,nie mogę iść na kibelek...czopek działa tylko ma część jelita .na końcowy.wlewki sięgają dalej.wlewki bardzo mocno mi pomogły ale znowu muszę do nich wrócić..

katelka
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: katelka » 17 sty 2010, 21:10

A jaki lek przeciwzapalny stosujesz? Ja od jakiegoś czasu zażywam Asamax i nie pamiętam kiedy ostatnio miałam krwawy stolec czy ból brzucha.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 17 sty 2010, 21:18

katelka pisze:Ja od jakiegoś czasu zażywam Asamax i nie pamiętam kiedy ostatnio miałam krwawy stolec czy ból brzucha.
katelka
Początkujący

Choroba: CD u brata/siostry
czegos chyba nierozumie, w koncu kto jest chory ?
ale musze przyznac , ze i ja nierozumie, tez ciagle zazywam leki, a krwawienie wraca :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

katelka
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: katelka » 22 sty 2010, 19:15

obyty.z.cu pisze:
katelka pisze:Ja od jakiegoś czasu zażywam Asamax i nie pamiętam kiedy ostatnio miałam krwawy stolec czy ból brzucha.
katelka
Początkujący

Choroba: CD u brata/siostry
czegos chyba nierozumie, w koncu kto jest chory ?
ale musze przyznac , ze i ja nierozumie, tez ciagle zazywam leki, a krwawienie wraca :wink:
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Już w porządku, poprawiłam się. Takie małe zamieszanie zrobiłam na forum, nie popatrzyłam co zaznaczam przy rejestracji, bo chciałam szybko załozyc konto i zapytać Was o Asamax, kto stosuje i jakie są opinie o leku, bo sama stosuje od niedawna i mam całkiem dobre zdanie na jego temat, a zupełnie przypadkiem wyszło że to siostra/brat ma CD, a tak naprawde to ja choruje na CU. Uff.. chyba mi się udało :)
Tak więc chciałam zapytać czy u Was nie wystąpiły żadne skutki uboczne po dłuższym stosowaniu, bo ja jak na razie czuje sie świetnie.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: Słonko » 07 lut 2010, 20:08

Napiszcie proszę, co w ogóle ten śluz oznacza. Wiem, że to niedobry objaw. Nigdy go nie miałam, ale teraz od dwóch dni go widzę :/

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 09 lut 2010, 11:49

Już się dowiedziałam od fachowca. Śluz jest oczywiście jak dzieje się coś niedobrego, tak jak pisze Martita, podobnie jak z katarem i flegmą przy przeziębieniu, też wydziela się śluz. Ja mam go teraz strasznie dużo :cry: a nie miałam go prawie nigdy :/

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 09 lut 2010, 22:47

Dziś lekarz mi oznajmił, że śluz nie ma znaczenia :mad: powiedział, że krew jest wyznacznikiem czegoś niedobrego. No ja nie wiem....

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 10 lut 2010, 11:00

W sumie każdy przypadek Cu/Cd jest indywidualny , tak więc, u jednych śluz się pojawia i znika po jakimś okresie , a u niektórych zwiastuje zaostrzenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”