znowu biegunka

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: znowu biegunka

Post autor: inkaska » 03 cze 2005, 08:38

ummnie beigunka dziala blyskawicznie najczesciej czasmi w trakcie jedzenia a inaczej to jakies 15 po jedzeniu...
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Kinga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Kinga » 04 cze 2005, 07:25

No to faktycznie blyskawicznie :( a jak bys np. nic nie jadla w ciagu dnia to tez masz biegunki? pytam z ciekawosci bo nie polecam glodzenia sie. Ja jakos oduczylam sie jedzenia miesa na sniadanie i zwykle jem sery zolte lub dzemy a jak jest gorzej to kaszke bezmleczna bobovita i sucharki.
Pytanie do Lawendy- jak robisz drob na parze? Masz jakis specjalny garnek?

Adam

Post autor: Adam » 04 cze 2005, 15:49

Mi po infliximabie praktycznei sie skonczyla :o...

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 06 cze 2005, 15:04

jak nic nie jem tez sie zdarzala zwlaszcza rano, ale jednak zadko....jednak gdy dodoatkowo jestem poddenerwowana tak jak np.dzis to mam jak w banku :evil:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 06 cze 2005, 15:55

Tja - troszk? nerwów i kiszki l?ejsze... oj znamy znamy...
Twardym trzeba być nie miętkim...

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: kamil86 » 08 cze 2005, 00:20

Ja jak mam biegunke to wogule sie nie faszeruje tymi lekami....
JAGODY
to jest to co pomaga w 100% !
1 lub 2 jogurciki jagodowe i po srawie.. a wdodatku bardzo smaczne
polecam :wink:
Brak roweru powoduje raka i choroby serca !

Awatar użytkownika
szefspeed
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: szefspeed » 08 cze 2005, 10:27

Ludziska je??i kto? z was zgrzeszy? w diecie to na sraczke polecam Enterol 250 (Saccharomyces boulardii) Kaspu?ki 250mg opakowanie 10 kaspu?ek. Mówie wam naprawde ?witna petarda, mnie jedna kaspu?ka pomaga. Mój brat kiedy? ?ykn?? dwie bo go biegunka m?czy?a strasznie, ptem ?a?owa? ?e po?kna? az dwie, wywo?a?o to u niego niebia?skie zatwardzenie ale to dlatego ?e jest zdrowy, niema ?adnych problemów z uk?. pokarmowym. Naprawde polecam. Opakowanie mo?e kosztowac oko?o 15 z?. Lek naprawde ?wietny je?li wam si? zdarzy biegunka rano to wieczorem macie juz spokuj. Ja czasem biore 2 ale tylko w skrajnych przypadkach.
Prosze nie traktowac tego jako reklamy tylko jako dobra rade 8)

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: kamil86 » 08 cze 2005, 10:58

Sczegó?y ogólne wystarcz? :P
Brak roweru powoduje raka i choroby serca !

Awatar użytkownika
szefspeed
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: szefspeed » 08 cze 2005, 13:25

Najlepiej opowiedz o prze?yciach na tronie :wink:

Gość

Post autor: Gość » 16 cze 2005, 18:21

Moja córka bra?a Enterol przez 5 miesi?cy, ale nie jako lek przeciw biegunce lecz jako os?onowy na jelita, nie mia?a z tego powodu ?adnych zapar?.
Anka

Go??

biegunka

Post autor: Go?? » 18 cze 2005, 16:58

Zenobius a czy próbowa?e? Loperamidu ? Spowalnia perystaltyk? jelit. Nie hamuje ca?kowicie biegunki ale w zestawieniu z odpowiednio dobranymi posi?kami dzia?a. Z takim samym problemem boryka?am sie od wielu lat ale dopiero gdy uda?o mi sie odpowiednio zestawi? posi?ki , jednocze?nie za?ywaj?c loperamid mam w miar? uregulowane te problemy. Po pierwsze: posi?ki powinny byc zjadane co najmniej godzin? lub pó?torej przed wyj?ciem z domu ( ja wychodz? o 7.15, wi?c zjadam ?niadanie oko?o 5.30. Oczywi?cie wstaj? jeszcze wcze?niej.). Na ?niadanie z regu?y bia?ko ( jajko, bia?y ser, w?dlina, mi?so gotowane lub pieczone) z kromk? bu?ki, zupe?nie bez warzyw i t?uszczu. Po wypró?nieniu za?y? loperamid. W pracy drugie sniadanie równiez na bazie bia?ka i w?glowodanów. Obiady ró?ne: w zale?no?ci od tego czy po nich b?d? wychodzi? czy nie. Jesli nie, to pozwalam sobie na gotowane lub pieczone warzywa a nawet surowe ( pomidor).Je?li czeka mnie wyj?cie z domu to rezygnuj? z zupy ( ciep?y, p?ynny posi?ek tak?e nasila perystaltyk?, podobnie jak sam fakt chodzenia - nie mam samochodu), jem wy??cznie drugie danie z mi?sem pieczonym, gotowanym i ziemniaki. Na warzywa pozwalam sobie , podobnie jak na zup? jarzynow? , dopiero wieczorem, na kolacj? . Obecnie loperamid u?ywam tylko przy wyjazdach, wtedy te? szczególnie uwa?am na to co jem ( najcz??ciej rezygnuj? z obiadów poza domem, wol? kanapk?, jest bezpieczniejsza). Musisz sam zaobserwowa? po jakich potrawach biegasz cz??ciej, po jakich rzadziej. Ogólnie przyjmuje si? , ?e przy biegunkach hamuj?co na perystaltyk? jelit wp?ywa bia?ko zwierz?ce. Uwa?aj jednak, loperamid nie jest lekiem do stosowania wieloletniego.Niewskazany jest równie? przy zw??eniach jelit, ale ja mam zw??on? cz??? jelita grubego a dobrze go toleruj?. Od roku praktycznie go nie bior? ( no, mo?e 1 - 2 tabletki na 3 miesi?ce).

MIlla

Post autor: MIlla » 02 paź 2005, 12:58

W moim przypadku a mam przewlekłe stany zapalne jelit, biegunko najle[piej czuje sie po gotowanym ryżu i gotowanym kurczaku + soczek z marchwi słaba herbata z cienkim plastermiem imbiru dobrze robi.Wyczytałam że imbir działa zasadotwórczo i zapobiega rokowi jelit..Nie słodzę herbaty, cukier fatalnie wpływa na stan jelit zwłaszcza rozcieńczony w płynie.W stanach remisji pozwalam na kawałek ciasta ale popijam gorzką herbatą, wtedy rozszerzam dietę z wykluczeniem smażonego i bogatoresztkowego pokarmu.
Czytałam.że grejfruty są swskazane i w sumie mi też nie szkodzą

Misia

Post autor: Misia » 03 paź 2005, 15:36

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”