dziwny ból brzucha

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ewcia_75
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

dziwny ból brzucha

Post autor: ewcia_75 » 27 paź 2008, 14:59

postanowiłam napisać, bo nie wiem czy mam się niepokoić czy nie :neutral:

od wczoraj zaczął mnie pobolewać brzuch (taki jak w ma się dostać - kobiety wiedzą co :))
a tu ta przypadłość się 2 dni temu skończyła :idea: Tępy, taki rozległy ból, marzne i wydaje mi sie ze mam dreszcze ...

Zdiagnozowano u mnie rok temu wzjg, niedawno miałam sigoidoskopie - napisane jak byk - remisja (blizny i psedudopolipy - którymi mam sie nie przejmowąc), biore tylko sulfe 2x2.

Kupka, jakby się rozrzedziła, ale bez przesady no i bez krwi.

Pewnie jestem przewrażliwiona ale może mam bić na alarm i szturmować nasze przychodnie ... a może ktoś miał tak jak ja?

pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: dziwny ból brzucha

Post autor: Linda123 » 27 paź 2008, 15:26

ewcia_75 moje bóle jelit też są podobne do ... :roll: . Często myle je np. zapaleniem przydatków, zresztą nie tylko ja bo i lekarze też, bo boli w okolicach jajników i po naciśnięciu brzucha. Obserwuj się kochana, może to tylko chwilowe. Jakby bardzo bolało albo dłużej poszłabym do lekarza.

ps. Możesz też sobie przecież zwiększyć sulfę na 3x2 nawet do 4x2.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

elizabet-70
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 28 paź 2008, 11:19

Przyłanczam sie do was bo też miewalam takie bole podobne do tych babskich.Ginekolog śmiało diagnozował zapalenie przydatków dawal antybiotyki i co najlepsze butapirazol a ja po nich często w wc bylm bo to pogarsza nasz stan.
Teraz tez tak czasem miewam(te bole) ale przechodzą trwają 1 dzień i tez biorę tylko salofalk.Więc może to nam będzie już towarzyszyc.Pozdrawiam
ela

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 29 paź 2008, 18:11

też mam często takie bóle :) a raczej :( staram się wtedy (oczywiście po pracy) zrelaksować, poleżeć chwilę chociaż w spokoju... przydaje się też termofor, którego uroki odkryłam stosunkowo niedawno. często zasypiam z termoforem "przytulonym" do brzucha - działa też częściowo na psychikę. [a co do nazewnictwa - to chyba w naszym przypadku nie ma czego się wstydzić, skoro potrafimy mówić prosto o jelitach i wszystkim co z tym związane, to chyba nie ma powodu bać się pewnych określeń i nazw - to tylko tak a PROPOS TEMATU :wink: ]
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

elwik18
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: elwik18 » 16 cze 2011, 20:26

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podpisuję się pod już istniejącym.

Już drugi dzień mam silne bóle brzucha, ciężko ten ból opisać ale brzuszek boli cały czas, a dodatkowo pojawiają się takie silne skurcze, prawie jak przy porodzie :cry: Przy najmniejszym dotknięciu brzuszysko boli, troszeczkę pomaga gorący prysznic, ale niestety tylko na chwilę. No i jest jeszcze nocka, która też nie jest przesypiana spokojnie, bo niestety przy najmniejszym obrocie czuję jakby moje jelita zmieniały położenie.

Obecnie moje CU jest w remisji, zażywam Asamax 3x2tabl.

Czy ktoś z was miał podobne dolegliwości??
Czy mogę zażywać jakieś tabletki przeciwbólowe? - dzisiaj nie wytrzymałam i zażyłam paracetamol, no-spa niestety nie pomaga.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 cze 2011, 20:49

elwik18 pisze:Czy ktoś z was miał podobne dolegliwości??
Czy mogę zażywać jakieś tabletki przeciwbólowe?
tak,dość często.
Z tymi tabletkami to jest różnie,...
No-spa niestety nigdy mi nie pomagała,pomaga Poltram Retard w "różnej wysokości" i dawce,czasem do tego APAP.
Powinnaś jednak z lekarzem skonsultować te bóle,one nie zawsze muszą oznaczać zaostrzenie jelitowe.
:wink: prysznic to najlepsza chwila dnia,taki gorący :razz:
Spanie...no tak...to zupełnie inna sprawa .
Od dawna nie umiem przespać całej nocy...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 16 cze 2011, 21:07

elwik18 pisze:Czy ktoś z was miał podobne dolegliwości??
Czy mogę zażywać jakieś tabletki przeciwbólowe? - dzisiaj nie wytrzymałam i zażyłam paracetamol, no-spa niestety nie pomaga.
moja córka też ma takie skurcze, tak jka pisze obyty nie zawsze jest to zapowiedzią zaostrzenia, a np.tylko objawem zjedzenia czegoś nieodpowiedniego.

No-spa też na nia w ogóle nie działa, nawet Forte, ale swego czasu Misia mi poleciła Spasmolinę i (po konsultacji z lekarzem) zakupiłam ten lek-przeciwskurczowy- i widać, że pomaga. Jest co prawda na receptę, ale jak gastro udzielił mi pozwolenia na stosowanie to zwykły lekarz 1szego kontaktu może ją wystawić.
Zdarzyło się, też tak, że bolał mocno ją brzuch i były te skurcze póżnym po południem i nie było już lekarza w przychodni, ale jak poprosiłam o ten lek w aptece to Pani mgr sporządziła tzw.receptę apteczną, sprzedała mi lek a ja zobowiązałam się receptę dostarczyć póżniej.
Tu ulotka od Spasmoliny :

http://www.doz.pl/leki/p2423-Spasmolina
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

bella82
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: świętokrzyskie

Post autor: bella82 » 17 cze 2011, 16:40

Przyłączam się do wątku.Dzisiaj nagle zaczął mnie dziwnie boleć brzuch,takie połączenie bólu w prawym dole biodrowym+ ból jak przed miesiączką,tyle że mam 11 dzień cyklu.Trochę się martwię i nie wiem co robić :cry: Ból jest dosyć silny(utrudnia chodzenie),a może to wyrostek a ja nie pojadę do lekarza bo tłumaczę sobie że to Crohn ( mam podejrzenie CD bez potwierdzenia w hist-pat) :cry:
Biorę Pentasa 2*2 tabl.

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: eni80 » 17 cze 2011, 18:43

bella82 pisze:Ból jest dosyć silny(utrudnia chodzenie)
Też mam takie dolegliwości dość często . Czasami jak wstaje z pozycji siedzącej to tak zaboli jakby mi ktoś coś wbijał i chodzić się nie da . Po chwili mija , zrobie dwa kroki i znów ból . też sobie tłumacze , że to pewnie przez chorobę i tak już mam
eni :serce: :serce: :serce:

elwik18
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: elwik18 » 17 cze 2011, 19:46

maggie0278 pisze:moja córka też ma takie skurcze, tak jka pisze obyty nie zawsze jest to zapowiedzią zaostrzenia, a np.tylko objawem zjedzenia czegoś nieodpowiedniego.
I właśnie chyba tak było u mnie, to chyba odzew na truskawki no i kiełbaskę z grilla. Dzisiaj, trzeciego dnia bólu brzucha, nastąpiła znacząca poprawa. Dalej czuję, że "mam coś" w brzuszku ale przynajmniej nie boli mnie przy każdym dotknięciu. Wybierałam się też do lekarza, ale niestety jest na urlopie, a do innego nie chcę iść. Mam nadzieję, że skoro jest tak znacząca poprawa, to wszystko minie.

Maggie0278 - dzięki za info o spasmolinie - właśnie dzisiaj rano ją kupiłam, udało się bez recepty.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 17 cze 2011, 20:41

Też mam takie bóle czasami, ale nie zaobserwowałam po czym one właściwie występują. Aż trudno mi się chodzi, kiedy zaczyna mnie tak boleć. Zwykle też ten ból nie trwa długo i ustępuje po zrelaksowaniu się i odpoczynku.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”