Bardzo boli brzuch od dłuższego czasu

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chory
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Bardzo boli brzuch od dłuższego czasu

Post autor: chory » 23 lis 2008, 20:17

Witam.Zacznę od szczegółowego opisania moich dolegliwości oraz leczenia.Ponad dobry rok temu zauwarzyłem przy wypróżnianiu krew w stolcu, wzdęcia,nigdy nie bolał mnie przy tym brzuch, wypróżnianie było w normie.Leczenie podjąłem u lekarza rodzinnego który mnie skierował do chirurga.Chirurg po rektoskopii stwierdził że mam jakiś guzek krwawniczy i zaczął mnie leczyć jakimiś czopkami robionymi na zlecenie oraz maściami.Leczenie po trzech miesiącach nie przyniosło żadnego skutku.Skierował mnie do innego specjalisty w szpitalu.Nowy chirurg też przepisał mi jakąś maść domowej roboty, i to samo po kilku miesiącach brak efektów leczenia.Wkońcu trafiłem do prywatnego lekarza proctologa, po rektoskopii stwierdził że mam wrzodziejące zapalenie jelita.Przepisał mi na początek pentase w czopkach oraz juconol 250mg, zauwarzyłem poprawe w moim stanie zdrowia, oraz skierował na kolonoskopie(trzy miesiace temu) która wykazała(cytuje):
Chory leczony z powodu kolitu/makroskopowo/-potwierdzono zmiany zapalne w rerektum.Brak podstaw do jednoznacznego rozpoznania colitis ulcerosa.Kontynuacja farmakoterapii.
Czyli fachowo zaklasyfikował moje dolegliwości, w moim życiu pojawiła sie nadzieja.Więc przepisano mi znowu pentase czopki 2x1czopek dziennie(4opakx14szt) i juconol, z tym że teraz w wiekszych ilościach opakowań tak by leczenie trwało dłużej i bezprzerw.Gdzieś po zurzyciu 3 opakowań pentasy zauwarzyłem że zaczyna mnie pobolewć brzuch ponad pępkiem i z dnia na dzień nie ustępował.Ból występował chwilowo i znikał, dało się z nim jakoś żyć normalnie.Zaczołem się martwić i po przeczytaniu ulotki Juconolu stwierdziłem że bóle brzucha są skutkiem ubocznym zarzywania tego leku.Odstawiłem Juconol, o czym poinformowałem lekarza.Pentase dalej zażywałem lecz ból z dnia na dzień stawał się coraz bardziej nie do zniesienia.Wkońcu odstawiłem również pentase.I od kilku dni ból brzucha utrzymuje się się 24h na dobę, występują kilka razy dziennie biegunki, boje się cokolwiek jesć by nie pogarszać bólu brzucha, wzdęcia mam tylko przy wypróżnianiu.I nie pomaga imbuprom ani apap.Jedynie ketonal forte zbija ból w 80% który zażywam co 6h bym mogł jakoś funkcjonować i spać.Oczywiście z tym bólem brzucha byłem już dwa razy u lekarza rozinnego który przepisał mi Sulfasalazin EN 500mg 3x1tabl, oraz Duspatalin 200mg oraz Polprazol 20mg jako osłone dla żołądka ze względu na ketonal.Wczoraj pojechałem na pogotowie na którym stwierdziłem że nie otrzymałem fachowej pomocy, jedynie zrobiono mi rentgena w którym nic nie wyszło.Lekarstwa te zarzywam od trzech dni, ból potrafi być nie miłosierny tak jakby ktoś momentami wbijał mi tępy ołowek od wewnątrz, brzuch jakby był wypychany od wewnątrz.Za cztery dni udaję się do proctologa w celu ponownego badania rektoskopii.Nie wiem komu mam ufać, kto mi skutecznie pomoże.Czy ludzkie zdrowie, życie ma jakąś wartość dla lekarzy?Proszę pomóżcie mi, dajcie mi jakaś wskazówkę, jakąś nadzieje.Pozdrawiam

chory
Debiutant ✽

Re: Bardzo boli brzuch od dłuższego czasu

Post autor: chory » 23 lis 2008, 21:51

Dziękuję za odpowiedź.Myślałem że wkońcu trafiłem do odpowiedniego fachowca którym okazał się proktolog.Wcześniej nie miałem żadnych dolegliwośći z brzuchem,nigdy mnie nie bolał, nawet nie znałem uczucia bólu brzucha aż tu nagle cały świat się zawalił.Jestem z Krakowa wiec zapewne może uda mi się chociaż by jutro udać do jakiegoś gastrologa, ale co mam zrobić z proktologiem do którego mam iść za kilka dni?

chory
Debiutant ✽

Post autor: chory » 24 lis 2008, 16:05

Byłem dziś na ul.Śniadeckich u pani dr.Michalskiej.Zbadała mnie i kazała zrobić gastroskopie i USG i przyjsc za tydzien.Podejżewa że mam wrzoda w żołądku.Przepisała mi jakieś leki, pomimo że nadal czuję ból.

chory
Debiutant ✽

Post autor: chory » 25 lis 2008, 15:35

Ledwo przeżyłem gastroskopie a już lekarz zapowiedział mi następną kontrolną ale za free, muszę mieć tylko skierowanie do gastrologa od rodzinnego.Stwierdził u mnie zapalenie żołądka, zabronił zażywać ketonal.Jedynie mogę brać imbuprom lub paracetamol które nie uśnieżają mi bólu :cry:

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 25 lis 2008, 18:11

Z tego co ja się orientuję (a rownież mam kłopoty żołądkowe) to ibuprom jest również lekiem przeciwzapalnym i nie jest wskazany przy problemach z żołądkiem.Może żle zrozumiałeś lekarza?Jedynie paracetamol :!: i jeśli zajdzie potrzeba rozkurczowe np no-spa.

chory
Debiutant ✽

Post autor: chory » 26 lis 2008, 18:23

Najgorzej jest po posiłku, aż wyję z bólu.Ból promieniuje aż pod żebra z lewej i prawej strony.Na noc muszę zażywać ketonal gdyż tylko on daje mi szanse na sen.W ciągu dnia łykam paracetamol.Chciałbym wiedzieć wkońcu kiedy przestanie boleć, kiedy będę mógł coś zjeść bez strachu.A jutro już muszę iść do pracy, echhhhh

agnieszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 27 lis 2008, 09:44

Widzę, że sytuacja lubi się powtarzać, podobną historię miała ostatnio moja koleżanka. Okazało się , że wielkiego wrzoda w żołądku i te bóle nie dawły jej normalnie funkcjonować.
Ketonalem szkodzisz sobie, tu niby pomaga na ból, ale uwierz mi, że dopóki nie masz pełnej diagnozy i biorąc nadal ketonal możesz doprowadzić się do nieciekawego stanu.
Bierz paracetamol, przy naszych schorzeniach my nie możemy brać leków przeciwzapalnych. Pozdrawiam i życzę szybkiej pełnej diagnozy i oczywiście dużo zdrówka :)
Gabi

chory
Debiutant ✽

Post autor: chory » 27 lis 2008, 10:03

Agnieszko ja mam już diagnoze.Pisałem wyżej że po gastroskopi i USG lekarz stwierdził u mnie zapalenie żołądka, chyba ze patrzysz na opis koło nicka.Zauwarzyłem już lekką poprawę lecz pojawiło się kłucie po bokach a najwiecej w lewym boku.Co do ketonalu to rozumiem, staram sie jak mogę i dziś zażyłem jedną w nocy.W ciągu dnia zażywam paracetamol.

agnieszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 27 lis 2008, 10:46

Mam nadzieje ze to pełna diagnoza. Uważaj na siebie . Pozdrawiam
Gabi

chory
Debiutant ✽

Post autor: chory » 28 gru 2008, 13:20

Witam.Minął już miesiąc od podjęcia leczeniem.Leczony byłem controloc 40mg oraz duspatalin 200.Bóle w nadbrzuszu oraz kolki minęły, czyli prawdopodobnie zapalenie żołądka zostało wyleczone tak jak przewidział lekarz, określił że po 4 tygodniach bedzie okey.Controloc kazał mi zażywać 2x1tabl przez 3 tyg a nastepnie 1 tabl.Pomimo że nie maiłem już bóli leki przyjmowałem nadal.We wigilie straszanie się chyba strułem, prawdopodobnie jedzeniem, wszystko zwymiotowałem i zaczęły się problemy.Skręty kiszek, nasilone biegunki(zapachy nie do wytrzymania), odruchy wymiotne, mdłości, brak apetytu.Zauwarzyłem że chwile po zażyciu controlocu zczynam mieć wszystkie wyżej wymienione objawy.W piątek czyli 26.12.08 postanowiłem całkowicie odstawić controloc.Na drugi dzień stwierdziłem znaczną poprawę.Minęły już prawie ponad dwa dni ale nadal mam problemy ze spożywaniem posiłków, nic mi nie smakuje, nie mam apetytu a czuję głód, jak coś zjem to mnie mdli.Próbuje już nawet leczenia miodem, pije klarowne soki(po pomidorowym jakoś mi lepiej).Nie mogę sobie pozwolić na zwolnienie lekarskie, mam nie normowany czas pracy.Macie jakieś pomysły?

netinas
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: netinas » 29 gru 2008, 17:02

a kamieni w woreczku nie masz??

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 29 gru 2008, 17:05

w pęcherzyku znaczy sie :) najlepiej pojsc na USG
Obrazek

netinas
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: netinas » 29 gru 2008, 17:10

no tak masz ranko rację :mrgreen: (jakoś myślałam, że można powiedzieć również woreczek żółciowy :oops: )

chory
Debiutant ✽

Post autor: chory » 29 gru 2008, 17:20

Przepraszam ale zapomniałem dodać że miałem robioną gastroskopie i USG.Nie mam żadnych kamieni.Nad ranem i przed południem łykłem stoperan i nawet teraz czuje się lepiej.Odważyłem się i zjadłem z apetytem paróweczki dla dziecka, jest to pierwszy tak poważny posiłek.I jak narazie zjadłbym ich więcej :razz:

90Christin
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: 90Christin » 31 gru 2008, 18:13

Nie chciałam zaśmiecać tutaj miejsca nowymi wątkami i chciałam tylko zapytać, a kojarzę, że już pytałam; jaki to jest ból brzucha przy CU? Czy one z czasem robią się coraz gorsze? Jak one zaczynały się u Was pojawiać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”