CD a Klinika Gastro

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

CD a Klinika Gastro

Post autor: milko » 01 sty 2009, 19:09

Dawno tutaj nie byłam i trochę się u mnie przez ten czas pozmieniało... niestety na gorsze.
Do remisji jakoś nie mogę dojść, lekarz wciąż eksperymentuje z lekami robiąc ze mnie królika doświadczalnego a ja stale męczę się z bólem brzucha, biegunkami i gorączką.
Niedawno wróciłam z Kliniki Gastro w Bydgoszczy i choć wiązałam z tym miejscem duże nadzieje niestety przeliczyłam się. Powiedzieli mi nawet że to nie Crohn... ale sterydy biorę nadal... Eh, sama już nie wiem...
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: CD a Klinika Gastro

Post autor: Joanna505 » 06 sty 2009, 19:01

Rozumiem Cię doskonale. Ale trzeba wiedzieć NAPEWNO czy to Crohn czy nie Crohn bo w końcu od tego zależy nasze zdrowie. Póki co nie daj uśpić swojej czujności... i pamiętaj, że nadzieje na ewentualny brak teko paskudztwa, to dobra wiadomość. Trzymaj się!
Joanna
Witam Cię

dymek
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: dymek » 06 sty 2009, 22:11

mialem podobne przejscia jak ty tyle ze na oddziale gastro w klinice na przybyszewskiego w poznaniu pomimo iz mialem zdignozowana cd po miesiacu pobytu i faszerowania mnie dziwacznymi specyfikami stwierdzili ze to chyba nie crohn i wywalili na oddzial chorob zakaznych :doh: wiec sie niczym nie stresuj tylko szukaj dalej odpowiedniej kliniki lub lekarza :wink:

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: milko » 07 sty 2009, 12:22

Oboje macie rację, tylko że teraz sama już nie wiem w co wierzyć. Męczyłam sie kilka lat z objawami, nikt nie wiedział co mi jest. W końcu ktoś powiedział ze to Crohn, zaczęto mnie leczyć sterydami. I nagle po roku, można powiedzieć ustawionego leczenia, lekarz którego uważam za świetnego specjalistę w tej dziedzinie informuje mnie że to jednak nie będzie Crohn, bo nie pasuje mu to do wcześniejszego przebiegu choroby.
Ale jednocześnie nie stawia żadnego innego rozpoznania i utrzymuje dotychczasowe leczenie sterydami. Mam teraz taki mętlik, że sama już nie wiem.
Poszukam innego specjalisty, bo chyba nic innego mi nie pozostaje :cry:
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 sty 2009, 14:22

Nie rozumiem - sterydy jako leczenie przewlekłe?? Sterydy to leki szybko wprowadzające w remisję i powinno się nimi leczyć tak krótko jak to tylko możliwe. przewlekłe branie sterydów ogólnych musi być uzadasnione sterydozależnością, przy braku odpowiedzi na immunosupresję.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: milko » 07 sty 2009, 19:39

Tak, cały czas na sterydach. Miałam zmieniane już 3 razy, jak dotąd nie doprowadziły do remisji. A immunosupresji nie próbowano, choć straszono mnie tym wielokrotnie.
Więc pewnie masz rację, ale jak dotąd żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”