CU a duży wysiłek fizyczny?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidekch
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

CU a duży wysiłek fizyczny?

Post autor: dawidekch » 15 sie 2010, 19:34

Witam

Przed tym jak dopadła mnie choroba zmieniłem pracę i obecnie pracuje na budowie.
Po jakimś czasie zauważyłem, że po całym dniu strasznie bolą mnie palce. Wracam z pracy i nie mam siły na nic. Gdy rano się budzę nie mogę rozprostować palców. Po chwili to przechodzi i jest w miarę dobrze.
Codziennie biorę witaminy i nic to nie pomaga. Oprócz tego biorę sulfasalazin en 3x2 tabletki.

Czy wiecie co może mi pomóc na te dolegliwości?

Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Re: CU a duży wysiłek fizyczny?

Post autor: Patryk » 15 sie 2010, 19:39

Ja nie mam siły na duży wysiłek, wymiękam też przy czymś co w jakiś sposób zależy od pracy kręgosłupa.
Nie odmawiaj dobrego tym, którym się ono należy, gdy akurat jest w mocy twojej ręki je wyświadczyć (Przysłów 3:27)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 15 sie 2010, 20:50

dawidekch pisze:Gdy rano się budzę nie mogę rozprostować palców. Po chwili to przechodzi i jest w miarę dobrze.
z tymi palcami - u nog zreszta tez - czesto prostuja mi sie nawet przy klawiaturze,
zeby je "wyluzowac" to klopot,najczesciej pomaga trzymanie ich pod "lecaca" woda z kranu.
Od jakiegos czasu biore asparagin jako uzupelnienie magnezu i potasu,
sprawdz moze i u ciebie zadziala.
Ortopeda na wszystkie bolowe sprawy ma jednostke chorobowa"reaktywne zapalenie od CU"..neurolog swoje tez doklada,ale po mojemu to wlasnie ubytki
magnezu ,potasu czy jeszcze czegos tam (indywidualnie) powoduja takie niedyspozycje,warto to sprawdzic odpowiednimi badaniami.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: barney » 16 sie 2010, 21:48

dawidekch pisze:Gdy rano się budzę nie mogę rozprostować palców. Po chwili to przechodzi i jest w miarę dobrze.
Mam podobnie,sztywnienie palców rąk,ale myślę że to od kręgosłupa.
Przechodzi,gdy ruszam energicznie,i strzepuję aż krew napłynie.

Praca na budowie jest ciężka, jednak gdy nie masz zaostrzenia,i choroba pozwala
na taki wysiłek,to już Twój wybór.

Powinieneś zdać sobie sprawę,że nasze schorowane jelitka,mogą zbuntować się
na tyle,że trzeba będzie poszukać lżejszego zajęcia.
Bertrand Russell

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: deep navy » 17 sie 2010, 21:59

dawidekch pisze:Codziennie biorę witaminy i nic to nie pomaga
Co to za witaminy są, oraz w jakiej postaci je bierzesz?

Ja od 4 m-cy regularnie chodzę na siłkę i... że tak powiem... podnoszenie ciężarów dobrze na mnie wpływa (przez ostatnie 4 m-ce przytyłem około 4-5kg. Mam lepszy apetyt, gdyż mam większe zapotrzebowanie na energię), z tym, że ja ćwiczę do 75 min po 2-3 x w tygodniu. Nie wiem czy da się to porównać do pracy na budowie?
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

dawidekch
Debiutant ✽

Post autor: dawidekch » 18 sie 2010, 12:00

Witam

Problem w tym, że teraz mam aktywną formę choroby i od 3 tygodni jestem w domu. Lekarz zalecił mi branie witamin w dowolnej formie. Wcześniej brałem w tabletkach (nie pamiętam nazwy) a teraz pije plusssza.
Mam jeszcze jedno pytanie: Jak długo trwała u was biegunka z krwawieniem, bo już się meczę ze 3 miesiące i narazie nic nie pomaga.Wcześniej brałem pentase przez około 3 tygodnie ale nic nie dało i czułem się po niej fatalnie. Teraz biorę sulfasalazin en i też nie widzę wielkiej różnicy (chociaż samopoczucie jest trochę lepsze).
Oprócz tego schudłem 12 kg i cały czas waga mi spada.

Misia

Post autor: Misia » 18 sie 2010, 13:01

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 sie 2010, 13:48

3 miesiące krwawienie i jedyne leczenie to sulfa??? A gdzie wlewki? Sterydy? immunosupresja?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: deep navy » 18 sie 2010, 13:55

dawidekch, czy Ciebie leczy lekarz rodzinny?
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

dawidekch
Debiutant ✽

Post autor: dawidekch » 18 sie 2010, 14:43

Pod koniec maja rozpoczęły się delikatne krwawienia. Na wizytę u gastrologa dostałem się 8 lipca. Kolonoskopie miałem zrobioną 20 lipca i po niej lekarz przepisał mi pentasę w tabletkach 2x3 .Powiedział że jak ustąpią krwawienia to mam dalej ją brać a jak nie to mam się zgłosić do niego. Oczywiście nie przeszło i przepisał mi sulfasalazin en w takich samych dawkach. Biorę je od 10 dni i narazie nie widać większej różnicy.

Podczas kolonoskopii miałem pobierany wycinek jelita do badań i wyszło: Pełne rozpoznanie patomorfologiczne: in excisionibus examinatis colitis (proctitis) ulcerosa chronica activa.

A to jest opis Kolonoskopii: Sluzówka jelita do wysokości 25 cm obrzęknięta z licznymi owrzodzeniami i dużym krwawieniem kontaktowym. Badanie przerwano.

Misia

Post autor: Misia » 18 sie 2010, 18:41

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: anusia » 18 sie 2010, 21:52

dawidekch, ja się leczę w Lublinie ,jest tam naprawdę kilku świetnych lekarzy :prof Radwan ,lek med Laskowska ,prof Cichosz Lach,nie czekaj dłużej tylko uderzaj do nich :!:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

David
Debiutant ✽

Post autor: David » 18 sie 2010, 22:07

anusia pisze:dawidekch, ja się leczę w Lublinie ,jest tam naprawdę kilku świetnych lekarzy :prof Radwan ,lek med Laskowska ,prof Cichosz Lach,nie czekaj dłużej tylko uderzaj do nich :!:
Ja również leczę się w Lublinie, teoretycznie, bo już w sumie z 1,5 roku nie byłem na wizycie ;) I moim pierwszym lekarzem prowadzącym był właśnie prof. Radwan i niestety nie wspominam miło wizyt u tego lekarza, przez jakiś rok nie był w stanie mi pomóc, do tego czułem się jakby sugerował, że jakoby nic nie pomaga z mojej winy :/ Chciałem też dodać, że jak ktoś ma prof. przed nazwiskiem wcale nie znaczy, że potrafi leczyć (podejście do pacjenta też jest ważne).
Ja natomiast polecam dr Cezarego Łozowskiego, dość szybko mi pomógł, a przede wszystkim uspokoił.

Btw odpowiadając na pytanie z tematu. To ja akurat nie mam problemów z wysiłkiem fizycznych, regularnie ćwiczę na siłowni od ponad 2 lat oraz codziennie jeżdżę do pracy rowerem.

Pozdrawiam serdecznie

dawidekch
Debiutant ✽

Post autor: dawidekch » 18 sie 2010, 22:37

Moglibyście mi podać gdzie przyjmują lekarze w lublinie? Może być prywatnie.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 18 sie 2010, 22:47

dawidekch pisze:oglibyście mi podać gdzie przyjmują lekarze w lublinie
Tu znajdziesz informacje o lekarzach z Lublina,może się przyda:

viewforum.php?f=87
Nigdy nie mów nigdy...

ODPOWIEDZ