Błagam o pomoc!

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Błagam o pomoc!

Post autor: Natalia mini » 26 wrz 2010, 20:35

Witam!

Mam poważny problem. Otóż od ok pół roku nie biorę leków asamax w tabletkach i czopkach. Cu zdiagnozowano u mnie 4 lat temu. Miałam tylko jeden rzut(zaostrzenie) choroby przez te wszystkie lata. Wtedy, kiedy zdiagnozowano u mnie tę chorobę. Akurat wtedy też rzuciłam palenie. Od pewnego czasu wiele robiłam ze swoją psychiką w nadziei, że będę mogła żyć bez leków, gdyż znam taki przypadek. Po 3,5 roku odstawiłam wszystko. Zaczęłam też palić. Sytuacja wygląda następująco. Nie mam biegunek. Nie widzę żadnej krwi. Ból jelit zdarza się bardzo rzadko. Nie częściej niż raz lub dwa razy w miesiącu i jest krótkotrwały. Nie czuję się osłabiona chyba, że łapie mnie przeziębienie, albo za krótko śpię. Ilość wypróżnień bywa różna. Potrafię nie iść przez 3 dni, a potrafię czasem chodzić codziennie, przy czym nie są to biegunki. Jelito szczypało mnie może z dwa razy przez ostatnie pół roku. Jelita są spokojne, nie przelewa się jak za czasów farmakologicznych. Mój problem polega tylko na jednym. Potwornie schudłam! Odżywiam się prawidłowo. Nie piję mleka, kawy, sporadycznie alkohol.Poza tym uważam na to, co jem ( na terminy ważności, by nie przesadzać z produktami zawierającymi laktozę). Jem różnorodnie. Staram się ćwiczyć trochę fizycznie, ale nie za dużo.Wcześniej ok pół roku temu ważyłam 53 kg. Obecnie ważę 46 kg. I wciąż chudnę. Jestem przerażona, bo mam 170 wzrostu. Nie wiem, czego to przyczyna. Nie wiem, co mam robić i jak wygląda powrót do tabletek i czopków. Czy jelita na początku bolą? Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2010, 14:02 przez Natalia mini, łącznie zmieniany 1 raz.
Natalia

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Błagam o pomoc!

Post autor: Grzyb333 » 26 wrz 2010, 20:50

Byłaś z tym u gastrologa?
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Natalia mini » 26 wrz 2010, 20:58

Nie byłam, najbliższy termin za pół roku, na prywatnie obecnie mnie nie stać.
Natalia

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 26 wrz 2010, 21:07

Natalia mini, a byłaś u jakiegokolwiek innego lekarza?

To mogą być problemy z wchłanianiem, ale my tego nie stwierdzimy, tylko lekarz.
Powinnaś zrobić badania krwi, moczu, kału.
Zarejestruj się do swojego internisty, opisz co się dzieje i poproś o skierowanie.
To Ci zajmie max tydzień i nie musisz płacić.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Natalia mini » 26 wrz 2010, 21:10

Jakie to są dokładnie badania krwi?
U lekarza byłam z dwa razy. Rok temu na lato miałam robioną kolonoskopię. Wyszło, że mam zajęty tylko ostatni odcinek. Nic poza tym.
Natalia

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 wrz 2010, 21:16

Morfologia, pełna biochemia (w tym na pewno tarczyca TSH, T3 i T4). Mam też pytanie gdzie postawili diagnozę?? CU bardzo rzadko powoduje chudnięcie, bo nie zaburza wchłaniania - szczególnie w remisji.
Natychmiast udaj się do rodzinnego i powinnaś dostać skierowanie do szpitala w celu zdiagnozowania. To jest BMI poniżej 16 czyli wygłodzenie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Natalia mini » 26 wrz 2010, 21:31

Diagnozę postawiono w szpitalu na oddziale wewnętrznym. Zrobiono mi kolonoskopię, po tym jak miałam biegunki, które trwały 3 tygodnie. Dostałam wtedy asamax w tabletkach i leczenie wlewkami. Przeszło mi po miesiącu. Po wlewkach. Badanie to miałam dwa razy. Przy czym pierwszy wynik był gorszy z racji tego, że moje jelita krwawiły. Drugi był lepszy, bo nie miałam żadnych prawie objawów. Ale lekarze przyznali, że to CU. Zajęta odbytnica. Nie wiem, czy ma to coś wspólnego, ale mam jeszcze astmę. Biorę Ventolin i Cortare. Czy to może powodować u mnie takie chudnięcie?

Ps. jeśli chudnięcie nie ustąpi, grozi mi śmierć z wygłodzenia mimo, że jem?

[ Dodano: 26-09-2010 ]
Z innych objawów:

- Mam anemię od kilku lat z niedoboru żelaza. Niewyleczalną tabletkami, wciąż powracającą,
- Wysiłkowe i nie tylko napady duszności,
- Chudnę w zastraszającym tempie bez powodu, gdyż odżywiam się normalnie,
- Czasem puchną mi łydki,
- Częściej niż jelita boli mnie żołądek,
- Miewam biegunki,
- Mięśnie strasznie mi spadły, mimo ćwiczeń,
- Zaburzenia miesiączkowania, dość obfite miesiączki trwające do 6 dni,
- Często czuję mocne bicie serca,
- Szybko się męczę,
- Pogorszyła mi się sprawność intelektualna

To wszystko to objawy nadczynności tarczycy. Czy to możliwe, że postawiono mi złą diagnozę odnośnie astmy i Cu, a mam chorą tarczycę? Nigdy, ani w szpitalu, ani w ogóle nie zbadano mi poziomu TSH, T3 i T4.
-
Natalia

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: anusia » 27 wrz 2010, 07:26

Natalia mini, Większość z tych objawów które wymieniłaś pasują mi do moich tylko ,że ja mam cd crohna :neutral: Może zła zdiagnoza?Ale na pewno sama nic nie wymyślisz ,zrób badania :!:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 27 wrz 2010, 07:53

natalia mini

mam dokładnie tak samo robiłam sobie badania i u mnie wszystko ok.
:D

gregtech

Post autor: gregtech » 27 wrz 2010, 09:10

Natalia mini jak nie chcesz chudnąć to jedz minimum 3000 kcal dziennie. Zacznij liczyć kalorie dokładnie. Jak będziesz jeść to minimum to zobaczysz 300g na 10 dni spokojnie będziesz tyć a nie chudnąć. Mam podobny problem z wchłanianiem pokarmów jak jem mniej niż 3000kcal to chudnę w szybkim tempie, znacznie szybszym niż ty bo w ciągu tygodnia potrafię 2 nawet 3 kg "zrzucić" u Ciebie 7kg na 6 miesięcy to nie ma tragedii. Spokojnie :) Wypadaałoby sprawdzić tobie też jelito cienkie jak wygląda, bo tam sie wchłania głównie pokarm. Ale jak mowie jedz minimum 3000 kcal i będzie dobrze. Głowa do góry.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 27 wrz 2010, 10:00

Natalia mini, moja historia trochę podobna jest do Twojej. Po zdiagnozowaniu CU leki brałam jakieś 8 m-cy, potem odstawiłam. Miałam długą remisję (7lat), jednak szkody jakie sobie zrobiłam nie przyjmując leków są już nieodwracalne. Tak jak Ty miałam zajętą część jelita, teraz niestety zajęte jest całe (pancolitis). Od marca biorę regularnie leki i nigdy więcej samowolnie ich nie odstawię.
Weź skierowanie do szpitala, niech Ci lekarz napisze cito, nie działaj na własną rękę
i nie eksperymentuj, wymagasz pomocy lekarza. Co do diagnozy, czasami trudno jest określić czy to CD czy CU, dlatego trzeba być pod stałą kontrolą.
Pamiętaj, że nikt nie zadba o Ciebie lepiej niż Ty sama i zdrowia niczym nie zastąpisz.
Pozdrawiam.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: genus » 27 wrz 2010, 10:02

Natalia mini pisze:Czy to możliwe, że postawiono mi złą diagnozę odnośnie astmy i Cu, a mam chorą tarczycę?
Diagnoza niekoniecznie musi byc zla, choroba tarczycy moze byc swoja droga - np autoimmunologiczne zapalenie tarczycy moze wspolistniec z innymi chorobami z autoagresji i powodowac zbyt duzo lub zbyt malo hormonow tarczycowych w organizmie. ale to tylko jedna z mozliwosci. koniecznie trzeba jak najszybciej zdiagnozowac.
zalecenie minimum 3000kcal jest dobre, ale przy tak powaznej niedowadze, jesli masz problem z wchlanianiem lub silny stan zapalny np to i tak nie pomoze. ja dostawalam dozylnie tyle kalorii a i tak chudlam.
zanim trafisz na dalsze badania, na twoim miejscu dorzucilabym sobie preparaty zywieniowe typu nutridrink, ensure, a czasowo zrezygnowalabym tez z jakichkolwiek cwiczen fizycznych, wiem ze ruch jest zdrowy i potrzebny, ale przy takiej wadze lepiej czasowo sie oszczedzac.

Misia

Post autor: Misia » 27 wrz 2010, 10:05

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: genus » 27 wrz 2010, 10:23

No u mnie to niestety wynika z przykrych doswiadczen. Na pewnym etapie zlekcewazylam problematyke zywieniowa mimo biegunek, i ledwo z tego wyszlam z zyciem. Wage odrabialam duzo czasu, ale niestety, pewne konsekwencje zostaja na cale zycie, dlatego moze wrecz na wyrost wspomagam ten temat i marudze wszystkim o dozywianiu. Niedozywienie nie boli (na poczatku) i czesto sie je bagatelizuje.

gregtech

Post autor: gregtech » 27 wrz 2010, 10:55

Natalia mini pisze:Mam anemię od kilku lat z niedoboru żelaza. Niewyleczalną tabletkami, wciąż powracającą,
Jak wygląda poziom żelaza w krwi ?? Podaj konkretne wyniki, powiedz jak wyglądają poziomy B12 i kwasu foliowego.
Spróbuj uzupełnić żelazo produktem firmy OLIMP FERROCHEL, charakteryzuje się bardzo dużą biodostępnością i przyswajalnością
http://www.olimp-labs.com/pl/produkty/s ... el-zelazo/

ZAŻYWAJ 2 tabletki rano i 2 wieczorem , przez 2 tygodnie , po tym czasie zrób test na poziom żelaza, ferrytyny itp. Oczywiście zrób też test laboratoryjny przed zażywaniem. ZOBACZYSZ EFEKTY !

ALE PAMIĘTAJ !!! nie spożywaj żelaza w połączeniu z wapnem lub cynkiem bo to mija sie z celem nie wchłoniesz w ogóle żelaza !! Nie jedz tez w tym czasie produktów zawierających wapń i cynk. Zrób odstęp 2 godzinny miedzy zażyciem FERROCHEL a tabletek z wapnem czy cynkiem, czy żywnością zawierającą wapno (mleko itp).

Natalia mini pisze:Wysiłkowe i nie tylko napady duszności,
Natalia mini pisze:Często czuję mocne bicie serca,
Natalia mini pisze:Szybko się męczę,
Uzupełniaj Potas i Magnez, najlepej ChelaMag B6 firmy Olimp 2x1 plus Chela Potas 2x1 , porozmawiaj z lekarzem niech przepisze Ci propranolol 10mg jedna rano druga wieczorem. Problem powinien zniknąć po tygodniu.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2010, 10:57 przez gregtech, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”