Drożdżyca i zapalenie jelita grubego.

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arcticmoon
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Drożdżyca i zapalenie jelita grubego.

Post autor: arcticmoon » 04 lut 2011, 23:10

Witam.
Na początku grudnia pojawiła mi się krew w stolcu. Żywo-czerwona. Stolec normalny (nie miałem żadnej biegunki), ale obtoczony tąże krwią. Po kilku wizytach w Poradni Chirurgicznej dostałem skierowanie na kolonoskopię z podejrzeniem choroby Leśniowskiego-Cronha. Na karcie informacyjnej ze szpitala rozpoznano - Zapalenie jelita grubego - opisano: Wprowadzono aparat do jelita grubego. Na 6 cm od linii odbytu śluzówka odbytnicy intensywnie przekrwiona, matowa, pozbawiona rysunku naczyniowego, pokryta śluza (hist.pat)
Diagnoza: Procitis - Colitis ulcerosa ? (znak zapytania z uwagi na to, że wynik będe miał za 3 tyg, pewnie podejrzewają właśnie to). Czytałem sporo o tej chorobie i powiem szczerze, że coraz mniej się nią przejmuję, wiem, że można z nią żyć. Wiem również, że nie jest znana historia powstania tej choroby. Opowiem swoją historię, mam nadzieję, że nie zanudzę :P :

Otóż w wakacje zeszłego roku poznałem dziewczynę, z którą jestem do dziś. W grudniu poraz pierwszy pojawiła się u mnie wspomniana wcześniej krew w stolcu. Układając sobie wszystko pokolei, łącząc materiały, które przeczytałem na temat CU stworzyłem coś takiego:

Moja mama leczyła się na drożdżycę, poprzez ręcznik zaraziłem swój narząd płciowy. Tym samym zaraziłem moją partnerkę (ginekolog stwierdził u niej drożdzycę). Mi pojawiły się czerwone plamki na członku, małe krostki. Seks oralny spowodował pojawienie się krostek także w jamie ustnej, na krótką chwilę, poźniej znikneły przechodząc do ukł, pokarmowego w tym poźniej do jelit. I tam zaczęły się masowo rozmanżać wywołując u mnie zapalenie jelita.

Dodam, że moja partnerka przez krótki okres także miała krew w stolcu, ale do dziś już jej nie ma.

Stąd moje pytanie, czy rozwój choroby zapalenia jelita mógł powstać po takiej historii z drożdżycą ?

EDT. Proszę o przeniesienie tamatu na właściwe forum. Zagapiłem się ~!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”