Jak sprawić żeby rano stolec był twardy

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tatuaz1983
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Jak sprawić żeby rano stolec był twardy

Post autor: tatuaz1983 » 18 lut 2011, 13:19

siema :)

Co sądzicie ...obecnie mam zaostrzenie CU ale jakoś zawsze rano przy pierwszym wypróżnieniu najpierw wyprózniam się krwią i śluzem a potem idzie taki sobie jakby normalny stolec..razem z krwią.... po kilku juz zaostrzeniach w przeciąciagu lat zawsze to jest wlasnie największym problemem.... w czasie dnia już póxniej jest coraz lepiej i stolec jest uformowany lepiej..... i przypominając sobie moje dawne zaostrzenia własnie ten problem był najtrudniejszy do przeskoczenia....gdybym rano mógł się wypróżnic od razu "na twardo" to byłby już sukces z późniejszymi wizytami w wc....a więc... doradzcie.... co zrobić.. co zjesc ewentualnie na wieczór żeby rano na świeżo ciurkiem nie leciał sluz i krew...myślałem żeby na noc najesc sie bananów.... cholera nie wiem...ale muszę przeskoczyć jakos ten poranek zeby było lepiej...... pozdro :)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Re: Jak sprawić żeby rano stolec był twardy

Post autor: Natuśka » 18 lut 2011, 14:30

A to Ci zagadka :zastanawia:
Mnie też się to często zdarza- nawet zjeść niczego nie muszę, a tylko się napiję i już lecę... :razz:
Kiedy był "szczyt wszystkiego" (znaczy się śluz, krew i wszystko co możliwe) to piłam na noc smectę, albo brałam łyżkę mąki ziemniaczanej i popijałam szklanką wody. Czasem znacznie pomogło, czasem lekko zagęściło, a czasem bez zmian... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 18 lut 2011, 14:43

jak mam biegunki - to staram sie je zatrzymac stoperanem branym na noc i rano. co do bananów - to i tak pochłaniam ich sporo - ale dzien zaczynam własnie od nich - bez względu na to czy mnie goni, czy nie :|

i nie pije bombel łedy :E

Awatar użytkownika
tatuaz1983
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: tatuaz1983 » 18 lut 2011, 15:16

faktycznie dziwnie Corleone :neutral: nie doznałem tego jeszcze.... zapodam dzis przed spanie jakieś banany i zobaczę co będzie.... a brał ktos juz encorton na noc?? nigdy nie próbowałem ....

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 18 lut 2011, 15:25

tatuaz1983 pisze:a brał ktos juz encorton na noc??
przeczytaj w tym temacie viewtopic.php?t=3009&highlight=sterydy+rano post Tomy (piąty post)
proszę nie mieszać wątków, o lekach rozmawiamy w innym dziale
:]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 19 lut 2011, 14:49

Nie wiem jak to możliwe ale mi na sranko pomógł sanprobi i debutir biorę to od 8 lutego i po 4 dniach stolec zaczął sie formować i tak zostało.Nie doznałam tego stanu od 2 lat!Zawsze były luźne a w najlepszym momencie papkowate a tu prosze normalny klocek :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”