Objawy Crohn'a

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Re: Objawy Crohn'a

Post autor: Natuśka » 07 mar 2010, 22:24

No i jeszcze zauważyłam taką zależność: jeśli faktycznie jestem na diecie półpłynnej, papkowatej, czy jakby to jeszcze mógł nazwać, to czuję ból, ale taki znośny, tam sobie bulgoce, przeciska itp. Jeśli z kolei zjem coś w takiej normalnej postaci (nierozdrobnionej) to ból jest ostry i brzuch się robi większy, gazy i tym podobne sprawy... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 mar 2010, 11:32

Jakoś ty jesteś dziwnie leczona. Sulfa nie działa w cienkim, a wygląda, że masz zajęta okolicę kątniczo-krętniczą. Objawy mogą świadczyć o przewężeniu. Czy nie brałaś budenofalku dojelitowego, a z mesalazyn salofalk, bo asamax jak sulfa działa na jelito grube.
Chyba nie leczysz się w Poznaniu na przybysza???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 08 mar 2010, 15:34

Ja Mamci pisałam na maila :wink:
Diagnozę postawiono w Klinice Ogólnej i Kolorektalnej w Łodzi. Lekarzem opiekującym się był dr Trzciński, ale w gruncie rzeczy wstępną diagnozę postawił inny chirurg, który pracuje w szpitalu w Kaliszu. Dalszego leczenia podjął się ten drugi. Na początku brałam Salofalk 500, ale wystąpiła reakcja uczuleniowa. Miałam zmieniony na Asamax 500, ale skutki były takie same jak po Salofalku. Sporadycznie leczona byłam też Encortonem. Lekarz stwierdził, że jednak byłoby lepiej, jeśli znajdę sobie lekarza tam, gdzie studiuję, czyli we Wrocławiu, bo takie leczenie na odległość jest jednak utrudnieniem.
Finalnie zostałam na dwa miesiące (styczeń, luty) bez leków. Raz było lepiej, raz gorzej, ale więcej chyba tego drugiego. No i w końcu mnie zaostrzenie dopadło...i to nie małe w dodatku... :cry:

Sulfasalazynę przepisał mi dr Kempiński (jak na razie efektów działania- brak ;/ ).

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.

2. Normalne życie...

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 mar 2010, 22:19

spojrzałam na stopkę i widzę Sulfa 2 x 1 to znaczy 1g, czyli dawka podprogowa i nie na Cd o okolicy k-k. Standard to budesonid dojelitowy 9 mg. 1 gr Sulfy to tak jak szklanka wody w antykoncepcji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 08 mar 2010, 22:32

1x2 dotyczy cynku.
Sulfasalazin to 3x1 tabletka (dopisałam, bo w profilu dodałam,a na stopce zapomniałam :roll: ).
Ale to pewnie mimo wszystko, taka dawka stanu rzeczy nie zmienia :neutral:

2. Normalne życie...

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 mar 2010, 10:06

Nie zmienia. To jest dawka chemoprewencyjna, a nie lecznicza. Gdzie się leczysz???

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 09 mar 2010, 12:58

Teraz u dr Kempińskiego we Wrocławiu.
A tak w ogóle to chyba mam jakiegoś pecha do lekarzy... :neutral: Kalisz mnie zupełnie, że tak to określę- zlał, za symulantkę mnie mieli. Potem ta Łódź się zajęła, niby lekarz zawsze pod telefonem, ale mimo wszystko...

Chyba pozostanę przy Wrocławiu. Nie wiem: badania powtórzę, cokolwiek...?

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Madzialenkaaa
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Madzialenkaaa » 16 mar 2010, 19:56

Witam wszystkich. Jak rozpoznac chorobe Crohna... Trudno powiedziec moimi objawami był bol brzucha i biegunki( jak raz poszłam oddac kal to dostalam biegunke) i trzeba sobie wziasc tableteczke na wstrzymanie i było ok. Obecnie przeszłam przez kolonoskopie czekam na wynik wycinka jelita. Moj Crohn ma 10 cm długosci i znajduje sie koło wyrostka. Jest Mi ciezko z ta choroba bo to moj dopiero poczatek schudłam przez 2 tygodnie 7 kg. Przestrzega!!! Nie wybierajcie sie do szpitali!!! Idzcie prywatnie bo przez nich to ja bym wykorkowała!!! Pomyslcie jak mogł lekarz powiedziec do mnie" Bardzo Ci wspołczuje ale jak Cie otworzymy to Ci cos jeszcze niechcacy wytniemy, Ja Ci pomuc nie moge ale bardzo Ci wspołczuje" jak mozna tak powiedziec do pacjeta. Kolonoskopia nie jest taka straszna miałam ja robipna pod narkoza ale było ok przynajmniej juz wiem co mi jest i jakos moge zyc;]
Madzia

Awatar użytkownika
Madzialenkaaa
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Madzialenkaaa » 18 mar 2010, 18:53

W moim przypadku wiem kiedy spedze kolejny dzien na ubikacji...Czuje to po brzuchu.. Widze po brzuchu ze mam po puchniety ... Mnie stawy nie bolą ale kręgosłup masakrycznie ... Objawy Crohna sa rozne; biegunki,wymioty , bol brzucha,dreszcze, po smażonym niedobrze mi było rozne sa objawy .Trzeba znalesc lekarza dobrego a bedzie wszystko dobrze i przede wszystkim stałe kontrole USG co roczna Kolonoskopia. I bedzie dobrze ;] Mam taka nadzieje;] :wink:
Madzia

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 19 mar 2010, 16:00

Hm, objawy Crohna? Stary temat, a jakoś nigdy tu niczego nie napisałam... :neutral:
Sama mam objawów odrobinę, na szczęście dosyć rzadko :) Bóle brzucha lub odbytu, przelewanie w brzuchu, nudności po jedzeniu, wymioty (zwykle związane jednak z bólem głowy), wzdęcia, gazy, zaparcia (zwłaszcza przed badaniem), nagłe parcie na stolec, częstsze chodzenie do toalety i niepełne wypróżnienie - oto jak objawia się ten mój potwór :lol:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2010, 16:38 przez CatAnn, łącznie zmieniany 2 razy.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 19 mar 2010, 16:03

Mój Crohn objawia się bólami brzucha, biegunka do 5 dziennie i chyba było wszystko
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

naclaren
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

czy ktos ma podobnie

Post autor: naclaren » 03 wrz 2010, 21:08

powoli wpadam w depresje

zaczelo sie rok temu bolem piety myslalem ze to nowy but ale nie ustepowalo ortopeda zdiagnozowal zapalenie stawu skokowego. pojawily sie bole z prawej strony doszly wyproznienia 3-4 razy na dobe. od stycznia do kwietnia napady 3 dniowej goraczki po 38 stopni samo przechodzace, wykonalem na zywca badanie kolo i nie wszedl do okreznicy nie mogl stwierdzic co tam jest. od dwoch miesiecy ustawiczne bole w obydwu stopach jak za duzo w dzien chodze w nocy nie moge ustac rano budze sie z bolem poki nie rozchodze ale bol i tak do konca nie odpuszcza tylko lagodnieje. doszly tzw bole bladzace w miesniach, stawach, boli, puszcza itd. zaczynaja mnie bolec stawy w kolanach wysokie crp na poziomie 4.
od miesiaca regularnie o tej samej porze z rana stolec czasami w ciagu dnia nagle musze isc sie wyproznic. pojawily sie mrowienia ucisk pod lewa lopatka kaszel suchy. ciagle czuje jakbym mial stan podgoraczkowy. bole kregoslupa te naszczescie puszczaja.
generalnie u mnie sie to nasila i poglebia sie mam na mysli bole stawow i miesni. podczas przeciagania naglych ruchow czeste skurcze miesni. aha piecznie w okolicach odbytu zarowno w trakcie stolaca jak i w miedzyczasie. waze 110 kg tyle ile wazylem 5 lat temu nie chudne

kurcze cholernie sie martwie czy to nie SM. nie jestem leczony póki co farmakologicznie. czy ktos przy CD lub CU ma dlugotrwaly bol stawow mowie o takim rocznym??

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 03 wrz 2010, 23:16

naclaren pisze:wykonalem na zywca badanie kolo i nie wszedl do okreznicy nie mogl stwierdzic co tam jest.
Miałeś pobrane wycinki?
naclaren pisze:nie jestem leczony póki co farmakologicznie.
Lekarz nic nie zalecił? A inne badania?
naclaren pisze:czy ktos przy CD lub CU ma dlugotrwaly bol stawow mowie o takim rocznym??
Niestety ból stawów jest częsty przy CD,syn też się z tym męczy.
Nigdy nie mów nigdy...

malinka16362
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: malinka16362 » 26 wrz 2010, 13:31

Witam wszystkich!!! u mnie crohna wykryto w pazdzierniku 2009r. poczym sie troche zalamalam ale jednoczesnie ucieszylam ze w koncu wiem co mi jest :smutny: ja bole brzucha biegunki goraczke i na poczatku przez dluzszy czas wymioty mam odkad pamietam. lekarzy odwiedzalam czesto leczyli mnie na rozne schorzenia wycieto mi wyrostek a bole nie minely. czesto slyszalam na izbie przyjec ze symuluje i nikt mna sie nie interesowal. teraz biore duza iloc lekow w tym sterydy i czuje sie srednie bywaja lepsze chwile ale teraz znowu mnie dopadl bol i nie moge patrzec na jedzenie! jak czytam wasze posty to widze ze kazdy znas ma podobne objawy ale inaczej troche przechodzimy ta chorobe! ja sie strasznie boje ze sie jeszcze pogorszy :smutny: pozdrawiam

gregtech

Post autor: gregtech » 26 wrz 2010, 18:07

naclaren pisze:waze 110 kg tyle ile wazylem 5 lat temu nie chudne
Pomyśl o odchudzaniu, zrób badania na przeciwciała przeciwjądrowe ANA, ANCA, ASCA, na czynnik reumatoidalny, Walera-Rosego, i na bolerioze i na razie nie histeryzuj. Jak będziesz miał konkretne wyniki laboratoryjne to napisz.
Nikt nie jest prorokiem i nie powie Ci co jest jak nie zrobisz tych konkretnych badań, jak zrobisz powyższe plus do tego cała morfologia z rozmazem, OB, CRP, próby wątrobowe, ASPAT, ALAT, sprawdź sobie cholesterol (ciekawe jaki wygląda przy takiej wadze) to będziemy mogli pogadać ;) i zobaczymy co dalej :P
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”