jedyny objaw CD

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasia_8_8
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera
województwo: małopolskie

jedyny objaw CD

Post autor: kasia_8_8 » 12 sie 2011, 22:36

Witam,
czytając Wasze posty zostanawiam sie czy jest kots taki kto podobnie jak moj partner ma tylko jeden objaw CD a mianowicie silne czeste bóle brzucha? lekarze sie dziwią bo żadnych częstszych biegunek, żadnych krwawien. z wc korzysta normalnie jakby nic mu nie było....
jednak zdiagnozowano u niego CD.

pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: jedyny objaw CD

Post autor: Mamcia » 12 sie 2011, 22:46

A inne objawy?? Np zaburzenia w bad. krwi? badaniach obrazowych i endoskopowych?? niedowaga itp
Objaw to nie tylko sraczka, ale także to czego nie widać. W CD z zajęciem tylko j. cienkiego biegunki, krew jawna są stosunkowo rzadkie. Natomiast bóle mogą być spowodowane stanem zapalny, zwężeniami i innymi zmianami.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ELI
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ELI » 14 sie 2011, 16:29

ja rownież nie mam jednoznacznych objawów ale kolonoskopia wykazala jakies zmiany,a mam tylko bóle prawej strony brzucha i mialam złe wyniki krwi ale teraz są poprawne.
"Pójdźmy wszyscy do lodówki, tańczy szynka i parówki. Powitajmy mielonego i pasztetowego!" xD

pentasa 2g(granulat), budenofalk3mg

cd0303
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: cd0303 » 15 sie 2011, 12:37

ja tam miałam:)
moim jedynym objawem był ból brzucha po prawej stronie.
również mam CD.

atabe
Aktywny ✽✽✽

Post autor: atabe » 15 sie 2011, 12:50

Ja nie miałam kompletnie żadnych objawów, dopóki nie zaczęłam wymiotować i okazało się , że mam zamknięty żołądek. Dopiero wtedy zaczęły się wymioty i chudnięcie

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 19 sie 2011, 11:47

ja tez nie miałam żadnych objawów poza bólem brzucha od czasu do czasu
do czasu.... perforacji jelita
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

dorrrrris
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: dorrrrris » 22 sie 2011, 20:22

I ja również nie miałam żadnych objawów prócz- jednorazowo pojawiła się duża ilość krwi ale to był jeden jedyny raz,a potem się unormowało. Ale nie zbagatelizowałam tego i poszłam na kolo i wyszło CROHN dziadowski. Diagnoza mnie zabiła, bo kto by się spodziewał??

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 23 lis 2012, 20:13

witam

mam 33 lata, CD zdiagnozowano u mnie jakies pol roku temu podczas kolonoskopii w nastepstwie powtarzajacegych sie biegunek. pani doktor przepisala mi pentase 3x2 na miesiac kuracji z zaleceniem kontroli po jej skonczeniu. po 2 tygodniach leczenia dostalem bolow zoladka i pojawily mi sie problemy ze skora. dawke zmniejszylem do 3x1 co wystarczylo mi na nastepne 1.5 miesiaca.

w tym samym czasie zmienilem diete, zrezygnowalem ze slodyczy, alkoholu, ostrych przypraw, mleka i niektorych owoców. biore tran, debutir, zainteresowalem sie Qigong i generalnie ostro zwolnilem (kiedys bylem niezlym nerwusem). jade tak bez zadnych lekarstw juz jakies 3 miesiace nie mam problemow z biegunka, trzymam wage, nie nazekam na apetyt i generalnie jest ok poza badaniami krwi sprzed kilku dni ktore potwierdzaja ciagly stan zapalny CRP26, OB13

i tutaj moje pytanie do osob nieco lepiej obeznanych z tematem ;) czy w takim stanie dalej ladowac w siebie leki przeciwzapalne ktorych zawsze staralem sie unikac i doprowadzic chociaz do klinicznej remisji (o ile wogole taka nastapi) czy poczekac kolejny kwartal i zrobic je ponownie. bledem bylo nie zrobienie ich zaraz po kolonce wtedy mialbym jakies porownanie ale niestety taka roztrzepana man pania doktor.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 lis 2012, 20:39

Zawsze jak podajesz wyniki trzeba podawać normy. Rozumiem, że jest w mg/dl.
Leczenie jest symboliczne, ale aby cokolwiek powiedzieć trzeba znać wyniki wszystkich badań, a co najważniejsze jak część jelita jest zajęta chorobą.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 23 lis 2012, 22:52

zgadza sie CRP 26mg/l (norma 0-10), OB 13mm/h (norma 0-10, choc spotkalem sie rowniez z wartosciami 15 dla mezczyzn i 20 dla kobiet), reszte morfologii podaje ponizej:

Erytrocyty 4,70 mln/μl 4,5 5,80 ~
Leukocyty 10,6 tys/μl 4 10,00 H
Hemoglobina 14,0 g/dl 14 18,00 ~
Hematokryt 40,4 % 40 53,00 ~
Pałeczkowate 0
Neutrocyty 71 % 50 70,00 H
Eozynocty 2 % 1 5,00 ~
Bazocyty 0 % 0 1,00 ~
Limfocyty 18 % 25 45,00 L
Monocyty 9 % 1 10,00

na moje oko ciagle wyglada to na nieswoiste ale tak jak wspomnialem nie mam porownania do tego co dzialo sie 6 m-cy temu :/ rozumiem, że na CD w jelicie cienkim do zastawki (gastro wykazalo polipy na XII-stnicy, kolonoskopia to samo na zastawce plus blona cienkiego z podejrzeniem CD) jedynym rozsadnym wyjsciem z aminosalicylanow jest pentasa (ktora powodowala u mnie bol zoladka). zastanawiam sie czy nie mozna jej polaczyc w tym przypadku z jakimis lekami obnizajacymi ph soku (nie IPP) tylko cos takiego jak maalox itp? tak wiec wynika z tego, ze nie mam innej alternatywy jak pentasa lub leki sterydowe.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 lis 2012, 09:55

To cały czas za mało. Gnaj do Zamościa i skonsultuj z prof. Radwanem.

Edytamm
Debiutant ✽

Post autor: Edytamm » 27 lis 2012, 16:01

mojego syna też tylko bolał brzuch, jakieś 2-3 lata przed zdiagnozowaniem , do myślenia dopiero lekarzom dała niegojąca się rana pooperacyjna, która po 5-ciu miesiącach przekształciła się w przetokę

luqi
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: luqi » 27 lis 2012, 20:45

U mnie jedyny objaw to naciek zapalny z przetoką w okolicach wyrostka oraz IGg powyżej normy - pierwsze badanie 117, drugie 30, norma do 20. Poza tym żadnych bóli, luźnych stolców lub zaparć, bez krwi czy śluzu, regularnie codziennie. Kolonoskopia w porządku jedynie w hispacie powiększone nieco grudki chłonne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”