Gazy, bulgoty i przelewanie się w brzuchu przy CU?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Re: Gazy, bulgoty i przelewanie się w brzuchu przy CU?

Post autor: taloca » 14 maja 2012, 19:03

martita pisze:Xifaxan to dość cięzki lek, nie radziłąbym bez konsultacji z psychiatrą brać czegokolwiek.TYLKO ten lekarz może idealnie dobrać lek
dlaczego z psychiatrą? nie jest to przypadkiem antybiotyk? ;) który i tak musi przepisać lekarz, ale nie psychiatra.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 21:40 przez taloca, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 maja 2012, 20:29

Xifaksan jest antybiotykiem działającym miejscowo, czyli w jelicie i praktycznie nie przenikającym do krwi, a marticie widocznie się pomyliło z jakimś psychotropem.
Co do wzdęć, to mogą być skutkiem dysbakteriozy (polecam artykuły w kwartalnikach o mikrobiocie) i Xifaxan w towarzystwie probiotykowi może, ale nie musi pomóc.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Patrycja27
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Patrycja27 » 14 maja 2012, 20:35

U mnie również jest jak u Pana, przelewy i bulgoty. Nieważne gdzie, w szkole, na mieście, w domu. U mnie to są codzienne objawy. :roll:
A u taty (który jest niby zdrowy) bulgoty jak w balonie z winem. :lol:
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 19:12 przez Patrycja27, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Alfea » 29 sie 2012, 01:06

Zaiteresowałam się tym temate, bo dziś od dłuższej przerwy (pewnie dlatego, że są wakacje i nie ma większych stresów :) ) zaczęło mnie burczeć. :/
To jest nagorszy chyba ze wszystkich naszych objawów - raz musiałam wyjść z wykładu bo się pani doktor obracała w moim kierunku przy każdym burknięciu, a koleżanki pytały czy nie jestem głodna :D.
Do tej pory nie udało mi się wynaleźć dobrego rozwiązania. Nie wiem jak to jest, raz pomaga espumisan, czasem tylko duspatalin, a czasem wystarczy kilka dni z rzędu popić Activi. Ale zanim wymyślę, które z tych rozwiązań podjąć to już skoczę do :wc: tyle razy, że mi przejdzie ;), gorzej jak się jedzie tramwajem na zajęcia - gdzie tu się ukryć? :D
Ktoś gdzieś na forum sugerował, żeby mniej mleka jeść - ale niestety, umarłabym bez mleka! I choćbym miała się wić w zaostrzeniu to z mleka nie zrezugnuję, po prostu czasem czaję, że tak BAAAARDZO potrzebuję zjeść sobie miseczkę mleczka :D.
Wiecie co jest najlepsze na burczenia (moim zdaniem :) )? Odświeżacz powietrza xD.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: subzero » 29 sie 2012, 19:21

Ja z mleka zrezygnowalam i wzdecia sa mniejsze, bulganie tez. A mleko to bylo dla mnie cos cudownego po prostu. Zawsze je bede kochac :D
No ale oswiecono mnie, ze dorosly organizm i tak go nie trawi i moze ono narobic wiecej szkody niz pozytku, wiec nie nalezy z nim przesadzac i lepiej zjesc sobie twarogu czy jogurtu albo kefiru. Ale po nich tez miewam bulgoty, troche mniejsze ale sa.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 29 sie 2012, 19:53

subzero pisze:Ja z mleka zrezygnowalam i wzdecia sa mniejsze, bulganie tez. A mleko to bylo dla mnie cos cudownego po prostu. Zawsze je bede kochac :D
No ale oswiecono mnie, ze dorosly organizm i tak go nie trawi i moze ono narobic wiecej szkody niz pozytku, wiec nie nalezy z nim przesadzac i lepiej zjesc sobie twarogu czy jogurtu albo kefiru. Ale po nich tez miewam bulgoty, troche mniejsze ale sa.
Nie każdy dorosły nie trawi mleka, a jak go nie trawisz i bardzo Ci go brakuje, spróbuj jak będzie po tym specyfiku (enzym laktaza) http://www.doz.pl/apteka/p5440-Enzym_La ... ki__60_szt
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: ddlove » 29 sie 2012, 21:02

Mi zaczął się niedawno taki problem. Poradziłam się na forum, popytałam Pani Dr. DZIŚ która przepisała mi Xifaxan i do tego jakiś probiotyk na L. (nie mogę rozczytać, a jutro dopiero idę do apteki). Mam nadzieje że pomoże :wink: Tobie też życzę powodzenia. Bo tę bączki, wzdęcia i bulgoty to przekichana sprawa.. :oops:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”