Wrzodziejące zapalenie jelita grubego ograniczone do odbytni

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ulla2607
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego ograniczone do odbytni

Post autor: ulla2607 » 16 gru 2012, 02:39

Witaj .Czytam opi twojej choroby .Ostatnio piałas 4 grudnia dzi jet 16 jak sie czujez czy leki działaja ?
ulla

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: MartynaT » 16 gru 2012, 18:44

byłam u innego lekarza (mój był niedostępny) - poddał w wątpliwość chorobę - zaczynam się do tego przyzwyczajać, że lekarze traktują mnie jak wariatkę. Jasne - wymyśliłam sobie chorobę - tylko niech mnie ktoś oświeci po co? Po świętach idę do mojego lekarza i chcę, żeby znów wykonał mi badanie. Brzuch mało boli, bo jem duspatalin dwa razy dziennie. Próbuję czopki salofalku dwa razy na dobę, ale są wstrętne - wypływają i śmierdzą. muszę się podmywać z 15razy dziennie. dodatkowo mnie zapierają. krew raz za czas - mało. stawy dalej bolą.
CU + zaparcia, zajęta tylko odbytnica. Pentasa 1+1g nie pomogła, nieudana próba z Asamaxem. Wlewki Corhydron + Pentasa 1+1 pomogły. Teraz próbuję Wlewki z Salofalku, długo trwało żeby uzyskać efekt

revers

Post autor: revers » 17 gru 2012, 02:24

MartynaT pisze:byłam u innego lekarza (mój był niedostępny) - poddał w wątpliwość chorobę - zaczynam się do tego przyzwyczajać, że lekarze traktują mnie jak wariatkę. Jasne - wymyśliłam sobie chorobę - tylko niech mnie ktoś oświeci po co? Po świętach idę do mojego lekarza i chcę, żeby znów wykonał mi badanie. Brzuch mało boli, bo jem duspatalin dwa razy dziennie. Próbuję czopki salofalku dwa razy na dobę, ale są wstrętne - wypływają i śmierdzą. muszę się podmywać z 15razy dziennie. dodatkowo mnie zapierają. krew raz za czas - mało. stawy dalej bolą.
Przepraszam że zapytam , a czy brałaś pod uwagę , alternatywne metody leczenia ???
Czasami zastanawiam się , dla czego coś co jest skuteczne (przynajmniej w moim przypadku) - jest niekonwencjonalne , z wyraźnym podkreśleniem NIE.
Od czterech miesięcy opieram swoje leczenie na fitoterapii.
Czy jest to alternatywa dla sterydów i całej chemii nie wiem , wiem że na mnie działa.
Z doświadczenia wiem , że nie ma idealnych dla każdego metod leczenia , dla tego też
nie dziwię się że prawie wszyscy opierają się na medycynie konwencjonalnej.
Skoro jednak ona nie działa , a przynajmniej nie przynosi oczekiwanych efektów , dla czego nie spróbować ???
Zielarz którego odwiedziłem w sierpniu , potraktował moją chorobę jak katar , tak to przynajmniej odebrałem , w dodatku nie zapłaciłem nic za wizytę tylko 25 zł za torbę ziół.
Gdzież mu było do pięknego gabinetu i całego tego przepychu Pana profesora gastroenterologii , u którego zostawiłem osiem dych za kilkuminutową wizytę w luxmedzie , i prawie dwie stówki za leki.
Szkoda tylko że po tygodniu , od tej wizyty , wylądowałem na trzy tygodnie na oddziale w szpitalu , a po wizycie u zielarza , nadal normalnie funkcjonuję.
Oczywiście zalecam poczytanie opinii innych leczących się ziołami , wiem z doświadczenia
że zioła nie działają tak na organizm jak leki z apteki , dla tego wskazana jest zmiana sposobu odżywiania.
Proszę nie traktuj tego wpisu jako reklamę , rozumiem Twoje cierpienia bo sam miałem podobne problemy.
Życzę dużo zdrówka.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 18 gru 2012, 16:46

a gdzie ten zielarz przyjmuje?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

revers

Post autor: revers » 19 gru 2012, 14:54

Ja osobiście byłem w Lublinie , ale z tego co wyczytałem w sieci , sam sposób opiera się na metodzie leczenia Bonifratrów. Zaznaczam iż nie reklamuję i nie namawiam. Z tego co wiem konieczna jest OSOBISTA wizyta z opisem zdiagnozowanego schorzenia. Sama wizyta jest darmowa , natomiast przypisane zioła płatne. Najlepiej samemu poczytać na stronce.
http://bonifratrzy.pl/index.php?option= ... =20&page=4

krio
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: krio » 22 gru 2012, 15:50

witam jestem nowy na forum i musze komus opowiedziec swoja historie w wersji skroconej oczywiscie bo juz nie daje rady.
Zaczelo sie od biegunek nagle po antybiotyku trwających 1,5 roku. Powoli doszły bóle stawów, przewlekłe zmęczenie niestrawności, brak apetytu. Po wielu wizytach u lekarzy doczekałem sie na gastroskopie: slady po wrzodach, zapalenie, cechy przepukliny przełyku. Sigmoskopia ok. Po włączeniu różnych leków - sulfy, jakiś czopków i rożnych innych dalej biegunki. Po pół roku wybłagałem dosłownie kolonoskopie pełną w znieczuleniu ogólnym. Wynik: Niewielkie zmiany zapalne w odbytnicy, polip esicy i wstępnicy. Hist: coltis chronica non specyfica minoris gradu. Bez cech IBD. Przepisano jakies drogie czopki ktore wogole nie pomogly.
Od niedawna moje biegunki przeszly na zaparcia. Mam oglomne gazy ktorych nijak nie moge kontrolowac, bóle stawów, przewlekle zmęczenie, arytmie serca, zapalenie małżowin nosowych, dziąseł, bezsenność, hemoroidy i jeszcze wiele by sie znalazło. Wkurzony wybrałem sie prywatnie do gastrologa bo w takim stanie to ni pracować ni studiować. Wzieli mnie do szpitala. Gstroskopia: niewielki przekrwienie. Kolonoskopia: do zgięcia esiczo katniczego ok dalej nie wykonana bo mysłałem że umre a lekarz nie mógł sie dostać przez to zgiecie i napisał "ostre zgiecie esiczo katnicze". Miałem mieć w ogolnym ale z uwagi na arytmie niewiadomego pochodzenia bali sie uspic heh. Na moje bóle w okolicy pępka po macaniu mnie tysięczny raz napisali ze to kolka... Tomografia brzucha ok pasaż ok trche za wolne moje jelito jest koncowy odcinek zakontrastowal sie po 4h.
Badania krwi nie odbiegaja od normy ob 8 crp 12
Lekarz wkońcu zasugerował cos z glową i wypisali mnie z debretinem i anestelociem.
Na chwile obecną wypróżniam się po 6-9 dniach w meczrniach bólowych brzucha i hemoroidów. Bolą mnie stawy ze malo nie odpadną, arytmia serca, ciagle mi zimno mam ogromne gazy jakby fermentacja w jelicie ze szok itd itp
Nie wiem co ze soba juz robic mam dosc takiego zycia bo to nie zycie to męka i wegetacja...
Czy moj mozg może wymyślic takie objoawy, mam tak skrzywiona psyche?
mam 22 lata powinienem pracowac studiowac a nie mam sily z tymi wszystkimi chorobami...
HELP
wtf?

Lucilla
Debiutant ✽

Post autor: Lucilla » 28 gru 2012, 14:47

Ja mam zmiany ograniczone tylko do końcowego odcinka jelita grubego i mam takie pytanie: czy Was też tak boli... dupka?:)
Biorę Pentasę w czopkach 2x1 i zastanawiam się już, czy ten ból to objaw choroby czy wynik ciągłego wciskania tych czopków... Z czysto technicznego punktu widzenia wolałabym milion razy bardziej łykać tabletki, ale moja Pani doktor twierdzi, że w przypadku zmian na samej końcówce lepiej jest działać miejscowo. Dlaczego więc wciąż boli?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 gru 2012, 16:36

Możesz spróbować inne czopki o mniejszym gabarycie, za to częściej. Co do metody leczenia to słuszna, po co truć cały organizm??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 28 gru 2012, 18:55

Lucilla pisze:Ja mam zmiany ograniczone tylko do końcowego odcinka jelita grubego i mam takie pytanie: czy Was też tak boli... dupka?:)
to jest różnie w różnych okresach.
Czasem więcej bolą stawy,kręgosłup,oczy,a czasem wszystko naraz,czasem masz bóle tam gdzie piszesz.
To jest zmienne,jak zmienna jest nasza choroba.
Zdarzają się też okresy bez bóli,więc wszystko przed tobą.
Mamcia pisze:Możesz spróbować inne czopki o mniejszym gabarycie, za to częściej.
bardzo długo brałem czopki Salofalku,jest on bardziej przyjazny w aplikacji,więc może spróbuj i ty,teraz są już 1 g .
Ja zmieniłem je na Pentase, którą kiedyś odstawiłem,teraz dla mnie jest lepsza.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

krio
Debiutant ✽

Post autor: krio » 28 gru 2012, 23:34

ja chce umrzeeeeć :(
wtf?

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 gru 2012, 09:37

krio, czy obecnie bierzesz jakieś leki? Jaką stosujesz dietę. Większość objawów, które opisałeś może być skutkiem zaparć. Rozumiem, że pasaż poza wolniejszą perystaltyką nie wykazał zwężeń.
A głupie myśli trzeba wywalać z głowy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

krio
Debiutant ✽

Post autor: krio » 29 gru 2012, 18:19

mamcia leki tylko debretin i anesteloc... dieta lekkostrawna staram sie bo jakies zapalenie bylo w żołądku, ale wiadomo swieta byly... Dopiero po 240min zakontarastował sie końcowy odcinek jelita grubego podobno za późno ale nie wiem o ile bo normy podanej nie ma. Co ciekawe konrast pasaż 30 listopada a na rtg krzyża 3 grudnia widać zalegający kontrast, a TK 5 grudnia zaleganie środka cieniującego w kątnicy, wydłużenie pętli jelita grubego. Reszta ok.
Przepraszam, że chaotycznie pisze ale już tych objawów jest tyle, że ja już jestem na skrajnym wykończeniu psychicznym i fizycznym, a lekarze zdaja się nie dostrzegać wiekszych problemów.
Arytmia stwierdzona to skierowanie do kardiologa, zatoki to idź pan do laryngologa, stawy bolą na odczepnego masz pan skierowanie do reumatologa, ale lecz sie pan najlepiej na glowe...
Właściwie nie wiem, czy powinienem opisywać problemy na tym forum ale od biegunek się zaczęło więc podam wszystkie objawy jakie mniej wiecej mam:
Przewód pokarmowy:
brak apetytu, ciężkość po jedzeniu, szybkie uczucie pełności, uczucie długiego zalegania pokarmu po posiłku, najpierw były biegunki teraz są zaparcia 6-9 dni, olbrzymie gazy jakby coś fermentowało ciągle, brak uformowanego stalca, jest zielony często pływa, chyba tłuszczowy bo sie bardzo świeci. Uciskowy ból brzucha na środku w okolicach pępka
Reszta:
Kołatanie serca,
bóle stawów 24h na dobe, bez puchnięcia czy zaczerwienienia tak jak przy grypie boli wszystko najbardziej łokcie nadgarstki ramiona, strzelanie i przeskakiwanie tych stawów, problem z żuchwą również strzelanie okropny ból przy szerszym otwarciu, szczękościsk.
problem z małżowinami nosowymi, bez przerwy sciekajaca wydzielina do gardła ze można bańki ze śliny robić szczególnie po umyciu zębów i ciepłym posiłku,ciągłe zatykanie nosa w nocy, ciągłe uczucie niedrożności.
pieczenie, suchość i ciagłe zapalenia spojówek
Ciagle uczucie senności, bezsenność, płytki sen, brak siły w mieśniach, ciąge uczucie spiecia mieśni przez ten ból, czerwone-bolące krosty pojawiajace sie na ciele, zmęczenie przewlekłe i jeszcze sporo objawów....
Każdy z lekarzy coś tam wykryje tylko nikt tego nie łączy w całość albo traktują mnie jak wariata. A ja sie praktycznie z dnia na dzień stałem chory. Przed ostatnim pobytem w szpitalu miałem gorączkę 38,5 bez objawów grypy żadnych! 2 dni zdychałem.
Wiem że to głupie ale wolałbym mieć crohna czy CU bo sie da podleczyć a tak... wyląduje w psychiatryku bo z bólu padne albo se coś zrobie. Bo psychika mi siada nikt mi nie wierzy takjakbym zamiast studiować i cieszyć sie życiał wolał siedzieć w domu i cierpieć. Jak mam do cholery pokazać że sie czuje do dupy. Udawać omdlenie czy zacząć krzyczeć z bólu przez okno. Życie mi moje powalone ciało marnuje i nie widać światełka nadzieji na jakąkolwiek diagnoze. A kasy na prywatne badania juz nie mam. Ale spoko kogo obchodzi jakiś ja... Dziekuje za uwagę
wtf?

Lucilla
Debiutant ✽

Post autor: Lucilla » 29 gru 2012, 19:08

Zdarzają się też okresy bez bóli,więc wszystko przed tobą.

Nie mogę się doczekać:)
Nie mam doświadczenia z czopkami, ale ta Pentasa jest dość wredna, jeśli chodzi o aplikację...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 29 gru 2012, 19:30

Lucilla pisze:Nie mam doświadczenia z czopkami, ale ta Pentasa jest dość wredna, jeśli chodzi o aplikację...
fakt,ale ja nakładam na nią ociupinke maści :wink: lidoposterin, z lidokainą,czyli ze znieczuleniem.
Może też spróbuj ,tyle że musisz mieć receptę na nią.
http://www.doz.pl/leki/p4028-Lidoposterin
Wskazania: Zmniejszenie dolegliwości bólowych okolicy odbytu u pacjentów z guzkami krwawniczymi; wspomagająco w znieczuleniu przed i po badaniu przez odbyt.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 gru 2012, 21:09

Debretin
Działanie niepożądane: Często: nudności, wymioty, suchość błon śluzowych jamy ustnej, biegunka, niestrawność, bóle nadbrzusza, zaparcia, wzmożone pragnienie, zaburzenia smaku, zmęczenie, senność, zawroty i bóle głowy, apatia, uczucie zimna lub ciepła. Rzadko: zaburzenia rytmu serca, zaburzenia czynności wątroby, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Bardzo rzadko: niepokój, upośledzenie słuchu, zapalenie wątroby, świąd, pokrzywka, zaczerwienienie skóry, rumień wielopostaciowy, zatrzymanie moczu, zaburzenia miesiączkowania, bolesne powiększenie piersi u kobiet, ginekomastia, ból piersi.
pantoprazol też może mieć działania niepożądane. Nie jestem lekarzem, ale zastanowiła bym się, czy nasilenie objawów nie wiąże się wprowadzeniem leków.
To oczywiście nie wyjaśnia całokształtu objawów, ale chodzenie po rożnych specjalistach chyba niewiele da. Najlepiej znajdź myślącego internistę. Czy masz badania bakteriologiczne kału??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”