Wrzodziejące zapalenie jelita grubego ograniczone do odbytni

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego ograniczone do odbytni

Post autor: Piciu » 21 kwie 2013, 09:42

MartynaT pisze: Lekarz twierdzi, że może taki mój urok, że ta choroba będzie się cały czas tylko "tlić" i zasugerował, że chyba za bardzo się tym przejmuje i powinnam to po prostu "polubić". Ja jednak przed "polubieniem" rozważam konsultację u innego lekarza,

Ty nie rozważaj , tylko zmień lekarza w try miga :roll:

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: MartynaT » 18 wrz 2013, 18:32

Dawno mnie tu nie było, za dawno, ale w skrócie opowiem co się działo.
Czekałam, chciałam się zapisać do innego lekarza, oczywiście nie było miejsc, kasy na wizytę prywatną zawsze było żal, no a potem wakacje i czasu mało, bo tu trzeba jechać, tam, krwi z każdym dniem coraz więcej, ja coraz słabsza, stolce coraz częstsze, ołówkowate.
Aż w końcu się zebrałam.
Poszłam do innego lekarza i dostałam na dwa tygodnie, na próbę salofalk w tabletkach. Wlewka na noc bez zmian. W sumie 4g skoczyłam na 8. Dwa tygodnie minęły - nie pomogło. Dostałam Corhydron we wlewkach. Skończyłam je brać w zeszłą niedzielę, czyli 4 dni temu. Jak to po sterydach krwawienia nie ma. Jutro mam krótką kolonkę żeby zobaczyć co się tam dzieje, czy się coś przesunęło i czy potrzebuję antybiotyku.
CU + zaparcia, zajęta tylko odbytnica. Pentasa 1+1g nie pomogła, nieudana próba z Asamaxem. Wlewki Corhydron + Pentasa 1+1 pomogły. Teraz próbuję Wlewki z Salofalku, długo trwało żeby uzyskać efekt

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 19 wrz 2013, 00:06

To raczej dobre wieści, że Hydrocortison podziałał

Moja córka brała go tygodniami a i tak było krwawienie cały czas bo nic to nie pomagało

krótka kolonia to pewnie sigmoidoskopia. Warto zobaczyć czy śluzówka się podgoiła i zmniejszył się stan zapalny
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: MartynaT » 19 wrz 2013, 22:02

Już po badaniu. Jest pięknie. Widać, że był stan zapalny. Troszkę grudkowatej śluzówki, ale nie ma krwawienia przy dotyku, szczypaniu, jedna mała wybroczyna, jelito cudo! Zaleczona! Teraz mam 2razy dziennie po dwa salofalki i czopek pentasy na noc, czyli łącznie 3g na dobę. Zobaczymy na jak długo mnie to utrzyma w remisji.
Kurka nie spodziewałam się, że to tak gładko pójdzie, ale z drugiej strony, poprzednim razem po sterydach też OD RAZU było dobrze, krwawienia wróciły przecież dopiero po 2/3 miesiącach!
@maggie0278 przykro mi, że twojej córci sterydy nie pomagają, ale ona ma gorszy stan, to co u mnie, to ledwo można nazwać chorobą, zajęte 5 cm to przecież nic, widzisz - jedna seria sterydów i jestem nóweczka (ciekawe, na jak długo hehe...) ale trzymam kciuki za wasze zdrówko!
CU + zaparcia, zajęta tylko odbytnica. Pentasa 1+1g nie pomogła, nieudana próba z Asamaxem. Wlewki Corhydron + Pentasa 1+1 pomogły. Teraz próbuję Wlewki z Salofalku, długo trwało żeby uzyskać efekt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”