Bączki... :(

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Bączki... :(

Post autor: ddlove » 27 sie 2012, 19:05

Musiałam w końcu podpytać o to bo totalnie mnie to przeraża, więc zaczynam świrować. :cry: Jak w tytule chodzi mi o gazy.. <wstydliwy_temat> otóż od jakichś niecałych 2miesięcy dzień w dzień kilkanaście razy puszczam OKROPNE (cuchnące, jeden po drugim) bączki których w żaden sposób NIE mogę zatrzymać. :oops: Na początku myślałam że to przez jedzenie.. bo tak przeważnie jest. Przerzuciłam się na 2dni na sałatki i było to samo! Przy bączkach występuję wodnista biegunka i ból brzucha. Ze względu na to że w tę środe mam kontrol w MSWiA u dr. Piaścik zamierzam ją podpytać.. myślicie że mogę ją poprosić żeby mi coś przepisała, podpowiedziała?

Strasznie wstydzę się tych bączków :oops: , bo nie śmierdzą zwyczajnie a po prostu CUCHNĄ.. w domu siostra i rodzice wariują, totalnie mnie nie rozumieją. Siostra nawet wydziera się na mnie że wstydu nie mam.. , a ja nie mogę tego zatrzymać żeby chociaż dobiec do toalety, no po prostu nie mogę. W dodatku już w kolejny poniedziałek zaczyna się szkoła, klasa maturalna i na prawdę STRASZNIE by było sobie narobić wstydu pod sam koniec SQL. :oops:

Myślicie , że podpowiedziała by mi coś Pani dr.? i od czego to wgl może być? :oops:

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Re: Bączki... :(

Post autor: kalka_96 » 27 sie 2012, 19:31

ddlove pisze: od czego to wgl może być?
zapewne od przyjaciela Crohn'a
może po prostu zaczyna się zaostrzenia?
powiedz swojej gastrolog o tym problemie, w końcu musi coś poradzić

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 27 sie 2012, 19:36

JA na takie problemy gazowe dostałam Kreon i Debretin. Baki zdarzają się nadal, ale chyba nieco mniej...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 27 sie 2012, 21:39

ddlove, w ogóle sie nie przejmuj siostrą i rodzicami, Ty jesteś a ich zadaniem jest Ciebie wspierać, jak Ci zwracają uwagę to nie zwracaj uwagi. Mnie też bączki męczyły w szkole i cóż wypuszczałam je, jak sie udało to w wc a jak nie to nie trudno, życie, lepsze to niż wzdęcia od nie wypuszczania.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 27 sie 2012, 22:01

a moze od lekow masz jakis skutek uboczny? czesto tak mam np. od citalu czy tribuxu

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 27 sie 2012, 22:08

też się mecze z bączkami i nie wiem cóż na to zaradzić ale te popuszczania przy tym są niepokojące tak jak pisze kalka_96, może to od zaostrzenia?
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: ddlove » 27 sie 2012, 22:15

Tomek0700 pisze:a moze od lekow masz jakis skutek uboczny? czesto tak mam np. od citalu czy tribuxu
Od leków raczej nie cały czas od dłuższego czasu biorę te same
Też biorę pod uwagę zaostrzenie, na szczęście wizyta już w środę :wink: o tyle dobrze.

[ Dodano: 29-08-2012 ]
DZIŚ MIAŁAM WIZYTĘ W MSWiA
Dzięki wszystkim za porady. Dr. Piaścik u której byłam dziś na wizycie kontrolnej po usłyszeniu o moim problemie przepisała Mi XIFAKSAN który będę brała 3x2 przez 6dni i bezreceptowo coś na L. (probiotyk) czego niestety nie mogę rozczytać. :razz: jak wykupię to zedytuję. Dr. dała Mi także skierowanie do szpitala na kolonoskopie :cry: ale jak się okazało terminy są zajęte i przyjmą mnie dopiero w jakimś terminie po nowym roku. Nie jest to jakieś pilne. Dodatkowo będzie USG i jakieś "EMA TGA". To teraz wizyta dopiero 19.12 a pobranie krwi 10.12 :) Zobaczymy czy te 2 leki zadziałają.. :roll: ale muszę przyznać P. Dr. miała wyjątkowo dobry humor :wink:

monkaa
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: monkaa » 10 wrz 2012, 10:50

witam ja jeszcze nie mam diagnozy na 100 % choć dobry gastrolog juz bez kolonoskopii stwierdził u mnie crohna---nie mam lekow na stale i modle sie zeby objawy ktore mialam nie wrocily..ale z "baczkami" mam problem non stop moze i nie tyle z zapachem a z ilosciami mimo ze nie jadam wzdymajacych potraw....czy to kolejne wskazanie ze to jednak ta choroba?;/

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 10 wrz 2012, 11:21

e no, nie wydaje mi się aby bączki były wyznacznikiem choroby bynajmniej ich występowanie nie świadczy o tym o na pewno :suchy:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 10 wrz 2012, 11:26

zbadaj sobie czy nie masz Clostridium Difficile. Jezeli gazy sa cuchnace to moze mswiadczyc o bakterii. A ona podobno smierdzi w charakterystyczny sposob
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

monkaa
Debiutant ✽

Post autor: monkaa » 10 wrz 2012, 12:25

baczki to nie tylko objaw..mc temu mialam jak to gastrolog stwierdził -ierwszy rzut: bole kolkowe w prawej stronie ktore uniemozliwialy mi poruszanie sie, crp rslo w szybkim tepie w ciagu tygodnia do 120, rozwolnienia na zmiane z zaparciami i schudlam 5 kilo w szybkim tepie, wtedy tez byly bolesne wzdecia czasami tez zgaga.....a ze cierpie na bole kolan-stany zapalne stawow to mu potwierdzilo ze to na pewno ta choroba..poki co mam czekac na kolejny rzut ktory to potwierdzi badz wykluczy

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 10 wrz 2012, 12:35

cała reszta objawów brzmi podobnie aczkolwiek to nie musi być crohn.
monkaa pisze:poki co mam czekac na kolejny rzut
rzut czego? najlepiej zrobić kolonoskopię, która potwierdzi lub nie. To najlepsze rozwiązanie uwierz :smile:

Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!

monkaa
Debiutant ✽

Post autor: monkaa » 10 wrz 2012, 13:26

dzieki:) :) z kolonoskopia sie wstrzymal ze wzgl ze mam zrosty i stwierdzil ze przy nastepnym rzucie mam miec dopiero zrobioną- "rzut" miał na mysli napad wszystkcih objawow nie wiem...cos w ten desen

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 10 wrz 2012, 13:57

No dokładnie ja mam full wypas objawów zapalenia spojówek, bóle brzucha, bączki, wzdęcia, bole stwów glowy, rumień guzowaty a do końca nie wiadomo co mi jest, a miałam 3 gastro i kolono skopie
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

monkaa
Debiutant ✽

Post autor: monkaa » 10 wrz 2012, 14:00

woow to faktycznie moje objawy to pikuś....ja sie ciesze ze w koncu jakies leki mi pomogly kolana bola dalej wiadomo wzdecia i czasem biegunki tez ale z tym jeszcze da sie zyc oby tylko ten bol nigdy wiecej nie wrocil !:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”