Zaparcia przy zaostrzeniu CU

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kuchnia
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Zaparcia przy zaostrzeniu CU

Post autor: Kuchnia » 10 maja 2013, 20:39

Witajcie,

jestem nowy na stronie, cieszę się, że odnalazłem Was... Nie wiedziałem, że jest nas aż tak wielu... Obecnie jestem w trakcie zaostrzenia colitis (?) <---- przed kolonoskopią. Od tygodnia mam zatwardzenie, nie załatwiałem się. Czy znacie może jakieś sposoby na wypróżenienie w takiej sytuacji...? Sliwki suszone przed snem nie pomogły, przegotowana woda z miodem również.. Piję ok. 2 l wody dziennie, więc to też nie jest przyczyną.

Dodam, że do tej pory miałem jedno zaostrzenie, 10 lat temu, nie pamiętam nawet jakie dolegliwości temu towarzyszyły. Choroba przebiega(ła) łagodnie, nie miałem żadnych dolegliwości aż do czasu ostatniego obżarstwa, kiedy to wylądowałem w szpitalu, nie wiadomo było, co mi jest. W sumie nadal nie wiadomo... Wypisz ze szpitala jak marzenie, wszystkie wyniki w normie, po konsultacji z psychiatrą przepisany mi psychotropy. Ale po powrocie do domu wszystkie dolegliwości ustąpiły, ostało się jedynie jelito, więc to chyba zaostrzenie...

To tyle,

doradzicie co mógłbym zrobić z tymi zaparciami? Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Piotrek

marcin87
Początkujący ✽✽

Re: Zaparcia przy zaostrzeniu CU

Post autor: marcin87 » 10 maja 2013, 21:16

Mi lekarz polecił Lactulosum.
Czasem się ratowałem kawą, ale to nie jest najlepsza metoda.

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 10 maja 2013, 21:36

Widzę, że wyczerpałeś magiczny środek: wodę z miodem na czczo... Oprócz tego przychodzą mi jeszcze do głowy: Debridat, probiotyki, jabłka, gruszki, kawa zbożowa, buraczki, siemię lniane i dużo ruchu. To jest to co do pewnego stopnia na mnie ma wpływ. Interesując się tym tematem odnośnie mojego dziecka, trafiłam jeszcze na czopki glicerynowe, które podaje się np. niemowlakom z zaparciami. Może lekarz Ci doradzi czy Ty też mógłbyś je zastosowac? Serdecznie współczuję, wiem jak to strasznie potrafi bolec...

Awatar użytkownika
Munia1989
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Munia1989 » 10 maja 2013, 21:57

Mojej mamie na zaparcia pomaga activia, kefir lub piwo ;)

Kuchnia
Debiutant ✽

Post autor: Kuchnia » 10 maja 2013, 22:20

kafka pisze:Widzę, że wyczerpałeś magiczny środek: wodę z miodem na czczo... Oprócz tego przychodzą mi jeszcze do głowy: Debridat, probiotyki, jabłka, gruszki, kawa zbożowa, buraczki, siemię lniane i dużo ruchu. To jest to co do pewnego stopnia na mnie ma wpływ. Interesując się tym tematem odnośnie mojego dziecka, trafiłam jeszcze na czopki glicerynowe, które podaje się np. niemowlakom z zaparciami. Może lekarz Ci doradzi czy Ty też mógłbyś je zastosowac? Serdecznie współczuję, wiem jak to strasznie potrafi bolec...

Ech, czopki przy CU to chyba raczej odpadają, glicerynowe w sensie. Jutro o 12:00 wizyta u lekarza, mam nadzieję, że mój brzuch wytrzyma do tego czasu :smutny: Myślałem też o kawie zbożowej, ale nie wiem, czy nie podrażni mi jelita, szczególnie teraz w czasie zaostrzenia, gdy czuję każdy centymetr jelitka :cry: Bo w normalnym trybie życia kawa z mlekiem + papieros pędziły mnie do ubikacji od razu :roll:

[ Dodano: 10-05-2013 ]
Munia1989 pisze:Mojej mamie na zaparcia pomaga activia, kefir lub piwo ;)

Z kefirem wolę nie ryzykować, ponoć mleko i przetwory mleczne mogą powodować podrażnienia w CU, choć z tego, co zdążyłem się zorientować, to kwestia indywidualna. A szkoda, bo do niedawna kefiry piłem namiętnie, ot tak, bo lubię :roll:

Piwo? Ulala, zamordowałbym się chyba w tym momencie piwem... :neutral:

Pozdrawiam.

katarina
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: katarina » 10 maja 2013, 22:37

A moze kawka z rana:-) na mnie zawsze dziala:-)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 13 maja 2013, 13:22

Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

szamanek23
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: szamanek23 » 18 maja 2013, 07:01

Ja również posiadam zaparcia przy CU .Najgorzej jest rano między 5 a 7 godziną .
Dodam że moje zaostrzenie nie przechodzi juz od ponad miesiąca (krew,śluz,bóle brzucha)
Dostałem znowu steryd który teraz nie przynosi efektu (metypred w dawce 20 mg od tygodnia)oraz imuran pierwsze w dawce 50 mg a teraz po tygodniu 100 mg .Do tego 4 x2 asamax 500. Czy to normalne by po sterydzie i imuranie zaostrzenie nadal sie utrzymywało???-Imuran i steryd biorę około 10 dni .Może jeszcze za wczesnie na efekty???
Z tego co wyczytałem to sterydy powinny działać natychmiastowo a u mnie zero efektu
Marcin_Bielsko

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 18 maja 2013, 09:58

szamanek23 pisze:Ja również posiadam zaparcia przy CU .Najgorzej jest rano między 5 a 7 godziną .
Dodam że moje zaostrzenie nie przechodzi juz od ponad miesiąca (krew,śluz,bóle brzucha)
Dostałem znowu steryd który teraz nie przynosi efektu (metypred w dawce 20 mg od tygodnia)oraz imuran pierwsze w dawce 50 mg a teraz po tygodniu 100 mg .Do tego 4 x2 asamax 500. Czy to normalne by po sterydzie i imuranie zaostrzenie nadal sie utrzymywało???-Imuran i steryd biorę około 10 dni .Może jeszcze za wczesnie na efekty???
Z tego co wyczytałem to sterydy powinny działać natychmiastowo a u mnie zero efektu
Każdy reaguje inaczej. Mnie tym razem steryd pomógł po kilku dniach a bywały miesiące gdzie nie mogłam na nim zaskoczyć i musiałam leżeć w szpitalu. Póki co na zaparcia polecam picie na czczo łyżeczkę oleju lnianego tłoczonego na zimno rozprowadzonego w szklance ciepłej wody (temperatura taka aby dało się od razu wypić).
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”