Czy na CU mozna umrzec?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aniaa

Czy na CU mozna umrzec?

Post autor: Aniaa » 22 kwie 2004, 17:10

Jestem wypompowana psychicznie...wlasnie przeczytalam ze cu jest gorsze od crohna..? i ze na cu czasami sie umiera a na crohna nie stwierdzono takich przypadkow..czy to prawda? prosze o jakies informacje .. :(

tomato
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: Czy na CU mozna umrzec?

Post autor: tomato » 22 kwie 2004, 17:45

Naprawde d3ugo o tym my?la3em, czy odpisaa Ci na to pytanie. Naprawde nie mam zamiaru jeszcze bardziej dobijaa kogokolwiek, ale opowiem wam co?.

4 lata temu na CU zachorowa3a moja mama. Objawy takie jak zwykle, biegunki, bóle brzucha, krwawienia, spadek masy cia3a. Pobyty w szpitalu na zmiane ja i ona. Ale z mam? by3o coraz gorzej, lekarze wybadali ?e sypi? sie w zastraszaj?cym tepie inne narz?dy wewnetrzne. Dodam ?e jako? w tym czasie nie mia3a remisji i ci?gle by3o 1le. Ci?g3e bóle brzucha, spowodowa3y kompletny brak i niejedzenie w3a?ciwie niczego. Ostatni pobyt mamy w szpitalu by3 ju? tragiczny. Karmienie przez tak? rurke wprost do ?o3?dka, ale i to nic nie dawa3o, kroplówki na okr?g3o, zero poprawy. Przy tym wszystkim jakie? komplikacje z w?trob? wysz3y na jaw i to by3 ju? koniec. Odesz3a.

Czy jest to odpowied1 na twoje pytanie, po cze?ci uwa?am, ?e tak. Bo ona za3ama3a sie w3a?nie t? chorob? i niestety podda3a sie jej, do tego te komplikacje i to by3 powód ?mierci.

Dodam tylko, ?e to wszystko u mamy trwa3o 2 lata, a ja z tym ?yje ju? 14 lat.

NIE PODDAWAJMY SIE, NIE MY?LMY O ?MIERCI !!

Pozdrowienia dla ciebie i wszystkich forumowiczów, trzymajmy sie.
Głowa do góry, niedajmy sie.

Gość

Post autor: Gość » 22 kwie 2004, 19:52

Dziewczyno!! wyjd1 na spacer,zabaw sie, zostaw te ksi??ki w których pisz? takie rzeczy i nie my?l o tym, bo takie czarne my?li ci nie pomog? a nabawisz sie deprechy. My?l co bedzie jutro a nie za rok.

Ja walcze 8 lat z CD i nie zamierzam ulec!!

Pozdrowienia!!

Sled
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Sled » 22 kwie 2004, 20:09

To pytanie jest bezcelowe. Umrzea można też w wypadku na ulicy.. wszedzie i z wszelkich powodów można. Najważniejszy jest optymizm... (to mówi doświadczony pesymista).
Ostatnio zmieniony 26 paź 2005, 13:00 przez Sled, łącznie zmieniany 1 raz.
:::: The future is now...

turecki
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: turecki » 22 kwie 2004, 20:13

Hej, powolutku!!! To co napisalem zostalo chyba zle zrozumiane!!!Myslalem ze pisze do swiadomych swej dolegliwosci ludzi. a poza tym to byla tylko opinia chirurga onkologa i nie jest on wyrocznia , bo nikt nie jest!!!! I nie szerzmy defetyzmu!!!!

pozdrawiam

PS. a temat smierci poruszyl wielu gosci, ktorzy czytaja forum a nie chca sie zarejestrowac..

kASIULA

Post autor: kASIULA » 23 kwie 2004, 21:32

Czesc:( hm..ciekawe pytanie..szczerze mowiac juz nier raz sie na tym zastanawialam ale sama nie wiem..

Karla
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: Karla » 25 kwie 2004, 12:41

Odrzuc na bok t czarne mysli i podejdz do zycia bardziej optymistycznie. A tak wogole to na wszystko mozna umrzec!!!

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 27 kwie 2004, 11:58

ja sama wyczyta3am, ze na CD choruje sie przez 10 lat... bo potem nie ma ju? ani CD ani nas 8O
do?a optymistyczne.. ale teraz jestem przekonana, ?e to zale?y ode mnie samej( czytaj od leków, diety, stressu). Poza tym wiele osób ?yje d3u?ej ni? 10 lat, wiec czemu nie ja :D

moje spokojnie i pe3ne otymizmu patrzenie na ?wiat ka?e cieszya sie ka?d? chwil?. Poza tym fakt, ?e jestem g3eboko wierz?ca daje mi bezgraniczn? ufno?a Bogu. Skoro mnie stworzy3 to wie, co ze mn? zrobia i w jakim czasie.

taka ju? jestem
pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 27 kwie 2004, 12:38

Ja powiem szcze?e ?e nie planuje umieraa na CU, mo?e to zas3uga w sumie nie dyrastycznego przebiegu mojej choroby.
Mam taki plan po?ya d3ugo i wrecz pewien jestem ?e za kilka lat na pewno bede zdrowy. Taki mam zamiar i tego sie trzymam, czego i wam ?ycze :)
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Moniczka
Debiutant ✽

umierać??

Post autor: Moniczka » 25 paź 2005, 22:23

Hej, pół roku wcześniej, zanim zdiagnozowali u mnie CU, szczęśliwie zostałam mamą. Zmieniam pieluszki, spaceruję z wóżkiem (od czasu do czasu coraz częściej biegając do toalety) a tu ni z gruszki ni z pietruszki, dowiaduję się że cierpię na rzadką, nieuleczalną chorobą...

I co zrobić??????
Gdybym pomyślała przez moment o czymś takim, jak śmierć, byłabym skończoną wariatką. Nie zrobiłam tego i nie zamierzam przed 80 rokiem życia. Pozdro....
Monia

Awatar użytkownika
arkadiusz27
Debiutant ✽

Post autor: arkadiusz27 » 30 paź 2005, 00:08

Witajcie serdecznie.
Szczerze powiedziawszy nie zastanawiałem się nad tym, czy CU jest śmiertelną chorobą czy nie.Narazie żyję i jestem zadowolony z życia.Mam ukochaną osobę, która bardziej cierpi z powodu swojej choroby i jakoś daje rade.Ona to dopiero biedactwo. Choruje na cukrzyce i ostatnio była w krytycznym stanie...Jej nerki przestały funkcjonować...Do tego później doszła sepsa...Temperatura 41stopni...Pogotowie, dom, szpital i tak wkółko...Zapaść, była w śpiączce przez 3 dni...Już myślałem, że się nie wybudzi...To było coś okropnego...
Tak patrząc na swoją chorobę (poza tym, że mam rozwolnienie i krwawie) to dziękuję, że mam CU a nie np. cukrzyce...Nie muszę podawać insuliny do każdego posiłku, nie muszę kłuć paluchów od 6 do 10 razy na dobę, albo częściej w czasie jakiejś infekcji. Moje kochanie do tej pory cierpi z powodu nerek, jeszcze ma mnóstwo bakterii, a lekarze załamują ręce.
Wiem, rozumiem, że każdy z nas przeżywa swoją chorobę na swój sposób i każdy słysząc, że jest nieuleczalnie chory załamuje się ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jest tyle innych chorób i ludzie potrafią cieszyć się życiem, brać z niego wszystko co tylko mogą i to jest piękne.
Więc odgońmy złe myśli i cieszmy się tym co mamy...Czasami się zdaża, że mam doła ale pomyślę sobie wtedy o tym co tu napisałem i nad moja główką pojawia się promyk nadzieji na lepsze jutro!
Pozdrawiam Was cieplutko i trzymajcie się :D

Misia

Post autor: Misia » 30 paź 2005, 12:58

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ŻonaArka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: ŻonaArka » 16 lis 2005, 19:44

Widzę, że mój mąż opisał Wam troszkę moją historię. Powracając do tego czy na CU można umrzeć, to powiem tak...Każdego dnia może każdemu coś się przytrafić...Można iść ulicą i potrąci nas jakiś wariat, itp... Nie ma sesnu myśleć nad tym czy umrzemy teraz czy za 10- 20-30-40-50-60 czy więcej lat. Ja właśnie wyszłam dzisiaj ze szpitala (zmieniamy się z Arkiem) i dowiedziałam się, że mam pierwsze powikłania... Moje nerki, tzn. w sumie praktycznie jedna nerka coraz mniej funkcjonuje - może będę musiała być dializowana albo w najgorszym przypadku będę potrzebowała przeszczepu nerki i coś bardziej złego, co sprawiło, że załamałam się niesamowicie...Moje oczy-tracę wzrok :cry: I to mnie przeraża...Jak to będzie wyglądało, tzn. jak nie będzie wyglądało... Tu także możliwa operacja.Ale mam tyle siły, że dam radę...Poradzę sobie i nie dam się tej podstępnej "przyjaciółce"...Myślałam kiedyś czy umrę??Czy to będzie bolało?? I doszłam do wniosku, że mam dopiero 26 lat i nie może tak się stać, żeby zabrakło mnie na tym świecie...Chcę żyć i będę żyć długo i szczęśliwie, nie ważne, że wytną mi nerkę, że stracę wzrok...Ważne będzie to, że przy moim boku będą osoby, które mnie kochają i w każdej sytuacji pomogą.
I to tyle co chciałam Wam powiedzieć.
TRZYMAJCIE SIĘ I NIE ZAŁAMUJCIE SIĘ...
Będzie dobrze.
Pozdrawiam,
Agnieszka

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 17 lis 2005, 08:44

ja ciagle narzekam, ale potrafie sie juz zatrzymac w tym narzekaniu i popatrzec na zycie z innej strony, ze kazdy dzien jest piekny i warto sie nim cieszyc po prostu.....zycze wszystkim duzo zdrówka !!! trzymam kciuki za lepsze czasy!
cos byc musi do cholery za zakretem;)

optymista

Post autor: optymista » 24 lis 2005, 15:45

na grypę można umrzeć, jak się skaleczysz to możesz umrzeć, jak cię samochód puknie, prąd kopnie, spotkasz niedźwiedzia w lesie! tylko po cholere o tym rozmyślać!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”