Strona 1 z 1

Czy ktoś "wyleczył się" z CU lub CD?

: 29 lip 2018, 21:37
autor: beatika666
WITAM CZY KTOS Z WAS WYLECZYL SIE Z COLLITIS ULCEROSA LUB CRONA??

Re: COLLITIS LUB CRON

: 29 lip 2018, 23:02
autor: alate
Jeśli kiedykolwiek i ktokolwiek powiedział Ci że to jest możliwe, to uciekaj od niego jak najdalej 😁

Re: COLLITIS LUB CRON

: 30 lip 2018, 10:17
autor: obyty.z.cu
beatika666 pisze:
29 lip 2018, 21:37
WITAM CZY KTOS Z WAS WYLECZYL SIE Z COLLITIS ULCEROSA LUB CRONA??
to akurat pytanie na wywołanie "wilka z lasu", ale też nie można traktować obu chorób na jednym poziomie. Po prostu są inne.
Nie ma udokumentowanych klinicznie takich przypadków wyleczenia, dlatego mówi się o zaleczeniu.
Wielu z chorych ma różne okresy, raz zaostrzenie, a raz ...wieloletnie remisje, często właśnie mylone z wyleczeniem i tu w zasadzie jest odpowiedź na Twoje pytanie.
A o wyleczeniu piszą na stronach "uzdrawiaczy", czyli wciskanie marketingu na zasadzie "kup a się dowiesz". No i oczywiście "jedyna super działałąca witamina C w dobrej cenie tylko u nas" ;)

No i podstawa, leczą lekarze, ale i pacjent musi sam się nauczyć chorować.
Bo tu nie ma tak, że weźmiesz leki i za jakiś czas minie. Nie minie, bo te leki trzeba wesprzeć odpowiednimi dodatkami ;) -> czasem zmianą życiowych planów.
To są choroby psychosomatyczne, więc z psychiką trzeba sobie poradzić, czyli zaakceptować chorobę i nie walczyć z nią, ale właśnie "współpracować" aż odpuści ostry stan i przejdzie w remisję.
Trzeba zmienić nawyki jedzeniowe, czyli wyeliminować to co nam szkodzi, zaostrza choroby, a wprowadzać te zdrowe. To nie ma ograniczać jedzenia, ale JEŚĆ WG AKTUALNEGO STANU JELITA.
Ale nade wszystko badania kontrolne, endoskopowe, z krwi, z kału, inne wg potrzeb.
Często też uzupełnianie braków, np. suplementowanie elektrolitów ,niekoniecznie tabletkami-czasem tylko dodając coś w jedzeniu ,ale żeby suplementować, to trzeba wiedzieć czego brakuje, czyli badania ;)

i tak można by długo...

Re: Czy ktoś "wyleczył się" z CU lub CD?

: 30 lip 2018, 21:04
autor: Noelia
Edytowałam tytuł i przeniosłam temat do odpowiedniego działu.

Osoby, które pytają "czy ktoś się wyleczył" mają chyba na myśli "czy ktoś uzyskał pełną remisję" - a to "wyleczenie się" to taki skrót myślowy i mowa potoczna.
Informację, że wg obecnej wiedzy medycznej NZJ nie da się trwale wyleczyć, ponieważ przyczyny tych chorób nie są znane (podobnie jak innych chorób autoimmunologicznych), można przeczytać w praktycznie każdej publikacji, artykule naukowym, w materiałach źródłowych, w oryginałach badań klinicznych na PubMed, w oficjalnych poradnikach napisanych przez prof. lekarzy i naukowców itd. itp.
Trudno mi uwierzyć, żeby ktokolwiek ze zdiagnozowanym NZJ nie dotarł do tych informacji.

Także jeśli masz na myśli pełną remisję - to tak, jest ona możliwa.
W remisji klinicznej nie ma objawów choroby (remisja objawowa), w kolonoskopii nie widać żadnych zmian zapalnych ani innych nieprawidłowości (remisja endoskopowa), a wycinki hist-pat wyglądają jak u zdrowej osoby (remisja śluzówkowa = mikroskopowa).
Czyli takie w pewnym sensie "czasowe wyleczenie", tylko niestety trzeba się liczyć z tym, że choroba może w każdej chwili powrócić (tzw. zaostrzenie = ostry rzut) -> więc trzeba pamiętać o lekach, badaniach kontrolnych i ew. ograniczeniach (np. dietetycznych).

Re: Czy ktoś "wyleczył się" z CU lub CD?

: 30 lip 2018, 23:08
autor: Ben25
Zanim trafiłem na to forum spędziłem wiele godzin w toalecie szukając dla siebie ratunku. Posiłkowałem się wtedy Waszymi cennymi wskazówkami na forum. Testowałem różne rozwiązania tak jak choćby nawet przyjmowanie Cortimentu MMX w połowie dawki od drugiej strony. Ktoś zaproponował to na forum, pomogło. Poza tym ogromna ilość suplementów tzn probiotyki, witamina D3 w końskich dawkach. Witamina bardzo potrzeba układowi odpornościowemu. Poza tym program uszczelniania jelita i oczywiście dieta. Na początku dość restrykcyjna tzn nawet bez mięsa. Poza tym chyba kluczowe usunięcie z jadłospisu wszystkiego co z glutenem czyli chleba, bułek, makaronów. Na śniadanko kasza jaglana z owocami. To tez swego rodzaju sposób diety detoksykacyjnej.
Nie wiem sam co... ale pomogło ;)
Poza tym bardzo pomocna wydaje się rozmowa z psychologiem. Długo zwlekałem, ale to tez chyba pomaga. Pozwala zmienić myślenie i odciążyć nasze kochane jelito.
Zapraszam na moja stronę gdzie opisuje cała suplementację i leczenie.
http://pokonajcolitis.blogspot.com/?m=1

Re: Czy ktoś "wyleczył się" z CU lub CD?

: 31 lip 2018, 17:15
autor: Noelia
Ben25 pisze:
30 lip 2018, 23:08
Testowałem różne rozwiązania tak jak choćby nawet przyjmowanie Cortimentu MMX w połowie dawki od drugiej strony. Ktoś zaproponował to na forum, pomogło.
Tak, jest taka teoria i faktycznie na tym Forum też była opisana - że Cortiment zaczyna swe działanie "od góry" jelita, czyli od kątnicy, potem wstępnica itd., a na samą końcówkę, czyli esicę i odbytnicę, działa dopiero po jakimś czasie, czasem wręcz na sam koniec kuracji.
A w związku z tym, że w CU to praktycznie każdy ma zmiany zapalne w tym końcowym odcinku i z reguły są tam najbardziej nasilone (CU zaczyna się zawsze od odbytnicy, a potem ew. zajmuje kolejne odcinki okrężnicy w sposób ciągły), to podczas kuracji Cortimentem warto się wspomagać leczeniem miejscowym, czyli doodbytniczym.
A wg teorii, do której tu nawiązałeś, jest to konieczne, by leczenie Cortimentem było skuteczne.
Nie jest to w sumie żadna nowość, bo w oficjalnych wytycznych jest wyraźnie napisane, że leczenie doodbytnicze ma sens i przyspiesza osiągnięcie remisji w każdym przypadku CU - niezależnie od tego, jak długi odcinek okrężnicy jest zajęty, czy sama końcówka (odbytnica), czy całe jelito grube.
Tylko nie rozumiem, po co kombinować i stosować doodbytniczo akurat Cortiment (jak napisałeś), skoro budezonid w tej formie jest dostępny od dawna - pianka doodbytnicza Budenofalk Rectal Foam.
Można też stosować wlewki z hydrokortyzonem (to również steryd) - i np. mąż właśnie takie recepturowe wlewki miał przepisane w czasie kuracji Cortimentem MMX (i zresztą nie tylko w tym czasie, bo miał je zlecane wielokrotnie).

Re: Czy ktoś "wyleczył się" z CU lub CD?

: 31 lip 2018, 17:47
autor: obyty.z.cu
można też czopki z hydrokortyzonem