bóle jelit

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

bóle jelit

Post autor: -Ania- » 25 lut 2007, 12:34

Chciałam Was się zapytac, czy odczuwacie bóle jelit po staniu -
np. gdy czekacie na autobus (tramwaj) na przystanku?

U mnie ból zaczyna się gdy mija 5 lub 7 minuta stania bez podparcia. Jest to tępy ból brzucha, przewlekły, nie mija samoczynnie - trwa cały dzień - do snu, chyba, że wezmę coś p. bólowego to wtedy mija, lub się łagodzi.
Ból pojawia się winnych sytuacjach - w kościele, w kolejce w sklepie, czy na poczcie, czyli wszędzie tam, gdzie się stoi.

Zaznaczam, że jestem osobą wyprostowaną. Przy bólach jelit towarzyszą mi czasem bóle w dolnej części kręgosłupa, ale nie zawsze. Ból kręgosłupa raczej jest wywoływany innymi czynnikami.

Ból od stania jest dość charakterystyczny, jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby go nie było. Im dłuzej stoję, tym bardziej boli. Po około 15 minutach ratunkiem jest zazycie ketonalu (ewentualnie tramal), co tylko złagodzi ból - nie zniesie go całkiem. Szczególnie źle znoszę jazdę w "zapchanym" autobusie gdy muszę stać (z asertywnością, żeby kogoś wyprosić z miejsca dla inwalidy to u mnie kiepsko).

Obecnie jestem na maksymalnych dawkach Debridatu. Wcześniej brałam No- spę forte (3x1), ale zmieniłam, bo chyba przestała mi pomagać. Dodatkowe wyposażenie to aza, salofalk, loperamid, lansulek, effortil etc.

Czuję się nieco odosobniona z takim bólem - przynajmniej do tej pory.
Będe wdzięczna za wszelkie odpowiedzi, rady i pomoc.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

damian812
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: bóle jelit

Post autor: damian812 » 25 lut 2007, 13:12

Nie wiem czy powinienem się wypowiadać w tym temacie ponieważ bóle przy staniu w pozycji wyprostowanej zdarzały mi się dość rzadko, epizodycznie, przy długotrwałym staniu w autobusie komunikacji miejskiej a także przy trwającym trochę czasu goleniu się maszynką elektryczną pojawiał się tępy, może lekko kłujący ból dokładnie w miejscu za esicą gdzie ulokowane jest owrzodzenie, ustępował on w ciągu godziny. Źle znoszę za to stanie w pozycji lekko pochylonej do przodu, np. przy zmywaniu naczyń, czasem nie jestem w stanie wytrzymać tak kilka minut, ponieważ pojawia się lekki ból i parcie zmuszające mnie do odwiedzenia ubikacji.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 25 lut 2007, 13:18

nie miewam bolow jelit,jakos mis ie nei zdarzalo :roll:
Obrazek

Anna
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Anna » 25 lut 2007, 18:44

Miewam takie bóle , ale raczej odbierałam je jako bóle kręgosłupa. Mam lekkie skrzywienie w odcinku lędźwiowym, ale nie sądze że to od tego,podejrzewam że to jelitka.Ból pojawia się w kościele, przy desce do prasowania, przy zmywaniu naczyń, budzi mnie nad ranem, ale wtedy boli cały brzuch do okoła.Po ostatniej wizycie u lekarza rodzinnego z wynikami dostałam tylko ketonal w żelu, nic przeciwbólowego w tabletkach. Raz boli ,a nieraz nie, nie wiem od czego to zależy.

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽

Post autor: krolik224 » 25 lut 2007, 19:02

Ja mam takie" tępe" bóle ale tylko w tedy gdy za dużo pochodzę np. jakas piesza wycieczka odczuwam to tak jakbym złapała kolkę :wink: :smutny:
STAN OGÓLNY DOBRY. WYNIKI ZADOWALAJĄCE!!!

Leczenie biologiczne Remicade od 27.12.2012 - 15.11.2013.
I co dalej...? Crohn śpi ale czuwa !

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

INFLECTRA 1 dawka - 13.07.2015 - i kolejne tygodnie....2 dawka - 27.07.2015 ; 3 dawka - 24.08.2015 ; 4 dawka - 19.10.2015 ; 5 dawka - zatrzymana ze względu na zmiany powstałe na twarzy.

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: kabran » 25 lut 2007, 19:39

Ja też mam takie bóle, bardzo silne. Ale nie wiem, na ile wiążą się one ze stanem jelit, a na ile ze zdewastowanym kręgosłupem. W każdym razie to właśnie ból uniemożliwiający mi stanie (np. na przystankach i w autobusach) zmusił mnie do zrobienia prawa jazdy. Ale byłabym wdzięczna za każdą wskazówkę, co z nim robić. Środków typu Tramal staram się unikać (no, bo prowadzić po nich nie można) a zwykła Pyralgina raczej nie pomaga. Z Debridatem dałam sobie spokój, nie działa na mnie wcale. Podobnie No-Spa.
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 25 lut 2007, 19:52

Też źle znosiłam kiedyś stanie dłuższe,ale ten ból mijał po jakimś czasie i nie brałam ketonalu..nie chciałam się ponownie uzależniać i nie chciałam truć wątroby!

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: marcik » 25 lut 2007, 19:59

Mnie czasem boli brzusio plus okolica ledzwiowa przy dluzszym staniu najczesciej w kuchni:) A ostatnio mialam takze dziwny okres pojawiania sie tak jakby kolki jelitowej po przejsciu zaledwie kilku krokow ale na szczescie juz mi przeszlo...

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 25 lut 2007, 20:59

No to jak na razie to nie jestem sama
w tym, że bolą jelita
i że u niektórych to się łączy z bólem kręgosłupa

Dziękuje za dotychczasowe wypowiedzi.
Być może Ktoś doradzi jak tego bólu skutecznie się pozbyć.

Maście na kręgosłup typu BenGay są dobre, ale na krótko.

pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
greeg
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: greeg » 26 lut 2007, 16:51

W ostatnim tygodniu towarzyszyły mi bóle nieprzerwanie do tego stopnia że mam problemy ze snem,dopiero dziś odespałem te przysłowiowe 8 godzin to zwiastuje pewną poprawę. kiedy mnie bolą jelita w połączeniu z kręgosłupem,staję się bardziej pobudzony i niepotrzebuje tyle spania jest to męczące ale wiąże się z jakimś lękiem :mad: Zauważam też że wykonywanie tych samych ruchów wpływa niekorzystnie na jelita w moim przypadku tzn tak samo wykonywane czynności stają się rutną a ta gubi.np,ostatnio wysypałem łyżeczki do kawy w kantynie,zazwyczaj tak samo w tym czasie wygląda moje zachowanie a ból miałem tak silny że poprostu ręka misię trzęsła jak u alkocholika(jaki to był wstyd,ale tylko jakieś5 minut)albo oblałem kolegę gorącą kawą kiedy przechodziłem obok niego tak jak zwykle a on się wział niewiadomo skąd, :wink:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 26 lut 2007, 18:05

Zenobius pisze:jak by mi cos na nim lezalo lekko.. taka tepa uciazliwosc..
O wlasnie ja miewam cos takiego...Gdy postoje tak troszke dluzej to czuje probowalam juz chodzic tak troszke zeby nie stac ale nie pomagalo...Z czasem sie przyzwyczailam chociaz jest to uciazliwe ale co innego zrobic...

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kabran » 26 lut 2007, 19:31

Zenobius pisze:jak by mi cos na nim lezalo lekko.. taka tepa uciazliwosc..
No, w moim wypadku to nie tępa uciążliwość, ale uczucie kilku ton cegieł, które ciążą okrutnie, boli cały dół brzucha...Mdląco, dziwnie. W dodatku pulsuje. Jak mnie mocniej złapie, to mogę sobie chyba tętno zmierzyć "na czucie" :wink: . A ponieważ dochodzi do tego ból kręgosłupa i stawów biodrowych, to wesoło nie jest. :cry:
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 26 lut 2007, 20:23

Ja tez mam takie bole brzucha polaczone z bolem kregoslupa. U mnie jest klucie w prawym boku n wysokosci wyrostka robaczkowego - tam jest moj Crohnik.Bole te zaczynaja sie jak dluzej postoje lub chodze. Ale teraz wogole bardzo bola mnie jelita-w srode mialam enteroclyse i czuje sie paskudnie.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Misia

Post autor: Misia » 05 mar 2007, 22:45

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 12 mar 2007, 19:02

Mnie od 3 dni szwankują jelta, coś tam bulgocze, 2 razy wizyta w :wc: najczęściej po jedzeniu. Nie lubię marca, zawsze mam zaostrzenie :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”